Naplánované zájazdy

 • 27. Február Február 2016
  Osvienčim - Krakow 27.2.2016 od 21,90 €

  Osvienčim:

  Osvienčim je poľské okresné mesto v Malopoľskom vojvodstve ležiace pri ústí rieky Soly do Visly. Prvé písomné zmienky pochádzajú z roku 1179 a dnes je významnou turistickou destináciou. V meste sa nachádza železnica a v okolí niekoľko výrobných závodov, ktoré tu zostali ako smutný pozostatok po 2. svetovej vojne. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto pričlenené k Nemeckej ríši a bol tu vybudovaný najprv koncentračný tábor Auschwitz I v areáli bývalých kasární a neskôr na druhej strane mesta rozsiahly vyhladzovací tábor Auschwitz II – Birkenau (Brezinka).

  Bol to najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka neďaleko poľského mestečka Osvienčim, asi 60 km západne od Krakowa. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí. Odhaduje sa, že asi 1,1 milióna z nich tam bolo zavraždených. Asi 900 000 deportovaných hneď po príjazde poslali do plynových komôr alebo zastrelili; zvyšných 200 000 zomrelo na následky chorôb, podvýživy, týrania, lekárskych pokusov alebo neskoršieho splynovania. „Auschwitz“ sa stal symbolom holokaustu, genocídy asi 6 miliónov európskych Židov a ďalších obetí: Rómov, ruských a poľských nútených robotníkov, homosexuálov a ďalších „nepriateľov národného socializmu“. V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

  V priebehu roku 1944 boli prostredníctvom Vatikánu oboznámení spojeneckí činitelia o existencii vyhladzovacích táborov. Prezident USA to považoval za neuveriteľné, britské vedenie malo o ich pravdivosti vážne pochybnosti. O zaobchádzaní s odporcami Nemecka nikdy nepochybovali ale neverili správam o vraždení priemyselnými metódami. Počas vojny spojenci zhadzovali na Nemecko letáky, v ktorých varovali všetkých vojnových zločincov, že budú po vojne súdení, nikde ale neuvádzali žiadne údaje o likvidačných táboroch. Vedenie SS bolo i preto presvedčené, že ich existencia je utajená. Na jeseň 1944 britské prieskumné lietadlo fotografovalo závod Buna, patriaci koncernu I.G. Farben, na výrobu syntetického benzínu ležiace len 6 km od Osvienčimu, pilot omylom zabudol vypnúť kameru a náhodou odfotografoval celý tábor. Zhodou okolností práve na rampe prebiehala selekcia. Fotografia bola objavená v archíve RAF po odtajnení až v r. 1960.

  Krakow:

  Kráľovské mesto Krakow je hlavné mesto Malopoľského vojvodstva. Pri prehliadke mesta si pozrieme napríklad Rynek Główny – veľké stredoveké trhovisko, Wawelská katedrála (Wawel) – najdôležitejšia poľská katedrála. Dokončený v roku 1364, je tretím kostolom stojacim na tomto mieste. Z množstva kaplniek, je unikátnou renesančná Žigmundova, Mariánsky kostol -  po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakowa, Sukiennica - stredoveká dodnes funkčná tržnica.

  Ďalšie zaujímavosti nám povie pán sprievodca. 

  Nástupné miesta:

   

  • 3:00 – odchod Bratislava Istropolis
  • 3:40 – Trnava pred vlakovou stanicou
  • 4:20 – Piešťany pumpa Agip pri Tesco
  • 5:00 – Trenčín pred vlakovou stanicou
  • 6:00 – Žilina Slovnaft smer centrum /vjazd do Žiliny od Považskej Bystrice, Kragujevská ul./ + prestávka 20min
  • 8:30 – 9:00 príchod Oswienčim
  • 9:30 – 13:00 – prehliadka koncentračných táborov Auschwitz a Birkenau
  • 13:30 – odchod do Krakowa
  • 14:50 – príchod Krakow, prehliadka mesta so sprievodcom cca 1 h, osobné voľno (kávička, zmrzlinka v meste)
  • 16:30 – odchod
  • Návrat domov v neskorších hodinách / cca 23:00 – 24:00 h /

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy / 25 zlotých = 6,50 € / vyberať budeme €, cestovné poistenie - možnosť dojednať / deti do 15 r. 0,90 €, dospelá osoba 1,70 €, osoba nad 70 r. 2,50 € /

  Iné nepovinné poplatky:

  Vstupné katedrála a zvon Zigmunda:

  • Dospelí: 11 PLN
  • Dôchodcovia, deti do 15 rokov, študenti a ZŤP: 6 PLN

  Vstupné Mariánsky kostol:

   

  • Dospelí: 10 PLN
  • Deti, študenti, dôchodcovia:  5 PLN

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 29.90 € Detail
 • 26. Marec Marec 2016
  Macocha + Boskovice 26.3.2016 19,50 €

  Pozývame Vás na návštevu Boskovíc a svetoznámej obrovskej priepasti Macocha! Macocha a Punktevní jaskyne.

  Boskovice Prehliadka mesta s miestnym boskovickým sprievodcom, ktorá zahŕňa prechádzku židovskou štvrťou so zaujímavým výkladom o histórii a živote židov, návštevu interiéru pamiatok, synagógy maior, židovského rituálneho kúpeľa mikve a unikátnej Minigalérie Zwicker. Dĺžka prehliadky: cca 90 minút

   

  Priepasť Macocha je najväčšou priepasťou svojho druhu nielen v Českej republike, ale aj v celej Strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti Moravského krasu,priamo jej dnom preteká rieka Punkva, od ktorej dostali názov aj najvyhľadávanejšie Punktevní jaskyne. Veľkú obľubu návštevníkov z celého sveta si získali vďaka tomu, že umožňujú dostať sa až na dno priepasti Macocha a zároveň podniknúť romantickú plavbu na lodičkách po podzemnej rieke.

   

  Ak sa Vám nebude chcieť ísť pešo od priepasti k jaskyni, môžete využiť prepravu lanovkou cena cca 100,- Kč Vstupné Punktevní jaskyňa: • Dospelí: 170 Kč • Dôchodcovia: 150 Kč • Deti do 15 rokov, študenti a ZŤP: 90 Kč. 

  Miesto nástupu: Bratislava – Istropolis, Malacky – parkovisko pred Billa Na brehu Plánovaný program:  7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billou / pod mostom /  10:40 – 12:20 – Boskovice, prehliadka židovskej mestskej časti  12:20 – 13:00 – presun k Macoche, obed, voľný program (zmrzlina, kávička)  14:00 – 15:20 – prehliadka Punkevných jaskýň, plavba lodičami  cca 18:00 príchod Malacky Billa  19:00 – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného Sprievodcu. Prehliadka židovskej štvrti s miestným sprievodcom z Boskovíc.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie a jednotlivé vstupy.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.50 € Detail
 • 2. Január Január 2016
  Viedeň - SCS - výpredaje 9,- €

  Pozývame Vás v novom roku na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  2.1.2016 parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 9,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

   

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 23. Január Január 2016
  Brno - Vila Tugendhat + Kasematy 23.1.2016 16,90 €

  Program:

   

  • 6:30 – odchod Bratislava Istropolis - 7:15 – Malacky parkovisko pred Billa / pod mostom /

  • 9:00 - 1. prehliadka Vili 15 osôb - základný okruh 60 min,

  • 11:00 - 2. prehliadka 15 osôb - základný okruh 60 min + obed

  • 12:00 - 3. prehliadka 15 osôb - základný okruh 60 min + obed

  • 13:00 - 4. prehliadka 5 osôb - rozšírený okruh 90 min

  • Prehliadka hradu Špilberk Kasematy a obed medzi prehliadkami - všetky skupiny

  • 18:00 - odchod z Brna

  • 19:00 – príchod Malacky Billa

  • 19:30 príchod Bratislava Istropolis

   

   

   

  Vila Tugendhat

   

  Vila Tugendhat sa považuje za najvýznamnejšie predvojnové dielo Ludwiga Miesa van der Rohe, otca modernej architektúry 20. storočia. Určila nové charakteristiky moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry (funkcionalizmu). Známy je najmä zasklený hlavný obytný priestor so zimnou záhradou. Stavba však bola vo svojej dobe prevratná aj z iných dôvodov – napríklad otvoreným, neprerušeným obytným priestorom, či zasklenými stenami. Pôsobivé sú aj okná, ktoré sa dajú spustiť do podlahy, vďaka čomu interiér splynie s prírodou v záhrade. Konštrukciu budovy tvorí oceľový skelet a stropy poschodí nenesú steny, ale pochrómované piliere.

   

  Z novodobej histórie: 26. augusta 1992 podpísali vo vile Tugendhat vtedajší český premiér Václav Klaus a slovenský premiér Vladimír Mečiar zmluvu o rozdelení Československa. Od 1. januára 1993 vznikli na mape Európy dva nové štáty – Česká republika a Slovenská republika.

   

  Vila Tugendhat bola vtedy ešte vládnym objektom. Jednania o rozdelení štátu prebiehali práve tu, snáď aj zo symbolických dôvodov - Brno leží zhruba na pol ceste medzi Prahou a Bratislavou.

   

   

   

  V roku 2002 bola vila Tugendhat zapísaná na listinu svetového dedičstva UNESCO.

   

  Odborný výklad v hodinovej prehliadke poskytne fundovaný sprievodca priamo vo vile pri prehliadke.

   

   

   

  Kasematy na historickom hrade Špilberk

   

  Druhou našou atrakciu je hrad Špilberk založený v polovici 13. storočia českým kráľom Otakarom II. Je postavený na skalnatom vrchu v centre Brna. Bol koncipovaný ako opora panovníckej moci a dôstojného sídla vládcov Moravy. Najstaršie písomné záznamy o hrade pochádzajú z rokov 1277 – 1279. Názov získal z pôvodného pomenovania kopca. Dnešnou zástavkou bude ale prehliadka spodnej časti patriacej k hradu a to väzenia zvaných Kasematy. O vzniku tohto väzenia rozhodol cisár Jozef II. v roku 1783. Prví uväznení tu boli už od roku 1784 a to odsúdení na doživotie. Medzi najznámejšími politickými väzňami danej doby tu  bol napríklad uhorský jakobín a spisovateľ Ferenz Kazinczy, francúzsky revolucionár Jean – Baptista Drouel ale aj taliansky vlastenec Silvio Pellico, ktorý napísal knihu „Moje žaláre“ a väznicu tým preslávil po celej Európe.

   

  Ďalšími významnými medzníkmi v histórii hradu boli prvé roky Prvej svetovej vojny, keď tu okrem previnilých vojakov boli väznení aj civilní odporcovia rakúskeho režimu. Avšak oveľa výraznejšie udalosti boli v prvom roku nacistickej okupácie Československa. Vtedy za múrmi Špilberskej väznice trpelo niekoľko tisíc českých vlastencov, z ktorých tu veľa našlo svoju smrť. Pre väčšinu však Špilberk znamenal iba prestupnú stanicu do ďalších nemeckých väzníc alebo koncentračných táborov.

   

  Neprezradíme Vám všetky zaujímavosti a dôležité informácie o väzení Kasematy. Tie Vám rozpovie odborný sprievodca priamo na hrade.

   

   

   

   

   

  Vstupné:

   

  Vila Tugendhat:

   

  Základný okruh:

   

  dospelá osoba 300,- Kč,

   

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 180,- Kč

   

  Rozšírený okruh:

   

  dospelá osoba 350,- Kč,

   

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 210,- Kč

   

   

   

  Špilberk Kasematy:

   

  plné vstupné: 90,- Kč,

   

  /deti od 2 do 15 r., študenti, učitelia, seniori nad 60 r., ZŤP a ZŤP/doprovod, novinári/ 50,- Kč,

   

  Skupinové vstupné / od 10 osôb / 70,- Kč

   

   

   

  V cene výletu je zahrnuté: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  V cene výletu nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednania pri objednávke), vstupy

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 16. Január Január 2016
  Aqualand Moravia - Pasohlávky 16.1.2016 10,- € + 10,- €

  Program zájazdu:

   

  odchod Bratislava - Istropolis : 8:00 h
  príchod Aqualand cca              9:30 h
   
  odchod Aqualand                    16:00 h
  príchod Bratislava cca             17:30 h
   
  Cena za prepravu autobusom ja 10,- €
   
  Celodenný vstup do Aqualandu Moravia +  120 minút do Forum Romanum Welleness je / sauna, aroma lázeň, infrakabína, biosauna, solná lázeň, knaipová lázeň - teplá a studená voda / = 10,- € pre jednu 
  osobu seniorského veku!!!
   
  Sumár =  20,- € pre jednu osobu seniorského veku!!!
   
   

  Osoby mimo seniorského veku!!!

   
  Na zľavovom portále " BOOMER.SK " prebieha aktuálna zľava na vstup do Aqualandu na : https://www.boomer.sk/zlava_44037_celodenne-vstupy-do-aqualand-moravia
   
   
   Cena za prepravu pre osobu mimo seniorského veku je 10,- € - pre osobu mimo seniorského veku
      
   
   

   

  cena zájazdu 20.00 € Detail
 • 25. Jún Jún 2016
  Praha - Karlštejn 25 - 26.6.2016 75,- €

  Popis zájazdu

  Ponúkame Vám prekrásny výlet do hlavného mesta Českej republiky - Prahy.

  Program: Odchod ráno z Bratislavy o 6:00 h, príchod cca 11:00 h k Pražskému hradu,

  kde nás sprievodca oboznámi s históriou hradu. Následne presun s historickým výkladom k jednej z najväčších historických pamiatok, ku Karlovému mostu. Pokračovať budeme po Karlovej uličke na Staromestské námestie, kde si dáme rozchod.

  Presun do hotela bude o 17:00 h. V prípade záujmu podvečerná návšteva "Tower Park Praha" - vyhliadka na Prahu vo výške 93 m.

  Druhý deň o 10:00 h presun na hrad Karlštejn spojený s prehliadkou. V poobedňajších hodinách presun na Slovensko do Bratislavy.

  Nástupné miesta Bratislava, prípadne podľa dohody.

  V cene je : preprava klimatizovaným autobusom, služby miestneho sprievodcu v Prahe, ubytovanie 3-4* v hotely, 1 x raňajky formou bufetového stolu, 

  V cene nie je : cestovné poistenie / možnosť dojednania/ , jednotlivé vstupy.

  Cena: od 79,- € 

  Zmena programu podľa dohody.

  cena zájazdu 79.00 € Detail
 • 1. Septemeber Septemeber 2016
  Bratislava - Tulln - výstava kvetov 1.9.16 18,- €, seniori + deti do 15 r. 15,90 €

  Tulln záhrady a výstavisko Na výstave sa pokocháte v spleti prekrásne aranžovaných kvetín a nádherných kvetinových záhonov. Spoločne načerpáme mnoho sily a zároveň si odnesieme veľké množstvo inšpirácie ako si skrášliť svoju obľúbenú domácu kvetinovú záhradu. Na svoje si prídu aj domáci majstri pri predvádzaní práce s drevom a pletení košíkov. Samozrejmosťou tejto nádhernej výstavy kvetov je možnosť vidieť novú záhradnú techniku. V tomto veľkom areáli sa nachádza bohaté občerstvenie pre návštevníkov. Tulln historická prehliadka Po obede sa presunieme do historického centra mesta Tulln, ktoré je zároveň aj rodiskom známeho maliara Egona Schielleho. Jeho rodný dom sa nachádza neďaleko rieky Dunaj. S Dunajom je taktiež spojená aj ďalšia atrakcia Tullnu – ukotvená plachetnica Viedenského umelca a architekta Hundartwassera. Ďalej starobilý Tulln je známy už aj z čias Rimanov ako vojenský tábor Comanega. Podrobnejšie nás však o tomto meste zoznámi naša pani sprievodkyňa.

  Vstupné Tulln trh aj záhrady: • Dospelí: 11 € • Deti od 6 – 15 rokov: 2 € • Skupinové vstupné 9 € • Študenti a dôchodcovia 9 € Miesto nástupu: Bratislava – Istropolis

  Plánovaný program: 

  8:00 - odchod z Bratislavy /parkovisko Istropolis/ 

  10:0 – príchod Tulln  10:00 – 15:00 – návšteva výstavy a záhrad 

  15:00 – 18:00 – prehliadka mesta Tulln 

  18:00 – odchod z Tullnu 

  cca 19:30 – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné.

  Seniori + deti do 15 r. 15,90 €

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 18.00 € Detail
 • 23. Apríl Apríl 2016
  Flora Olomouc 23.4.2016 18,- €, deti + seniori 15,- € Bus. č. 1

  Spolu navštívime prekrásne pripravenú výstavu Flóra v Olomouci.

  Pozrieme si nádherne naarannžované záhony kvetín. Načerpáme množstvo inšpirácií na úpravu svojích záhradok alebo domácich kvetinových zákutí.

  V Smetanových sadoch na voľnej ploche si na svoje prídu domáci majstri, kutilovia a  chalúpári.

  My ostatný zase môžeme navštíviť Bezručové sady a išpirovať sa aromatickými a liečivými rastlinami.

  Samozrejme nesmie chýbať sprievodný program: dychovka, aranžovanie kvetín, remeselne zručnosti a iné sprievodné akcie.

  No a kto bude ešte vládať pôjde s nami na prehliadku historického centra Olomouca.

  Odchod Bratislava 7:00 h

  Príchod Olomouc cca 9:30 h

  Voľný program 9:30 - 16:00 h

  16:00 - 18:00 h prehliadka mesta

  Odchod do Bratislavy 18:00 h

  Predpokladaný príchod 20:30 - 21:00 h

  Cena 18,- €

  deti do 15 r. + seniori nad 60 r. 15,- €

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu

  V cene nie je: jednotlivé vstupy + cestovné poistenie - možnosť dojednať / Allianz deti 0,90 €/deň, dospelí 1,70 €/deň, seniori nad 71 r. 2,50 €/deň /

  Vstupné: dospelí 100 korún, seniori a študenti 80 korún, 6 - 15 r. 30 korún, rodinné vstupné 2 x dospelí + 1 - 4 deti 210 korún

  Zmena programu vyhladená.

   

  cena zájazdu 0 € Detail
  Flora Olomouc 23.4.2016 18,- €, deti + seniori 15,- € BUS č. 2

  Spolu navštívime prekrásne pripravenú výstavu Flóra v Olomouci.

  Pozrieme si nádherne naarannžované záhony kvetín. Načerpáme množstvo inšpirácií na úpravu svojích záhradok alebo domácich kvetinových zákutí.

  V Smetanových sadoch na voľnej ploche si na svoje prídu domáci majstri, kutilovia a  chalúpári.

  My ostatný zase môžeme navštíviť Bezručové sady a išpirovať sa aromatickými a liečivými rastlinami.

  Samozrejme nesmie chýbať sprievodný program: dychovka, aranžovanie kvetín, remeselne zručnosti a iné sprievodné akcie.

  No a kto bude ešte vládať pôjde s nami na prehliadku historického centra Olomouca.

  Odchod Bratislava 7:00 h

  Príchod Olomouc cca 9:30 h

  Voľný program 9:30 - 16:00 h

  16:00 - 18:00 h prehliadka mesta

  Odchod do Bratislavy 18:00 h

  Predpokladaný príchod 20:30 - 21:00 h

  Cena 18,- €

  deti do 15 r. + seniori nad 60 r. 15,- €

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu

  V cene nie je: jednotlivé vstupy + cestovné poistenie - možnosť dojednať / Allianz deti 0,90 €/deň, dospelí 1,70 €/deň, seniori nad 71 r. 2,50 €/deň /

  Vstupné: dospelí 100 korún, seniori a študenti 80 korún, 6 - 15 r. 30 korún, rodinné vstupné 2 x dospelí + 1 - 4 deti 210 korún

  Zmena programu vyhladená.

  cena zájazdu 18.00 € Detail
 • 28. Máj Máj 2016
  Budapešť - Tropicárium - Parlament 18,90 € 28.5.2016, seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Popis zájazdu

  Program zájazdu:

  • Odchod z Bratislavy o 7:00 hod.,

  • príchod do Budapešti cca 10:00 hod., návšteva Campona (obchodné centrum) do cca 11:30 hod.s možnosťou návštevy Tropicaria a Oceanaria- ceny vstupeniek:

  • Dospelý (18-62 rokov) 2300 Ft Dieťa (4-18 rokov) 1600 Ft/1900 Ft Študent (-26 rokov) 1900 Ft Dôchodca (nad 62 rokov) 1600 Ft Skupinové zľavy- od počtu 15 osôb patriacich do jednej vekovej skupiny: Skupinová vstupenka-dospelý 1900 Ft Skupinová vstupenka- študent,dôchodca 1400 Ft Skupinová vstupenka- dieťa 1400 Ft http://www.tropicarium.hu/index.php?a=general-informations&id=11&info=ticket-prices&lang=sk

  od cca 12:00 hod. do 14:30 hod prehliadka Budapešti so sprievodcom Krátka prehliadka Budapešti autobusom so sprievodcom- Námestie hrdinov, Hradná Štvrť, Citadela, Chrám sv. Štefana, následne voľný program - kávička, zákusok, nákup na Váci utca, ....

  Návšteva parlamentu podľa dohody s kanceláriou parlamentu. 

  Odchod do Bratislavy o 18:00 h.

  V cene je zahrnuté: doprava moderným klimatizovaným autobusom a sprievodca.

  V cene nie je zahrnuté: jednotlivé vstupy a cestovné poistenie / možnosť doobjednať si /.

  Seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.90 € Detail
 • 24. Máj Máj 2016
  Ostrihom - Štúrovo - Komárno 24.5.2016 15,- €, seniori a deti do 15r. 11,- €


   Odchod ráno z Bratislavy – parkovisko Istropolis o 7:00 h, príchod Ostrihom cca 10:00 h. Prehliadka baziliky v Ostrihome s výkladom našej sprievodkyne. Následne sa presunieme do Štúrova kde sa krátko poprechádzame po zrekonštruovanom centre a dáme si prestávku na obed do 13:30 h. Po obede a odpočinku sa autobusom presunieme do Komárna. Kto bude vládať absolvuje s nami prehliadku vojenskej pevnosti / cca 1 h. /.Ty ktorí sa nezúčastnia prehliadky svoj voľný čas môžu  stráviť napríklad indivinduálnou prehliadkou centra Komárna – Európskeho námestia.

   

  Odchod z Komárna bude 17:00 h. Príchod do Bratislavy predpokladáme o cca 18:30 h.

  V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu.

  V cene nie je: cestovné poistenie /možnosť dojednania/, jednotlivé vstupy.

  Vedľajšie výdavky: pevnosť Komárno vstupné 1,- €

   

   

  Cena zájazdu: 15,- €, seniori a deti do 15r. 11,- €  Nástupné miesta Bratislava, prípadne podľa dohody.  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 16.00 € Detail
 • 24. Júl Júl 2016
  Údolie Wachau - Benediktínsky kláštor Melk + Marhuľové slávnosti 24.7.2016 19,- €, seniori + deti do 15 r. 15,- €

  Údolie Wachau je magickým kúskom zeme bez ohľadu na ročné obdobie. Z brehov rieky Dunaj akoby vyrastali strmé terasovité svahy pokryté vinohradmi, sadmi a občas tmavými lesmi.

  Vstupnou bránou do údolia je mesto Melk, ktoré je zároveň aj súčasť kultúrneho prostredia zaradeného v roku 2000 na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.  Už od 11. storočia je Melk duchovným a kultúrnym centrom Dolného Rakúska, najskôr ako hrad Babenbergovcov a potom ako benediktínsky kláštor. Kláštor v Melku – najväčší benediktínsky kláštor v strednej Európe  - je stelesnením veľkolepej barokovej architektúry a z vonkajšej terasy ponúka prekrásny výhľad na rieku Dunaj. Najzaujímavejšími pamiatkami opátstva sú mramorová sála a knižnicaktorá zahŕňa približne 100.000 zväzkov – niektoré z nich patria k najhodnotnejším stredovekým zachovaným písomnostiam.

   

  Prvá zmienka o Melku označeného ako Medilica v starých listinách pochádza z roku 831. Názov oblasti Medelike v stredovekej nemčine sa objavil aj v Piesni o Nibelungoch, ktorá je najdôležitejším dielom nemeckej stredovekej literatúry.

  Leopold I., markgróf ovládajúci územie dnešného juhozápadného Dolného Rakúska, v roku 976 urobil z melkského hradu svoje sídlo a jeho potomkovia ho vybavili cennými pokladmi a relikviami.

  V dedine Dürnstein s pôvabným svetlomodrým kostolom, terasami vinární a pevnosťou týčiacou sa nad územím bol pred 800 rokmi uväznený Richard Levie Srdce z rodu Kuenringer.

   

  Ďalej naše kroky povedú do mestečka Spitz na Dunaji, kde sa pokocháme nie len očami ale si aj pochutnáme na chutných marhulách upravených na všetky možné spôsoby - či sú to lekváre, zaváraniny, likére ale samozrejme marhuľové gule. Tie sa okrem iného dajú kúpiť aj v marhuľovom automate. Samozrejme na poriadnej slávnosti nesmie chýbať aj sprievod. Ten bude v prekrásnych ľudových krojoch doprevádzaný typickou rakúskou muzikou. 

   

  Odchod z Bratislavy : 7:00 h

  Návšteva kláštora : 10:00 h - 12:00 h

  Návšteva slávností : 13:00 h - 17:00 h 

  Odchod do Bratislavy : 17:00 h 

  Príchod do Bratislavy : cca 19:30 h

   

  Náhradíci sa môžu prihlásiť na :  info@nellytour.sk

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 17. Máj Máj 2016
  Praha - Karlštejn 17 + 18.5.2016 65,- €

  Ponúkame Vám prekrásny výlet do hlavného mesta Českej republiky - Prahy.

  Program: Odchod ráno z Bratislavy o 6:00 h, príchod cca 11:00 h k Pražskému hradu,

  kde nás sprievodca oboznámi s históriou hradu. Následne presun s historickým výkladom k jednej z najväčších historických pamiatok, ku Karlovému mostu. Pokračovať budeme po Karlovej uličke na Staromestské námestie, kde si dáme rozchod.

  Presun do hotela bude o 17:00 h. V prípade záujmu podvečerná návšteva "Tower Park Praha" - vyhliadka na Prahu vo výške 93 m.

  Druhý deň o 10:00 h presun na hrad Karlštejn spojený s prehliadkou. V poobedňajších hodinách presun na Slovensko do Bratislavy.

  Nástupné miesta Bratislava, prípadne podľa dohody.

  V cene je : preprava klimatizovaným autobusom, služby miestneho sprievodcu v Prahe, ubytovanie 3-4* v hotely, 1 x raňajky formou bufetového stolu, 

  V cene nie je : cestovné poistenie / možnosť dojednania/ , jednotlivé vstupy.

  Cena: od 65,- € 

  Zmena programu podľa dohody.

  Trasa zájazdu

  Bratislava - Praha - Karlštejn

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 18. Jún Jún 2016
  Osvienčim - Krakow 18.6.2016 cena od 22,50 €

  Osvienčim:

  Osvienčim je poľské okresné mesto v Malopoľskom vojvodstve ležiace pri ústí rieky Soly do Visly. Prvé písomné zmienky pochádzajú z roku 1179 a dnes je významnou turistickou destináciou. V meste sa nachádza železnica a v okolí niekoľko výrobných závodov, ktoré tu zostali ako smutný pozostatok po 2. svetovej vojne. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto pričlenené k Nemeckej ríši a bol tu vybudovaný najprv koncentračný tábor Auschwitz I v areáli bývalých kasární a neskôr na druhej strane mesta rozsiahly vyhladzovací tábor Auschwitz II – Birkenau (Brezinka).

  Bol to najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka neďaleko poľského mestečka Osvienčim, asi 60 km západne od Krakowa. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí. Odhaduje sa, že asi 1,1 milióna z nich tam bolo zavraždených. Asi 900 000 deportovaných hneď po príjazde poslali do plynových komôr alebo zastrelili; zvyšných 200 000 zomrelo na následky chorôb, podvýživy, týrania, lekárskych pokusov alebo neskoršieho splynovania. „Auschwitz“ sa stal symbolom holokaustu, genocídy asi 6 miliónov európskych Židov a ďalších obetí: Rómov, ruských a poľských nútených robotníkov, homosexuálov a ďalších „nepriateľov národného socializmu“. V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

  V priebehu roku 1944 boli prostredníctvom Vatikánu oboznámení spojeneckí činitelia o existencii vyhladzovacích táborov. Prezident USA to považoval za neuveriteľné, britské vedenie malo o ich pravdivosti vážne pochybnosti. O zaobchádzaní s odporcami Nemecka nikdy nepochybovali ale neverili správam o vraždení priemyselnými metódami. Počas vojny spojenci zhadzovali na Nemecko letáky, v ktorých varovali všetkých vojnových zločincov, že budú po vojne súdení, nikde ale neuvádzali žiadne údaje o likvidačných táboroch. Vedenie SS bolo i preto presvedčené, že ich existencia je utajená. Na jeseň 1944 britské prieskumné lietadlo fotografovalo závod Buna, patriaci koncernu I.G. Farben, na výrobu syntetického benzínu ležiace len 6 km od Osvienčimu, pilot omylom zabudol vypnúť kameru a náhodou odfotografoval celý tábor. Zhodou okolností práve na rampe prebiehala selekcia. Fotografia bola objavená v archíve RAF po odtajnení až v r. 1960.

  Krakow:

  Kráľovské mesto Krakow je hlavné mesto Malopoľského vojvodstva. Pri prehliadke mesta si pozrieme napríklad Rynek Główny – veľké stredoveké trhovisko, Wawelská katedrála (Wawel) – najdôležitejšia poľská katedrála. Dokončený v roku 1364, je tretím kostolom stojacim na tomto mieste. Z množstva kaplniek, je unikátnou renesančná Žigmundova, Mariánsky kostol -  po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakowa, Sukiennica - stredoveká dodnes funkčná tržnica.

  Ďalšie zaujímavosti nám povie pán sprievodca. 

   

   

  Program výletu:

  -        3:00 – odchod Bratislava Istropolis - 29,90 €

  -        3:40 – Trnava pred vlakovou stanicou - 29,90 €

  -        4:20 – Piešťany pumpa Shell pri Tesco - 25,90 €

  -        5:00 – Trenčín pred vlakovou stanicou - 25,90 €

  -        6:00 – Žilina Slovnaft smer centrum /vjazd do Žiliny od Považskej Bystrice/ + prestávka 20min - 22,50 €

  -        8:30 – 9:00  príchod Oswienčim

  -        9:30 – 13:00 – prehliadka koncentračných táborov Auschwitz a Birkenau 

  -        13:30 – odchod do Krakowa

  -        14:50 – príchod Krakow, prehliadka mesta so sprievodcom cca 1 h, osobné voľno (kávička, zmrzlinka v meste)

  -        16:30 – odchod

   

  -       Návrat domov v neskorších hodinách / cca 23:00 – 24:00 h /

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene nie je: cestovné poistenie, jednotlivé vstupy.

   

  Ospravedlňujeme sa, alen pre nízky počet účastníkov sme museli zájazd zrušiť.

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 9. Júl Júl 2016
  Bratislava - Budapešť - Parlament - Tropicárium 9.7.2016 18,90 €

  • Odchod z Bratislavy o 7:00 hod.,

  • príchod do Budapešti cca 10:00 hod., návšteva Campona (obchodné centrum) do cca 11:30 hod.s možnosťou návštevy Tropicaria a Oceanaria- ceny vstupeniek:

  • Dospelý (18-62 rokov) 2300 Ft Dieťa (4-18 rokov) 1600 Ft/1900 Ft Študent (-26 rokov) 1900 Ft Dôchodca (nad 62 rokov) 1600 Ft Skupinové zľavy- od počtu 15 osôb patriacich do jednej vekovej skupiny: Skupinová vstupenka-dospelý 1900 Ft Skupinová vstupenka- študent,dôchodca 1400 Ft Skupinová vstupenka- dieťa 1400 Ft http://www.tropicarium.hu/index.php?a=general-informations&id=11&info=ticket-prices&lang=sk

  od cca 12:00 hod. do 14:30 hod prehliadka Budapešti so sprievodcom Krátka prehliadka Budapešti autobusom so sprievodcom- Námestie hrdinov, Hradná Štvrť, Citadela, Chrám sv. Štefana, následne voľný program - kávička, zákusok, nákup na Váci utca, ....

  Návšteva parlamentu podľa dohody s kanceláriou parlamentu. 

  Odchod do Bratislavy o 18:00 h.

  V cene je zahrnuté: doprava moderným klimatizovaným autobusom a sprievodca.

  V cene nie je zahrnuté: jednotlivé vstupy a cestovné poistenie / možnosť doobjednať si /.

  Seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.90 € Detail
 • 23. Júl Júl 2016
  Macocha + Boskovice 23.7.2016 18,50 €, seniori + deti do 15 r. 16,50 €

  Pozývame Vás na návštevu Boskovíc a svetoznámej obrovskej priepasti Macocha! Macocha a Punktevní jaskyne.

  Boskovice Prehliadka mesta s miestnym boskovickým sprievodcom, ktorá zahŕňa prechádzku židovskou štvrťou so zaujímavým výkladom o histórii a živote židov, návštevu interiéru pamiatok, synagógy maior, židovského rituálneho kúpeľa mikve a unikátnej Minigalérie Zwicker. Dĺžka prehliadky: cca 90 minút

   

  Priepasť Macocha je najväčšou priepasťou svojho druhu nielen v Českej republike, ale aj v celej Strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti Moravského krasu,priamo jej dnom preteká rieka Punkva, od ktorej dostali názov aj najvyhľadávanejšie Punktevní jaskyne. Veľkú obľubu návštevníkov z celého sveta si získali vďaka tomu, že umožňujú dostať sa až na dno priepasti Macocha a zároveň podniknúť romantickú plavbu na lodičkách po podzemnej rieke.

   

  Ak sa Vám nebude chcieť ísť pešo od priepasti k jaskyni, môžete využiť prepravu lanovkou cena cca 100,- Kč Vstupné Punktevní jaskyňa: • Dospelí: 170 Kč • Dôchodcovia: 150 Kč • Deti do 15 rokov, študenti a ZŤP: 90 Kč. 

  Miesto nástupu: Bratislava – Istropolis, Malacky – parkovisko pred Billa Na brehu Plánovaný program:  7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billou / pod mostom /  10:40 – 12:20 – Boskovice, prehliadka židovskej mestskej časti  12:20 – 13:00 – presun k Macoche, obed, voľný program (zmrzlina, kávička)  14:00 – 15:20 – prehliadka Punkevných jaskýň, plavba lodičami  cca 18:00 príchod Malacky Billa  19:00 – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného Sprievodcu. Prehliadka židovskej štvrti s miestným sprievodcom z Boskovíc.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie a jednotlivé vstupy.

  Zmena programu vyhradená.

   

  Pre nízky počet prihlásených sa uvedený zájazd nekoná. 

  Ďakujeme za pochopenie.

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 24. Septemeber Septemeber 2016
  2 dňový zájazd - Salzburg + Orlie hniezdo 24 - 25.9.2016 99,-€

  Pozývame Vás na prekrásny výlet so zaujímavým programom.

  Program:

  1.deň: Odchod z BA cca 7:00-.príchod Salzburg cca 12-12:30 h. Prehliadka Salzburgu s miestnym sprievodcom cca 2 hod. Potom možnosť lanovkou navštíviť pevnosť Hohensalzburg ,prejsť miestnosťami a terasami a späť peši do centra. Voľno do cca 17:30 odjazd na ubytovanie.

  2.deň po raňajkách odchod do Hitlerového sidla - nazývané "Orlie hniezdo". Nachádza sa vo výške 1.834 m na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom. Bolo postavené za 13 mesiacov a bol to dar nacistickej strany k 50 narodeninám Adolfa Hitlera. Vodca samotné hniezdo nevyužíval, nakoľko tam trpel závratmi. Dnes je tu reštaurácia a slúži predovšetkým turistom. Hore sa dá dostať buď niekoľko hodinovým turistickým pochodom alebo Vás tam vyvezie špecialne upravený turistický autobus. Cena obojsmerného lístka je 15,- € / pozor, pri príchode hore si treba dať označiť lístok, aby ste sa zmestili do plánovaného času odchodu /. Celá trasa jazdy je 7 km prevýšenie má 800 m. Po úzke a trrmej ceste prechádzame 5 tunelmy. 

  Odchod do Bratislavy 15:30 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je: 1x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca + miestny sprievodca - Salzburg.

  V cene nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie / možnosť dojednať /

  Nástupné miesto : Bratislava - Istropolis 7:00 h.

  Zmena programu vyhradená.

  Zájazd bude potvrdený až po zabezpečenie ubytovania v Salzburgu, prípadný záujemci prosím telefonovať na číslo: 0905 202 303

  cena zájazdu 99.00 € Detail
 • 29. Október Október 2016
  Brno - Vila Tugendhat + Kasematy 29.10.2016 17,90 € , seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Program:

   

  • 8:00 – odchod Bratislava Istropolis - 8:15 – Malacky parkovisko pred Billa / pod mostom /

  • 10:00 - Prehliadka hradu Špilberk Kasematy a obed medzi prehliadkami - všetky skupiny

  • 12:00 - 13:00 h prestávka na obed
  • 13:00 prehliadka mesta so sprievodcom
  • 15:00   1. prehliadka Vili 15 osôb - rozšírený okruh 90 min,

  • 15:30 - 2. prehliadka 15 osôb - rozšírený okruh 90 min 

  • 16:00 - 3. prehliadka 15 osôb - rozšírený okruh 90 min 

  • 17:30 - odchod z Brna

  • 19:00 – príchod Malacky Billa

  • 19:30 príchod Bratislava Istropolis

   

   

   

  Vila Tugendhat

   

  Vila Tugendhat sa považuje za najvýznamnejšie predvojnové dielo Ludwiga Miesa van der Rohe, otca modernej architektúry 20. storočia. Určila nové charakteristiky moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry (funkcionalizmu). Známy je najmä zasklený hlavný obytný priestor so zimnou záhradou. Stavba však bola vo svojej dobe prevratná aj z iných dôvodov – napríklad otvoreným, neprerušeným obytným priestorom, či zasklenými stenami. Pôsobivé sú aj okná, ktoré sa dajú spustiť do podlahy, vďaka čomu interiér splynie s prírodou v záhrade. Konštrukciu budovy tvorí oceľový skelet a stropy poschodí nenesú steny, ale pochrómované piliere.

   

  Z novodobej histórie: 26. augusta 1992 podpísali vo vile Tugendhat vtedajší český premiér Václav Klaus a slovenský premiér Vladimír Mečiar zmluvu o rozdelení Československa. Od 1. januára 1993 vznikli na mape Európy dva nové štáty – Česká republika a Slovenská republika.

   

  Vila Tugendhat bola vtedy ešte vládnym objektom. Jednania o rozdelení štátu prebiehali práve tu, snáď aj zo symbolických dôvodov - Brno leží zhruba na pol ceste medzi Prahou a Bratislavou.

   

   

   

  V roku 2002 bola vila Tugendhat zapísaná na listinu svetového dedičstva UNESCO.

   

  Odborný výklad v hodinovej prehliadke poskytne fundovaný sprievodca priamo vo vile pri prehliadke.

   

   

   

  Kasematy na historickom hrade Špilberk

   

  Druhou našou atrakciu je hrad Špilberk založený v polovici 13. storočia českým kráľom Otakarom II. Je postavený na skalnatom vrchu v centre Brna. Bol koncipovaný ako opora panovníckej moci a dôstojného sídla vládcov Moravy. Najstaršie písomné záznamy o hrade pochádzajú z rokov 1277 – 1279. Názov získal z pôvodného pomenovania kopca. Dnešnou zástavkou bude ale prehliadka spodnej časti patriacej k hradu a to väzenia zvaných Kasematy. O vzniku tohto väzenia rozhodol cisár Jozef II. v roku 1783. Prví uväznení tu boli už od roku 1784 a to odsúdení na doživotie. Medzi najznámejšími politickými väzňami danej doby tu  bol napríklad uhorský jakobín a spisovateľ Ferenz Kazinczy, francúzsky revolucionár Jean – Baptista Drouel ale aj taliansky vlastenec Silvio Pellico, ktorý napísal knihu „Moje žaláre“ a väznicu tým preslávil po celej Európe.

   

  Ďalšími významnými medzníkmi v histórii hradu boli prvé roky Prvej svetovej vojny, keď tu okrem previnilých vojakov boli väznení aj civilní odporcovia rakúskeho režimu. Avšak oveľa výraznejšie udalosti boli v prvom roku nacistickej okupácie Československa. Vtedy za múrmi Špilberskej väznice trpelo niekoľko tisíc českých vlastencov, z ktorých tu veľa našlo svoju smrť. Pre väčšinu však Špilberk znamenal iba prestupnú stanicu do ďalších nemeckých väzníc alebo koncentračných táborov.

   

  Neprezradíme Vám všetky zaujímavosti a dôležité informácie o väzení Kasematy. Tie Vám rozpovie odborný sprievodca priamo na hrade.

   

   

   

   

   

  Vstupné: 

   

  Vila Tugendhat:

   

  Základný okruh:

   

  dospelá osoba 300,- Kč,

   

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 180,- Kč

   

  Rozšírený okruh:

   

  dospelá osoba 350,- Kč,

   

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 210,- Kč

   

   

   

  Špilberk Kasematy:

   

  plné vstupné: 90,- Kč,

   

  /deti od 2 do 15 r., študenti, učitelia, seniori nad 60 r., ZŤP a ZŤP/doprovod, novinári/ 50,- Kč,

   

  Skupinové vstupné / od 10 osôb / 70,- Kč

   

   

   

  V cene výletu je zahrnuté: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  V cene výletu nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednania pri objednávke), vstupy

  cena zájazdu 17.90 € Detail
 • 30. Júl Júl 2016
  Bük - kúpanie 30.7.2016 11,- €, seniori + deti do 15 r. 8,- €

  Zájazd sa uskutoční.

   

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  Zmena cen vyhrazena.
  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom.

  V cene zájazdu nie je: sprievodca, cestovné poistenie.

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 11,- €

  seniori + deti do 15 r. 8,- €

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 13. August August 2016
  Banská Štiavnica + Múzeum Svätý Anton 18,- €, seniori + deti do 15 r. 16,- €

  Banská Štiavnica a Svätý Anton

   

  V prekrásnom prostredí štiavnických vrchov sa rozprestiera mesto Banská Štiavnica s bohatou baníckou históriou. Prvá zmienka je už z 2. – 3. storočia pred našim letopočtom, keď sa našla v keltskom osídlení strieborná minca audoleontského typu.

  V 10. storočí máme dochovaný záznam o príchode českých baníkov.

  V 12. storočí zase prišli prví nemeckí baníci, ktorí postupne prevzali správu nad baňami a správou obcí. Postavili sa tu aj prvé dva kostoly. Rok 1238 je významný pre mesto B. Štiavnica, lebo dostala  mestské právo a banícke právo. V tom čase už mesto malo až dva románske kostoly, nemocnicu a starobinec pre baníkov.

  Andrej Sládkovič – Marína. Veľká nenaplnená láska slovenského básnika / Mária Pischlová-Gerzsöová (8.9.1820- 22.5.1899)

  O rozkvete a živote mesta -  do dnešných čias by sme mohli písať aj na desiatkach stránkach, ale všetko podstatné Vám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  Po obede sa presunieme do kaštieľa vo Svätom Antone, ktorý sa nachádza iba kúsok od Banskej Štiavnice.

  Neskoro barokovo – klasicistickým kaštieľom nás prevedie miestna sprievodkyňa. Porozpráva nám o jeho vzniku – prvá zmienka je z 15 storočia.

  Prekrásny interiér je z obdobia baroka, rokoka a empíru. Je v dobre zachovalom stave.

   

  Odchod Bratislava -     7:00 h

  Príchod B. Štiavnica  10:00 h

  Prehliadka mesta 1:30 – 2:00 h

  Odchod B. Štiavnica smer Svätý Anton – 14:00 h

  Príchod Svätý Anton 14:30 h

  Prehliadka Svätý Anton 14:30 – 15:30 h

  Odchod zo Svätý Anton 16:00 h

  Príchod Bratislava 18:30 – 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 15. Október Október 2016
  Znojmo - podzemie + Loucky kláštor + Stašov - Malovaný sklep 19,- € / seniori + deti do 15 r. 17,- €

  Správna návšteva Moravy musí začínať v „ Sklípku“. My ju začneme neďaleko rakúskych hraníc v malej v dedinke „ Šatov „. Pozrieme si „ Malovaný sklep „. Zaujímavosťou tohto sklepu je, že nikdy sa tu nedorábalo víno ale na pieskovcových stenách je ľudová tvorivosť Maximilliana Appeltauera. Ale čo by to bol za sklep, keby tam naozaj nebolo víno. Dnes ho prevádzkuje spoločnosť          „ Chateau Šatou „ s.r.o., ktorá v susedstve vyrába vina zo Šatova a okolia. Viac na exkurzii.

  Znojmo.

  Prehliadku Znojma začneme presláveným Znojemským podsvetím alebo katakombami,  ktoré je známe už od 14. storočia. Zo začiatku sa používalo na uskladnenie vína a potravín ako prírodná chladnička, nakoľko je tu celý rok stála teplota. V čase vojen sa tu skrývali ľudia. Prepracovaný systém komínov im umožňoval v sklepoch variť a kúriť aj v nepokojných časoch. Tak aj vznikla prezývka „ mesto duchov „ , lebo vojaci nikoho nenašli aj keď sa z komínov dymilo. Neslávnu úlohu malo podsvetie aj v stredovekom súdnictve. Pod bývalou radnicou sa našli dve miestnosti, ktoré slúžili k mučeniu. Viac sprievodca.

  Za pripomenutie z miestnych zaujímavostí  stojí radničná veža a Znojemská rotunda.

   


  Nakoniec navštívime premonštrátsky kláštor Loucka u Znojma. Založil ho české knieža Konrád II. v roku 1190. Dobytý bol v r. 1425 husitskými vojskami. V 18. storočí sa začala prestavba, ktorá nebola dokončená, lebo  v  r. 1784 bol  zrušený rád reformami Jozefa II. 
  Dnes ho používa spoločnosť na výrobu vín „Znovin Znojmo“. Majú tu aj vinotéku na predaj vín.

  Odchod Bratislava 7:30 h

  10:30 – 11:30 návšteva „ Malovaný sklep „

  12:30 – 13:30 návšteva podzemia v Znojme

  13:30 – 15:30 osobné voľno

  16:00 - návšteva Loucky kláštor

  17:30 - odchod do Bratislavy

  Cca 20:00 h príchod Bratislava

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby

   

  V cene nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.               

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 5. November November 2016
  Bük - kúpanie 5.11.2016 11,- €, seniori + deti do 15 r. 8,- €

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  Zmena cen vyhrazena.
  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom.

  V cene zájazdu nie je: sprievodca, cestovné poistenie.

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 11,- €

  seniori + deti do 15 r. 8,- €

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 1. Október Október 2016
  Sloupsko - šošuvske jaskyne + zámok Bučovice 18,50 €, seniori + deti do 15 r. 16,50 €

  Pozývame Vás na prehliadku zámku Bučovice. Na prehliadku sa pozrieme „ Zaječí pokoj, Venušin sál, Císařský pokoj, Ptačí sál, Sál smyslú, Zbrojnici  a přípravnu jídel, v patře barokní kapli“.

   

  Naše druhé zastavenie bude v „ Slousko – sosuvskej jaskyne“. Jaskyňa je súčasťou Moravského krasu. Je to rozsiahly komplex chodieb ktorý sa rozprestiera

  vo dvoch poschodiach . Samotná prehliadka podľa zvoleného okruhu trvá 60 alebo 100 min.

  Vstupné:

  Zámok Bučovice:                                                       Jaskyňa:

  Dospelá osoba – 90,- Kč                                            Dospelá osoba – krátka trasa 100,- Kč

  Deti, študenti, seniori nad 65 r. 60,- Kč                                                 dlhá trasa    130,- Kč              

                                                                                                    seniori- krátka trasa     80,- Kč

                                                                                 Deti, študenti, seniori -  dlhá trasa  90,- Kč

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby

  V cene zýjazdu nie je: cestovné poistenie, jednotlivé vstupy

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 8. Október Október 2016
  8.10.2016 Bratislava - Budapešť - Parlament - Tropicárium 18,90 € / seniori + deti do 15 r. 16,90 e

  • Odchod z Bratislavy o 7:00 hod.,

  • príchod do Budapešti cca 10:00 hod., návšteva Campona (obchodné centrum) do cca 11:30 hod.s možnosťou návštevy Tropicaria a Oceanaria- ceny vstupeniek:

  • Dospelý (18-62 rokov) 2300 Ft Dieťa (4-18 rokov) 1600 Ft/1900 Ft Študent (-26 rokov) 1900 Ft Dôchodca (nad 62 rokov) 1600 Ft Skupinové zľavy- od počtu 15 osôb patriacich do jednej vekovej skupiny: Skupinová vstupenka-dospelý 1900 Ft Skupinová vstupenka- študent,dôchodca 1400 Ft Skupinová vstupenka- dieťa 1400 Ft http://www.tropicarium.hu/index.php?a=general-informations&id=11&info=ticket-prices&lang=sk

  od cca 12:00 hod. do 14:30 hod prehliadka Budapešti so sprievodcom Krátka prehliadka Budapešti autobusom so sprievodcom- Námestie hrdinov, Hradná Štvrť, Citadela, Chrám sv. Štefana, následne voľný program - kávička, zákusok, nákup na Váci utca, ....

  Návšteva parlamentu podľa dohody s kanceláriou parlamentu. 

  Odchod do Bratislavy o 18:00 h.

  V cene je zahrnuté: doprava moderným klimatizovaným autobusom a sprievodca.

  V cene nie je zahrnuté: jednotlivé vstupy a cestovné poistenie / možnosť doobjednať si /.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.90 € Detail
 • 3. December December 2016
  Vianočná Praha + Karlštejn 3 - 4.12.2016 79,- €

  Pozývame Vás na prekrásny výlet do Vianočne vyzdobenej Prahy v dňoch 3. a 4.12.2016.

  Program 3.12.16:

   

  Odchod ráno z Bratislavy o 6:00 h parkovisko Istropolis. Príchod cca 11:00 h k Pražskému hradu, kde nás pražský sprievodca oboznámi s históriou hradu. Následne presun s odborným výkladom k jednej z najväčších historických pamiatok, ku Karlovmu mostu. Pokračovať budeme ďalej po Karlovej uličke na Staromestské námestie, kde si dáme rozchod o cca 12:30 h.

  O 17:00 h presun na podvečernú návštevu "Tower Park Praha" - vyhliadka na Prahu vo výške 93 m. Následne presun do hotela cca 18:30 h.

  Program 4.12.16:

  Na druhý deň o 9:30 h presun na hrad Karlštejn spojený s prehliadkou a odbornám výkladom. V poobedňajších hodinách presun na Slovensko do Bratislavy.

  V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného a miestneho sprievodcu v Prahe a na Karlštejne, ubytovanie v 3-4* hotely, 1 x raňajky formou švédskeho stola. 

  V cene nie je: cestovné poistenie /možnosť dojednania/, jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 79,- €

  Samostatná izba  + 10,- €

  Nástupné miesta Bratislava - Istropolis, Malacky pri Bille, prípadne podľa dohody

  Zájazd je navrhnutý voľným spôsobom aby si ľudia mohli v Prahe nakúpiť Vianočné darčeky pre svojich blízkych, prípadne zájsť na kultúrne predstavenie.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 79.00 € Detail
 • 17. December December 2016
  Vianočné trhy Budapešť + tržnica 17.12.2016 cena: 18:90 €

  Pozývame Vás na náš koncoročný zájazd do Vianočne vyzdobenej Budapešti.

  Náš program bude oddychový – najprv navštívime historickú tržnicu, pokračovať budeme na Vianočných trhoch v centre.

  Vianočné trhy: Ak chcete kúpiť niečo jedinečné a originálne pod stromček pre svojich blízkych, budapeštianske vianočné trhy sú pre Vás tým pravým miestom. Koncom novembra sa námestie Vörösmarty mení na slávnostný trh. Jeho poloha je viac ako ideálna – námestie sa nachádza v srdci mesta na konci ulice Váci. Počas koncoročných sviatkov zaujmú drevené stánky a dve vonkajšie pódiá najatraktívnejšie miesta v Budapešti. Už z diaľky je cítiť vôňu tradičných medových koláčikov, vareného vínka a škorice. Rozmanité arómy jednoducho lákajú na trh. Tak ako každý rok si usporiadatelia pre Vás pripravia zaujímavé novinky, ktoré Vám na našej stránke prinesieme. Z minuloročného programu vyberáme: Program prebiehal na dvoch pódiách od 17:00 do 20:00 a zabavil návštevníkov folkovou a jazzovou hudbou, hudobnými koncertmi a tanečnými vystúpeniami. V 122 stánkoch boli ponúkané vysoko kvalitné produkty vyberané a schválené špeciálnou porotou odborníkov na ľudové umenie. Z gastronómie určite stojí za zmienku okrem obvyklých pochúťok (kürtös kalács, pečené gaštany..) aj tradičné maďarské vianočné jedlá – plnená kapusta, pečená husacie stehná, grilované klobásky a mäsá. Domov ste si mohli odniesť aj vianočný hrnček s novým dizajnom v červenej alebo bielej farbe, zakúpiť sa dal vo všetkých stánkoch, kde predávali varené víno alebo horúci čaj (600 HUF).

  Tržnica (Vásárcsarnok): Preslávená tržnica (Vásárcsarnok) sa nachádza v Pešti, tesne pri moste Szabadság. Na troch podlažiach ponúka rozmanitý tovar a milovníci nielen nakupovania ale aj krásnej architektúry si určite prídu na svoje. Je určite viac ako len trh. Postavená bola podľa projektu architekta Samu Petz v roku 1897 a rekonštrukciou prešla v roku 1994. Prízemie: zmenáreň, ovocie - zelenina (viac ako 50 obchodíkov), potraviny, údeniny – mäso - hydina (viac ako 50 obchodíkov). 1. poschodie: darčekové predmety, módne doplnky, kvety, sklo - porcelán, oblečenie, reštaurácia, bufety, ľudová tvorba. -1. poschodie: naložená zelenina všetkého druhu, morské a riečne ryby, divina, bufety, potraviny, prvovýrobcovia, včelári, toalety.

  Miesto nástupu:

  ·         Bratislava – Istropolis

  ·         

  Plánovaný program:

  -        08:00 h – odchod Bratislava Istropolis

  -        10:30 – 13:00 – príchod do Budapešti, návšteva tržnice

  -        13:00 – 14:00 – individuálna prehliadka mesta a osobné voľno (oddych, kávička, koláčik v centre Budapešti)

  -        14:00 – 19:00 – návšteva Vianočných trhov

  -        cca 19:00 – odchod z Budapešti

  -        cca 22:00 – príchod Bratislava Istropolis

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie.

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

   

  Jednodňový výlet.

   

   

  Zmena programu vyhradená. 

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 10. December December 2016
  Vianočná Viedeň 10.12.2016 Cena 9,- €

  Poďte snami sa pokochať na prekrásme vyzdobenú Vianočnú Viedeň.

  Program zájazdu:

  odchod z Bratislavy o 8:30 h spred parkoviska pri Istropolise. 

  Najprv zastavíme v centre mesta pri pešej zóne na zástavke pri "Schwedenplatz", kde dostanete plán centrálnej časti Viedne s aktuálnymi miestami konania "Vianočných trhov".

  Nasledne autobus pôjdeme zaparkovať k štadionu Ernst Hapel o cca 10:00 h. 

  Kto bude chcieť toho metrom dopravíme do samotného centra Viedne.

  Voľný program - návšteva Vianočných trhov

  Odchod z Viedne od štadiona Ernst Hapel je 16: 45 h.

  Odchod od zástavky pri" Schwedenplatz" je 17:00 h 

  Príchod do Bratislavy cca 18:30 h

   

  V cene zájazdu je preprava autobusom.

  V cene zájazdu nie je : sprievodca / info u vodiča/ , cestovné poistenie

  Cena jednosmerného lístka na metro je cca 2,20 €

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

  Jednodňový výlet.

   

  Zmena zájazdu vyhradená.

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 2. Január Január 2017
  Viedeň - SCS - výpredaje 2.1.2017 Cena: 9,- €

  Pozývame Vás v novom roku na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  2.1.2016 parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 9,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

   

  Jednodňový výlet.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 11. Marec Marec 2017
  Výstava orchideí + prehliadka kláštora + Klosterneuburg + čokoládovňa Kittsee 15,90€

  Výstava orchideí - Klosterneuburg.

  Najprv sa zastavíme v čokoládovni v Kittsee, aby sme potešili naše chuťové poháriky.

  Potom dobre naladení sa pôjdeme pokochať na výstavu orchideí ktorá je tento rok neďaleko Viedne / 15 km / v augustiánskom mužského kláštore v

  Klosterneuburg. Ten mu prepožičal svoje priestory už na 12. ročník tejto veľkolepej výstavy z celého sveta.

  K videniu budú orchidee z celého sveta. Máte možnosť vymeniť si poznatky a poradiť sa so znalcami, ktorí ich pestujú.

  Nakoniec si pozrieme kláštor.

  Nedá mi ešte pripomenúť čo to z histórie kláštora.

  Za 900 rokov jeho existencie prešiel niekoľkými prestavbami až do dnešného goticko - bakokového štýlu.

  Medzi jeho najväčšie skvosty patrí Verdúnsky oltár.

  Viac o tejto kultúrnej pamiatke Vám povie naša sprievodkyňa...

  Odchod tam: parkovisko Bratislava Istropolis - 8:30h

  Odchod späť: cca 17:00 h

  Možnosť rezervovať si prednostne miesto v autobuse 2,- €

  Cena vstupu do kláštora je 11,- €

  Cena vstupu na výstavu je 11,- € / skupinová zľava 9,- € / deti do 6 r. zdarma / 6 - 14 r. 6,50 €

  Kombinovaná vstupenka 17,50 € / kláštor + výstava /

  Ceny vstupov sú orientačné, môžu sa meniť.

  Cena zájazdu: 15,90 €

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

   

  V cene nie je: cestovné poistenie, jednotlivé vstupy.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 15.90 € Detail
 • 3. Jún Jún 2017
  3.6.2017 Banská Štiavnica + Múzeum Svätý Anton 21,- €, seniori + deti do 15 r. 19,- €

  V prekrásnom prostredí štiavnických vrchov sa rozprestiera mesto Banská Štiavnica s bohatou baníckou históriou. Prvá zmienka je už z 2. – 3. storočia pred našim letopočtom, keď sa našla v keltskom osídlení strieborná minca audoleontského typu.

  V 10. storočí máme dochovaný záznam o príchode českých baníkov.

  V 12. storočí zase prišli prví nemeckí baníci, ktorí postupne prevzali správu nad baňami a správou obcí. Postavili sa tu aj prvé dva kostoly. Rok 1238 je významný pre mesto B. Štiavnica, lebo dostala  mestské právo a banícke právo. V tom čase už mesto malo až dva románske kostoly, nemocnicu a starobinec pre baníkov.

  Andrej Sládkovič – Marína. Veľká nenaplnená láska slovenského básnika / Mária Pischlová-Gerzsöová (8.9.1820- 22.5.1899)

  O rozkvete a živote mesta -  do dnešných čias by sme mohli písať aj na desiatkach stránkach, ale všetko podstatné Vám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  Po obede sa presunieme do kaštieľa vo Svätom Antone, ktorý sa nachádza iba kúsok od Banskej Štiavnice.

  Neskoro barokovo – klasicistickým kaštieľom nás prevedie miestna sprievodkyňa. Porozpráva nám o jeho vzniku – prvá zmienka je z 15 storočia.

  Prekrásny interiér je z obdobia baroka, rokoka a empíru. Je v dobre zachovalom stave.

   

  Odchod Bratislava -     7:00 h

  Odchod Nitra -             8:10 h autobusová stanica

  Príchod B. Štiavnica  10:00 h

  Prehliadka mesta 1:30 – 2:00 h

  Odchod B. Štiavnica smer Svätý Anton – 14:00 h

  Príchod Svätý Anton 14:30 h

  Prehliadka Svätý Anton 14:30 – 15:30 h

  Odchod zo Svätý Anton 16:00 h

  Príchod Bratislava 18:30 – 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 23. Jún Jún 2017
  17.6. - 25.6.2017 Chorvátsko - Crikvenica 290,- € - autobusový zájazd

  ZÁJAZD PRE DOSPELÝCH

   

  Program zájazdu:

  • 17.6.2017- odchod Bratislava 06:00 h parkovisko Istropolis

  • 17- 24.6.2017 - pobyt pri mori

  • 24.6.2017- odchod v poobedňajšich cca o 14:00 h smer Bratislava

  • 25.6.2017- príchod do Bratislavy v ranných hodinách

   

   

  Necelých 600 km cca 8 h jazdy od Bratislavy leží na brehu Jadranského mora mestečko Crikvenica.

   

  Ponúkame tu ubytovanie v pavilónoch pri hoteli Riviera v hotelovom komplexe 2**.

   

  Poloha:

  Ubytovacie pavilóny sa nachádzajú 80 m od hotela Riviera v miernom svahu. Pláž je 20m od hotela v kľudnom prostredí, neďaleko od centra mesta Crikvenica cca 3 km, s dobrou dostupnosťou - miestnym vláčikom, autobusom a prípadne taxi.

   

  Ubytovanie:

  Izby sú štandardné dvoj-posteľové a troj-posteľové s možnosťou prísteľky. Každá má svoje sociálne zariadenie a sprchu. Dvoj-posteľové izby majú balkón s markízou.

   

  Stravovanie:

  PLNÁ PENZIA

  raňajky - švédsky stôl

  obed - výber z dvoch jedál

  večera - výber z dvoch jedál + pohár vína 0,2l juice 0,2l alebo piva 0,3l

  Stravovanie začína večerou a končí obedom.

   

  Pláž:

  Pri hoteli zdarma betónová so vstupom do mora rebríkom. Vo vzdialenosti 150 m pláž s jemným štrkom a pozvoľným vstupom do mora. Možnosť za poplatok prenajať si ležadlo a slnečník cca 5,- € / deň. V Crikvenici mestská pláž s poplatkom.

   

  Vybavenie:

  V blízkosti hotela možnosť posedieť v miestnych kaviarničkách alebo do vzdialenosti 200 m navštíviť pizzerie, prípadne reštaurácie s miestnymi rybacími špecialitami.

   

  Športové aktivity:

  Vodné športy a tenis za poplatok od miestnych poskytovateľov.

   

  Internet:

  recepcia – zadarmo

   

  V cene zájazdu je:

  7 x ubytovanie 2** izbách,

  doprava klimatizovaným autobusom,

  výlet loďou na ostrov Krk – mestečko Vrbnik,

  delegát zájazdu,

  poistenie proti úpadku – Kooperatíva PZ č.169 9000041

   

  V cene zájazdu nie je:

  cestovné poistenie, možnosť dojednať / deti do 15 r. 0,90€/deň, dospelá osoba 15 – 71 r. 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

  miestne poplatky

  fakultatívne služby / za príplatok /

  turistické víza / za poplatok, ak sú potrebné /

   

  Cena zájazdu:

  Ubytovanie + plná penzia + doprava autobusom:

  dospelá osoba 290,- €

  Samostatná izba, príplatok 50% =  392,- €

   

  tel: 0905 202 303

   

  Altia Anton

  Nelly tour, s.r.o.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 290.00 € Detail
 • 1. Júl Júl 2017
  1.7. - 8.7.2017 Chorvátsko - Crikvenica 275,- € - autobusový zájazd

  Program zájazdu:

  • 1.7.2017 odchod Bratislava 6:00 h parkovisko Istropolis

  • 1.7. - 8.7.2017 pobyt pri mori

  • 8.7.2017 odchod v poobedňajšich hodinách cca 13:00 h smer Bratislava

   

   

  Necelých 600 km cca 8 h jazdy do Bratislavy leží na brehu Jadranského mora mestečko Crikvenica.

   

  Ponúkame tu ubytovanie pri hoteli Omorika v hotelovom komplexe s 2**.

   

  Poloha:

  Ubytovanie sa nachádza v pavilónoch pri hoteli Omorika cca 170 m od pláže v miernom svahu, v kľudnom prostredí neďaleko centra 3 km s dobrou dostupnosťou miestnym vláčikom, autobusom a prípadne taxi.

   

  Ubytovanie:

  Izby sú štandardne dvoj-posteľové a troj-posteľové s možnosťou prísteľky. Každá má svoje sociálne zariadenie a sprchu. Dvoj-posteľové majú balkón s markízou.

   

  Stravovanie:

  Polopenzia formou švédskych stolov

   

  Pláž:

  Vo vzdialenosti cca 170 m pláž s jemným štrkom a pozvoľným vstupom do mora. Možnosť za poplatok prenajať si ležadlá a slnečník cca 5,- € / deň. V Crikvenici mestská pláž s poplatkom.

   

  Vybavenie

  V blízkosti hotela možnosť posedieť v miestnych kaviarničkách alebo do vzdialenosti 200 m navštíviť pizzerie, prípadne reštaurácie s miestnymi rybacími špecialitami.

   

  Športové aktivity:

  Vodné športy a tenis za poplatok od miestnych poskytovateľov

   

  Internet:

  recepcia – zadarmo

   

  V cene zájazdu je:

  7 x ubytovanie 2** izbách,

  polopenzia,

  doprava klimatizovaným autobusom,

  delegát zájazdu,

  poistenie proti úpadku – Kooperatíva PZ č.169 9000041

   

  V cene zájazdu nie je:

  cestovné poistenie, možnosť dojednať / deti do 15 r. 0,90€/deň, dospelá osoba 15 – 71.r 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

  miestne poplatky

  fakultatívne služby / za príplatok /

  turistické víza / za poplatok ak sú potrebné /

   

  Cena zájazdu:

  Ubytovanie + polopenzia + doprava autobusom:

  dospelá osoba 275,- €

  Samostatná izba príplatok + 50% =  370,- €

  dieťa na posteli s rodičmi do 7r. 100% zľava na ubytovaní + 85,- € doprava = 85,- €

  dieťa do 7 r. samostatná posteľ 50% zľava = 95,- € + doprava = 180,- €

  dieťa 7 – 12 r. na 3 lôžku 50% zľava = 95,- € + 85,- € doprava = 180,- €

  dieťa 12 – 18 r. na 3 lôžku 20% zľava = 152,- € + 85,- € doprava = 237,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 275.00 € Detail
 • 28. Január Január 2017
  Bük - kúpanie 28.1.2017 12,- €, seniori + deti do 15 r. 9,- €

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  Zmena cen vyhrazena.
  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie,  sprievodca / info u vodiča /.

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 12,- €

  seniori + deti do 15 r. 9,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 27. November November 2016
  Dolná Krupá - Prehliadka zámku + divadelné predstavenie 27.11.2016 cena 16,- €

  Pozývame Vás do Dolnej Krupej na divadelné predstavenie o ľúbostnej zápletke medzi Ludwigom v. Beethovenom a sestrami Brunsvickovými a na prehliadku kaštieľa spojenú s ochutnávkou miestnej medoviny s lupienkami ruží.

   

  Program zájazdu:

   

  Pozývame Vás do kaštieľa v Dolnej Krupej na ľúbostné divadelné predstavenie o pôsobení lásky medzi Ludvíkom v. Beethovenom a sestrami Brunsvickovými.

   

  Program zájazdu:

   

  Odchod Bratislava – parkovisko Istropolis 14:10 h

  Odchod Pezinok  - kultúrny dom 14:50 h

  Príchod kaštieľ Dolná Krupá 15:45 h

  Prehliadka kaštieľa + prehliadka záhrady s odborným výkladom

  +  ochutnávka medoviny 16:00 – 17:00H

  Divadelné predstavenie – „Mesačné svetlo lásky“ 17:00 h – 18:00 h / divadelná skupina teatro ORLUS /

  Odchod 18:30 h

  Príchod Pezinok 19:20 h

  Príchod Bratislava 20:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca, prehliadka zámku so sprievodcom, ochutnávka miestnej medoviny, divadelné predstavenie

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie

   

  Cena zájazdu: 16,- €

   

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 30 osôb.

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 16.00 € Detail
 • 1. Apríl Apríl 2017
  1 a 2.4.2017 Telč a Jihlava, cena 79,- €

  Miesto nástupu :  Bratislava – Istropolis,

  Cena zájazdu: 79,- €

  Program výletu:

  1.4.2017

  • 7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billa

   /pod mostom /

  • 11:00 – 12:00 h prehliadka mesta Telč so sprievodcom + návšteva zámku

  • obed + osobné voľno možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 14:00 – 15:00 prehliadka mesta Telč s miestnym sprievodcom

  • 15:00 – 16:00 možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 16:00 – odchod do Jihlavy

  • 17:00 – ubytovanie

  • osobné voľno

  Mesto Telč

  Keby sme z námestia odstránili elektrické osvetlenie, letné terasy so slnečníkmi pred reštauráciami, dopravné značky a zaparkované vozidlá, tak sa úplne ponoríme do stredoveku okolo r. 1530 do doby Zachariáša z Hradca. Ten ovplyvnený talianskou architektúrou nechal ho upraviť do dnešnej podoby. Prekrásne námestie zo zachovalými domami, ktoré majú svoju vlastnú históriu. Samotné námestie bolo roku 1992 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného bohatstva UNESCO. Telč dopĺňajú aj sakrálne stavby. Nesmieme ale pozabudnúť na samotný zámok, ktorý je tiež ovplyvnený talianskou architektúrou a nachádza v samom konci námestia. Všetko sa nedá povedať týmto krátkym opisom, preto si všetko necháme vyrozprávať miestnym sprievodcom priamo v Telči.

  Ďalšou atrakciou v meste Telč je 36 m vysoká rozhľadňa Oslednice. Prvá 16 m vysoká ešte drevená bola postavená r. 1889, dnešná r. 1999 - na jej vrchole je telefónny vysielač. Pri dobrom počasí je možnosť vidieť aj neďalekú zrúcaninu hradu Rokštejn - nepovinná atrakcia.

  2.4.2017 Mesto Jihlava

  • 7:00 – 9:00 h raňajky

  • 10:00 h Jihlava návšteva a prehliadka jihlavských katakomb. Svojou rozlohou 50.000 m2 a dĺžkou 25 km sú druhým najväčším labyrintom v ČR hneď po Znojme.

  • 11:30 – 13:30 h osobné voľno / obed /

  • 13:30 – 14:30 Prehliadka mesta Jihlava so sprievodcom. Porozpráva nám, akými historickými prechodmi prešla Jihlava do dnešných čias.

  • Nasleduje osobné voľno, možnosť navštíviť „ Bránu Matky Boží alebo veže kostola Sv. Jakuba“.

  • 16:00 h odchod do Bratislavy.

  • Predpokladaný príchod do BA je 18:30 – 19:00 h

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, 1 x ubytovanie, 1 x raňajky, tranzitný sprievodca, 2 x miestny sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie / možnosť dojednať: deti do 15 r. 0,90€/ deň, dospelá osoba 1,90€/deň, osoba nad 71 r. 2,50€ /deň /, jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 79,- €

  jednoposteľová izba: + 10,- €

  Zmena programu vyhradená.

     cena zájazdu 79.00 € Detail
 • 11. Jún Jún 2017
  Brno - Vila Tugendhat 11.6.2017 cena 17,90

  Program:

   

  • 7:30 – odchod Bratislava Istropolis - 

  • 8:00 – Malacky parkovisko pred Billa / pod mostom /

  • 9:30 – 10:30 h Prehliadka hradu Špilberk Kasematy

  • 10:30 – 11:30 h prehliadka Brna

  • 11:30 – 13:00 h prestávka na obed

  • 14:00 - 1. prehliadka Vili 15 osôb - základný okruh 90 min,

  • 15:00 - 2. prehliadka 15 osôb - základný okruh 90 min

  • 16:00 - 3. prehliadka 15 osôb - základný okruh 90 min

  • 17:30 - odchod z Brna

  • 19:00 – príchod Malacky Billa

  • 19:30 príchod Bratislava Istropolis

  Vila Tugendhat

  Vila Tugendhat sa považuje za najvýznamnejšie predvojnové dielo Ludwiga Miesa van der Rohe, otca modernej architektúry 20. storočia. Určila nové charakteristiky moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry (funkcionalizmu). Známy je najmä zasklený hlavný obytný priestor so zimnou záhradou. Stavba však bola vo svojej dobe prevratná aj z iných dôvodov – napríklad otvoreným, neprerušeným obytným priestorom, či zasklenými stenami. Pôsobivé sú aj okná, ktoré sa dajú spustiť do podlahy, vďaka čomu interiér splynie s prírodou v záhrade. Konštrukciu budovy tvorí oceľový skelet a stropy poschodí nenesú steny, ale pochrómované pilier.

  Z novodobej histórie: 26. augusta 1992 podpísali vo vile Tugendhat vtedajší český premiér Václav Klaus a slovenský premiér Vladimír Mečiar zmluvu o rozdelení Československa. Od 1. januára 1993 vznikli na mape Európy dva nové štáty – Česká republika a Slovenská republika.

  Vila Tugendhat bola vtedy ešte vládnym objektom. Jednania o rozdelení štátu prebiehali práve tu, snáď aj zo symbolických dôvodov - Brno leží zhruba na pol ceste medzi Prahou a Bratislavou.

   V roku 2002 bola vila Tugendhat zapísaná na listinu svetového dedičstva UNESCO.

   

  Odborný výklad v hodinovej prehliadke poskytne fundovaný sprievodca priamo vo vile pri prehliadke.

   Kasematy na historickom hrade Špilberk

   

  Druhou našou atrakciu je hrad Špilberk založený v polovici 13. storočia českým kráľom Otakarom II. Je postavený na skalnatom vrchu v centre Brna. Bol koncipovaný ako opora panovníckej moci a dôstojného sídla vládcov Moravy. Najstaršie písomné záznamy o hrade pochádzajú z rokov 1277 – 1279. Názov získal z pôvodného pomenovania kopca. Dnešnou zástavkou bude ale prehliadka spodnej časti patriacej k hradu a to väzenia zvaných Kasematy. O vzniku tohto väzenia rozhodol cisár Jozef II. v roku 1783. Prví uväznení tu boli už od roku 1784 a to odsúdení na doživotie. Medzi najznámejšími politickými väzňami danej doby tu  bol napríklad uhorský jakobín a spisovateľ Ferenz Kazinczy, francúzsky revolucionár Jean – Baptista Drouel ale aj taliansky vlastenec Silvio Pellico, ktorý napísal knihu „Moje žaláre“ a väznicu tým preslávil po celej Európe.

  Ďalšími významnými medzníkmi v histórii hradu boli prvé roky Prvej svetovej vojny, keď tu okrem previnilých vojakov boli väznení aj civilní odporcovia rakúskeho režimu. Avšak oveľa výraznejšie udalosti boli v prvom roku nacistickej okupácie Československa. Vtedy za múrmi Špilberskej väznice trpelo niekoľko tisíc českých vlastencov, z ktorých tu veľa našlo svoju smrť. Pre väčšinu však Špilberk znamenal iba prestupnú stanicu do ďalších nemeckých väzníc alebo koncentračných táborov. Neprezradíme Vám všetky zaujímavosti a dôležité informácie o väzení Kasematy. Tie Vám rozpovie odborný sprievodca priamo na hrade.

  Vstupné:

  Vila Tugendhat:

  Základný okruh:

  dospelá osoba 300,- Kč,

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 180,- Kč

  Rozšírený okruh:

  dospelá osoba 350,- Kč,

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/Doprovod 210,- Kč

  Špilberk Kasematy:

  plné vstupné: 90,- Kč,

  /deti od 2 do 15 r., študenti, učitelia, seniori nad 60 r., ZŤP a ZŤP/doprovod, novinári/ 50,- Kč,

  Skupinové vstupné / od 10 osôb / 70,- Kč

  Cena zájazdu: 17,90 €

   V cene výletu je zahrnuté: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  V cene výletu nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednania pri objednávke), vstupy

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 17.90 € Detail
 • 20. Máj Máj 2017
  20.5.2017 Macocha + Boskovice cena 19,50 €

  Pozývame Vás na návštevu Boskovíc a svetoznámej obrovskej priepasti Macocha! Macocha a Punktevní jaskyne.

  Boskovice Prehliadka mesta s miestnym boskovickým sprievodcom, ktorá zahŕňa prechádzku židovskou štvrťou so zaujímavým výkladom o histórii a živote židov, návštevu interiéru pamiatok, synagógy maior, židovského rituálneho kúpeľa mikve a unikátnej Minigalérie Zwicker. Dĺžka prehliadky: cca 90 minút

   

  Priepasť Macocha je najväčšou priepasťou svojho druhu nielen v Českej republike, ale aj v celej Strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti Moravského krasu,priamo jej dnom preteká rieka Punkva, od ktorej dostali názov aj najvyhľadávanejšie Punktevní jaskyne. Veľkú obľubu návštevníkov z celého sveta si získali vďaka tomu, že umožňujú dostať sa až na dno priepasti Macocha a zároveň podniknúť romantickú plavbu na lodičkách po podzemnej rieke.

   

  Ak sa Vám nebude chcieť ísť pešo od priepasti k jaskyni, môžete využiť prepravu lanovkou cena cca 90,- Kč, deti 6 - 15, študenti po predložení platného preukazu o štúdií, ZTP a ZTP/S 70,- Kč.

  Vstupné Punktevní jaskyňa: • Dospelí: 180 Kč • Dôchodcovia: 160 Kč • Deti do 15 rokov, študenti a ZŤP: 110 Kč. 

  Miesto nástupu: Bratislava – Istropolis, Malacky – parkovisko pred Billa Na brehu Plánovaný program:  7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billou / pod mostom /  10:40 – 12:20 – Boskovice, prehliadka židovskej mestskej časti  12:20 – 13:00 – presun k Macoche, obed, voľný program (zmrzlina, kávička)  14:00 – 15:20 – prehliadka Punkevných jaskýň, plavba lodičami  cca 18:00 príchod Malacky Billa  19:00 – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného Sprievodcu. Prehliadka židovskej štvrti s miestným sprievodcom z Boskovíc.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie a jednotlivé vstupy.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.50 € Detail
 • 13. Máj Máj 2017
  13.5.17 Znojmo + Maľovaný sklep 19,- €, seniori + deti do 15 r. 17,- €

  Správna návšteva Moravy musí začínať v „ Sklípku“. My ju začneme neďaleko rakúskych hraníc v malej v dedinke „ Šatov „. Pozrieme si „ Malovaný sklep „. Zaujímavosťou tohto sklepu je, že nikdy sa tu nedorábalo víno ale na pieskovcových stenách je ľudová tvorivosť Maximilliana Appeltauera. Ale čo by to bol za sklep, keby tam naozaj nebolo víno. Dnes ho prevádzkuje spoločnosť „ Chateau Šatou „ s.r.o., ktorá v susedstve vyrába vina zo Šatova a okolia. Viac na exkurzii.

  Znojmo.

  Prehliadku Znojma začneme presláveným Znojemským podsvetím alebo katakombami, ktoré je známe už od 14. storočia. Zo začiatku sa používalo na uskladnenie vína a potravín ako prírodná chladnička, nakoľko je tu celý rok stála teplota. V čase vojen sa tu skrývali ľudia. Prepracovaný systém komínov im umožňoval v sklepoch variť a kúriť aj v nepokojných časoch. Tak aj vznikla prezývka „ mesto duchov „ , lebo vojaci nikoho nenašli aj keď sa z komínov dymilo. Neslávnu úlohu malo podsvetie aj v stredovekom súdnictve. Pod bývalou radnicou sa našli dve miestnosti, ktoré slúžili k mučeniu. Viac sprievodca.

  Za pripomenutie z miestnych zaujímavostí stojí radničná veža a Znojemská rotunda.

  Nakoniec navštívime premonštrátsky kláštor Loucka u Znojma. Založil ho české knieža Konrád II. v roku 1190. Dobytý bol

  v r. 1425 husitskými vojskami. V 18. storočí sa začala prestavba, ktorá nebola dokončená, lebo v r. 1784 bol zrušený rád

  reformami Jozefa II. Dnes ho používa spoločnosť na výrobu vín „Znovin Znojmo“. Majú tu aj vinotéku na predaj vín.

   

  Odchod Bratislava 7:30 h parkovisko Istropolis

  10:30 – 11:30 návšteva „ Malovaný sklep„

  12:30 – 13:30 návšteva podzemia v Znojme13:30 – 15:30 osobné voľno

  16:00 návšteva Loucky kláštor

  17:30 odchod do Bratislavy

  Cca 20:00 h príchod Bratislava

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby

   

   

  V cene nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 27. Máj Máj 2017
  27.5.17 Bük - termálne kúpalisko 12,- €, seniori + deti do 15 r. 9,- €

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

   

  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom.

  V cene zájazdu nie je: sprievodca, cestovné poistenie.

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 12,- €

  seniori + deti do 15 r. 9,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 8. Septemeber Septemeber 2017
  8 - 10.9.2017 Praha - Český Šternberg - Karlové Vary 145,- €

  Pozývame Vás na prekrásny výlet do Prahy – na hrad Český Šternberk – do mesta Karlove Vary a Kutná Hora.

  Program 8. 9. 2017:

  O 6:00 h ráno odchod z Bratislavy (parkovisko Istropolis), 9:00 h príchod hrad Český Šternberk, nasleduje prehliadka hradu a po nej presun do Prahy.

  Od 13:00 do 16:00 h prehliadka Prahy, ktorú začneme s miestnym sprievodcom pri Kongresovom centre.

  Pokračovať budeme cez Vyšehrad, kde sa dozvieme legendy o kňažnej Libuši a zároveň si pozrieme krásy Prahy z tejto strany.

  Ďalej na Slavíne navštívime cintorín pre slávne osobnosti a absolvujeme prehliadku podzemných kasematov.

  Aby toho nebolo málo, prejdeme sa po nábreží okolo budovy "Tančíci dúm" a památniku Heydrichiády až na Václavské námestie, kde naša prehliadka končí.

  Od cca 16:00 do 18:00 h osobné voľno. O 18 h odchod do hotela.   

  Program 9. 9. 2017:

  Na druhý deň o 8:00 h ráno sa presunieme autobusom do mesta Karlove Vary, kde nám miestny sprievodca priblíži históriu mesta a porozpráva o liečivých účinkoch karlovarských prameňov. Po prehliadke mesta budeme mať od 12:30 osobné voľno (obedňajšiu prestávku). O 13:30 h nasleduje návšteva Múzea Jána Bechera, vrátane ochutnávky tohto najznámejšieho karlovarského prameňa. O 16:00 h odchod smer Praha. Predpokladaný príchod do hotela o ca 18:00 h. Večer osobné voľno.

  Program 10.9.17:

  Ráno o 9:00 h odchod smer Sedlec a Kutná Hora. Prehliadka kostnice a Kostola všetkých svätých v Sedleci, následne presun do Kutnej Hory – mesta, ktorého pamiatky sú od roku 1995 zapísané v zozname UNESCO. V meste budeme mať osobné voľno (možnosť prehliadky Kostola sv. Barbory, mesta a individuálny obed). Predpokladaný odchod smer Bratislava cca 14:30 - 15:00 h. Príchod do Bratislavy okolo 19 h.

  V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného a miestneho sprievodcu v Prahe a Karlovych Varoch, ubytovanie v 3-4* hoteli (dvojlôžkové izby), 2 x raňajky formou švédskeho stola. 

  V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednať - dospelá osoba do 71 r.1,70 € / deň), osoba nad 71 r. 2,50 € / deň / jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 145,- € Samostatná izba + 20,- €

   

  Nástupné miesta: Bratislava (Istropolis), Malacky pri Bille, prípadne podľa dohody.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 145.00 € Detail
 • 15. Septemeber Septemeber 2017
  15 - 17.9.2017 Salzburg - zámok Hellbrunn - Orlie hniezdo 175,- €

  1.deň: Odchod z BA cca 7:00-.príchod Salzburg cca 12-12:30 h. Prehliadka Salzburgu s miestnym sprievodcom cca 2 hod. Potom možnosť lanovkou navštíviť pevnosť Hohensalzburg ,prejsť miestnosťami a terasami a späť peši do centra. Voľno do cca 17:30 odjazd na ubytovanie.

  2.deň: 9:00 – 12:00 h individuálny program – nákupy. 12:00 h – 18:00 h návšteva zámku Hellbrunn neďaleko Salzburgu.

  3.deň: po raňajkách o 9:00 h odchod do Hitlerového sidla - nazývané "Orlie hniezdo". Nachádza sa vo výške 1.834 m na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom. Bolo postavené za 13 mesiacov a bol to dar nacistickej strany k 50 narodeninám Adolfa Hitlera. Vodca samotné hniezdo nevyužíval, nakoľko tam trpel závratmi. Dnes je tu reštaurácia a slúži predovšetkým turistom. Hore sa dá dostať buď niekoľko hodinovým turistickým pochodom alebo Vás tam vyvezie špeciálne upravený turistický autobus. Cena obojsmerného lístka je 15,- € / pozor, pri príchode hore si treba dať označiť lístok, aby ste sa zmestili do plánovaného času odchodu /. Celá trasa jazdy je 7 km prevýšenie má 800 m. Po úzke a strmej ceste prechádzame 5 tunelmi. 

  Odchod do Bratislavy 15:30 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca + miestny sprievodca - Salzburg.

  V cene nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie / možnosť dojednať /Nástupné miesto : Bratislava - Istropolis 7:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € Zmena programu vyhradená.

  Trasa zájazduBratislava - Salzburg – Helbrun - Orlie hniezdo

   

  Cena za zájazd: 175,- €

  cena zájazdu 175.00 € Detail
 • 23. Septemeber Septemeber 2017
  23.-24.9.17 Krakov - Oswienčim - Wielička 86,- €

  Oswienčin - Krakov - Wielička 23.-24.9.2017       

   

  1. deň

  Nástupné miesta:

  Bratislava   4:00 h

  Trnava       4:30 h

  Trenčín       5:10 h

  Žilina          6:10 h

  Príchod Oswienčim 10:00 h

  Návšteva koncentračného tábora 10:30 - 14:30

  Odchod smer Krakov 15:00 h

  Príchod Krakov 16:00 h

  Ubytovanie v hotely.

  17:00 h prehliadka večerného Krakova so sprievodcom + osobné voľno.

   

  2.deň

  Ráno prehliadka Krakova 9:00 - 11:00 h

  Presun do Wieličky 11:00 - 11:30 h

  Prehliadka soľnej bani 12:00 - 15:00 h

  Odchod smer Bratislava cca 15:30 h

  Predpokladaný príchod Bratislava medzi 21:00 - 22:00 h

   

   

   

   

  cena zájazdu 86.00 € Detail
 • 3. Septemeber Septemeber 2017
  3.9.2017 Tulln - výstava kvetov cena: dospelá osoba 18,- €, seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Tulln záhrady a výstavisko Na výstave sa pokocháte v spleti prekrásne aranžovaných kvetín a nádherných kvetinových záhonov. Spoločne načerpáme mnoho sily a zároveň si odnesieme veľké množstvo inšpirácie ako si skrášliť svoju obľúbenú domácu kvetinovú záhradu. Na svoje si prídu aj domáci majstri pri predvádzaní práce s drevom a pletení košíkov. Samozrejmosťou tejto nádhernej výstavy kvetov je možnosť vidieť novú záhradnú techniku. V tomto veľkom areáli sa nachádza bohaté občerstvenie pre návštevníkov. Po obede sa presunieme do historického centra mesta Tulln, ktoré je zároveň aj rodiskom známeho maliara Egona Schielleho. Jeho rodný dom sa nachádza neďaleko rieky Dunaj. S Dunajom je taktiež spojená aj ďalšia atrakcia Tullnu – ukotvená plachetnica Viedenského umelca a architekta Hundartwassera. Ďalej starobilý Tulln je známy už aj z čias Rimanov ako vojenský tábor Comanega. Podrobnejšie nás však o tomto meste zoznámi naša pani sprievodkyňa.

  Vstupné Tulln trh aj záhrady: • Dospelí: 11 € • Deti od 6 – 15 rokov: 2 € • Skupinové vstupné 9 € • Študenti a dôchodcovia 9 € Miesto nástupu: Bratislava – Istropolis

  Plánovaný program: 

  8:00 - odchod z Bratislavy /parkovisko Istropolis/ 

  10:0 – príchod Tulln  10:00 – 15:00 – návšteva výstavy a záhrad 

  15:00 – 18:00 – prehliadka mesta Tulln 

  18:00 – odchod z Tullnu 

  cca 19:30 – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné.

  Seniori + deti do 15 r. 16,90 €

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.00 € Detail
 • 26. Júl Júl 2017
  26.7.2017 Lipót - kúpanie + návšteva obchodného centra Mosonmagyaróvár cena 6,-€

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h

  Odchod z kúpaliska 16:00 h

  Odchod z obchodného centra Mosonmagyaróvár 18:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:00 h

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

  Zmena programu vyhradená. 

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 30. Septemeber Septemeber 2017
  30.9.2017 Bük - návšteva termálneho kúpaliska, dospelá osoba 12,-€, seniori a deti do 15 r. 9,-€

  Návšteva termálneho kúpaliska. 

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

   

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  Zmena cen vyhrazena.
  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 12,- €

  seniori + deti do 15 r. 9,- €

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 9. August August 2017
  9.8.2017 Lipót - kúpanie + návšteva obchodného centra Mosonmagyaróvár cena 6,-€

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h

  Odchod z kúpaliska 16:00 h

  Odchod z obchodného centra Mosonmagyaróvár 18:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:00 h

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 7.00 € Detail
 • 7. Október Október 2017
  7.10.2017 Čičmany + Rajecká Lesná + Rajecké Teplice 23,- €, seniori + deti do 15 r. 21,- €

  Odchod ráno o 7:00 h z parkoviska Istropolis.

  Čičmany sa nachádzajú v kotline Strážovských vrchov a sú pamiatkovou rezerváciou, ktorú tvorí až 136 dreveníc. Vlnovky, kríže, špirály ako aj motív páva a kohúta sú hlavnými znakmi čičmianskej ľudovej architektúry. Prvé zmienky o dedine sú už z roku 1272.

  Po ukončení prehliadky v Čičmanoch sa o 10:40 h presunieme do Rajeckej Lesnej, kde si pozrieme drevený Betlehem, ktorý začal vytvárať Jozef Pekara od roku 1980 a sprístupnený bol v roku 1995.

  Následne sa presunieme do reštaurácie na obed.

  Po obede od 13:00 h sa poprechádzame s našou sprievodkyňou v kúpeľnom centre v Rajeckých Tepliciach. Domov zamierime po prehliadke a osobnom voľne o 16:00. Predpokladaný príchod je 18:30 h.

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, služby sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie sú vstupy a obed.

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 14. Október Október 2017
  14.10.17 Luhačovice - architekt Dušan Jurkovič 23,- € seniori + deti do 15 r. 21,- €

  7.00 odchod z parkoviska Istropolis

   

  9.30 predpokladaný príchod do Luhačovíc

   

  10.00 – 12.00 prehliadka Luhačovíc:

   

  Počas prehliadky nám miestny sprievodca predstaví stavby od architekta Dušana Jurkoviča. Pozrieme si tzv. Jurkovičov dom (tak isto interiér), vilu „Chalúpka“, Jestřabí, Hudobný pavilón, Riečne a slnečné kúpele. Zároveň sa dozvieme informácie o histórii kúpelníctva a minerálnych prameňoch. Niektoré z prameňov ochutnáme v rámci pitnej kúry. Celá prehliadka potrvá cca 2 h.

  Potom správne unavení, môžeme si dať v čase od 12:00 do 14:00 h obedňajšiu prestávku v hotely Litovel. Tu máme možnosť objednať si z dvoch jedál, aby sme mali hromadnú zľavu:

  1. vývar + bravčové, kapusta, knedľa

  2. vývar + kurací rezeň + príloha

  Cena: 3,00 Eur

  V hotely majú aj iné jedlá, avšak cena je potom iná – nepodlieha hromadnej zľave.

  Po obede o 14:00 h si dáme krátku jazdu miestnym vláčikom.

  Cena: 3,00 Eur

  Nábrežie – cintorín – Námestie 28.októbra – minerálny prameň Aloiska – vilová Pražská štvrť a späť.

  O 16.30 odchod do Bratislavy

  O 18.30 predpokladaný príchod do Bratislavy

  V cene zájazdu je: cesta klimatizovaným autobusom, služby tranzitného a miestneho sprievodcu.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, obed a jazda vláčikom.  Cena zájazdu: 23,- €

  Seniori a deti do 15 r. 21,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 26. August August 2017
  DOPREDAJ ZÁJAZDU - SUPER CENA!!! 26.8.-2.9.17 Chorvátsko - Crikvenica 256,-€

  DOPREDAJ ZÁJAZDU ZA SUPER CENU!

   

  Necelých 600 km cca 7 – 8 h jazdy od Bratislavy leží na brehu Jadranského mora malebné mestečko Crikvenica, kde chceme stráviť spoločný pobyt s priateľmi aj v tomto roku.

   

  Cenove zvýhodnený pobyt je určený pre seniorov vo veku nad 55 rokov / môžu sa zúčastniť aj osoby nad 18 r. /

  Cena zájazdu je 256 € (pobyt + preprava autobusom)

   

  V cene pobytu je:

  7 x ubytovanie,

  7 x plná penzia vrátane nápoja k večeri

  ½ denný výlet loďou na ostrov Krk – mestečko Vrbnik s ochutnávkou miestnych vín a rakije

  pobytová taxa

  preprava autobusom

   

  Príplatok 50 € pri ubytovaní 1 osoby v 2-posteľovej izbe

   

  Cestovné poistenie: možnosť dojednať

  dospelá osoba 15 – 71.r. 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

   

  Poloha:

  Hotel Riviera sa nachádza priamo pri mori v letovisku Dramalj, má vlastnú betónovú pláž a veľkú terasu s reštauráciou, kde si môžete vychutnať výbornú kávu, nápoje, zmrzlinu, pizzu a ďalšie špeciality. Je vzdialený cca 2 km od centra mestečka Crikvenica, kam sa jednoducho dostanete prechádzkou po promenáde pozdĺž mora, prípadne miestnym autobusom, turistickým vláčikom, alebo taxíkom. V centre Cirkvenice nájdete viacero kaviarničiek, reštaurácií, barov, obchodov, trhovisko so suvenírmi, ovocím a pod.

   

  Ubytovanie – pavilóny hotela Riviera

  Izby sú štandardne dvoj-posteľové a troj-posteľové.a orientované k moru. Každá má svoje sociálne zariadenie a sprchu. V kúpeľni je elektrický bojler. K dispozícii je 1 osuška – fén nie je súčasťou vybavenia kúpeľne. Dvoj -posteľové izby majú balkón s markízou.

   

  Stravovanie : Plná penzia – bufetovým spôsobom

  raňajky

  obed výber z dvoch jedál

  večera výber z troch jedál + nápoj (pohár vína 0,2 l, džús 0,2 l, alebo pivo 0,3 l)

  Stravovanie začína večerou a končí obedom.

   

  Pláže:

  Hotelová pláž je betónová so vstupom do mora rebríkom. Pozdĺž pobrežia vo vzdialenosti cca od 150 m sú pláže s jemným štrkom a pozvoľným vstupom do mora. Možnosť za poplatok prenajať si lehátka so slnečníkom (pre 2 osoby 100 Kn). Na plážach je viacero kaviarničiek s občerstvením.

   

  Športové aktivity a výlety

  Celodenné autobusové výlety si môžete objednať na recepcii hotela (napr. Plitvické jazerá)

   

  Poznámka: Pobytový zájazd v tomto zariadení je overený minuloročnou účasťou členov našich klubov. Všetci boli so službami hotela nadmieru spokojní a tešia sa na spoločný priateľský pobyt aj v tomto roku.

   

  Cena zájazdu: 256,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  V prípade obsadenia zájazdu sa náhradníci môžu hlásiť na :

   

  nellytour.sro@gmail.com

  tel: 0905 202 303

   

   

  cena zájazdu 256.00 € Detail
 • 23. August August 2017
  23.8.2017 Lipót - kúpanie cena 6,- €

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h

  Odchod z kúpaliska 18:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:00 h

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

   

  V cene zájazdu je : doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je : cestované poistenie, vstupné

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 7.00 € Detail
 • 6. Septemeber Septemeber 2017
  6.9.2017 Lipót - kúpanie cena 6,- €

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h

  Odchod z kúpaliska 18:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:00 h

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

  V cene zájazdu je : doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je : cestované poistenie, vstupné

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 7.00 € Detail
 • 14. Septemeber Septemeber 2017
  14.9.17 - Vlkolínec + drevený kostol Svätý Kríž

  Stránka sa upravuje. 

  Krátke info o programe:

  návšteva skanzenu vo Vlkolínci

  návšteva Evanielického dreveného kostola vo Svätom Kríži

  cena zájazdu 0 € Detail
 • 28. Október Október 2017
  28.10.17 Valtice + Mikulov + čokoládový festival 19,- €

  Odchod autobusu: 7:30 h parkovisko Istropolis

  Príchod Mikulov: 10:00 h

   

  História zámku v Mikulove sa začala písať v 13-tom storočí, kedy Přemysl Otakar II. dal rozostavaný hrad Jindřichovi z Liechtensteina. Tento hrad, ktorý stál na hraniciach medzi dolným Rakúskom a Moravou si musel plniť aj obrannú povinnosť. V priebehu vlastníctva si ho rod Liechtensteinov zvolil za svoje hlavné sídlo, neustále ho zveľaďovali a upravovali. Nakoľko viedli nákladný život, museli celé panstvo v r. 1560 predať Ladislavovi Kereczenyimu z Kaniafeldu za  60.000 toliarov.

  Zámok potom po smrti jeho syna Kryštofa / zomrel bezdetný /, pripadol aj s priľahlým panstvom cisárskemu dvoru.

  Cisár Rudolf II. ho daroval Adamovi z Ditrichštejna. Zámok vlastnili až do roku 1945.

  Na zájazde si pozrieme okruh A – priestory Regionálneho múzea v Mikulovskom zámku a okruh B zámockú knihovňu z 18. storočia.

   

  Po skončení prehliadky budeme mať osobné voľno do 13:30 h.

   

  Následne sa autobusom presunieme do Valtíc, kde si taktiež prezrieme zámok, ktorý patril rodu Liechtensteinov. Prvá zmienka o Valticiach je už z 10.1.1193, kedy ich nadobudol Wichard zo Seefeldu. Panstvo a hrad mal niekoľko vlastníkov. a Do rúk Liechtensteinov sa dostal v rokoch 1387 – 1391. Vlastníkmi boli až do konfiškácie v r. 1945.

   

  Po prehliadke je možnosť ešte navštíviť „Čokoládový festival“ priamo na zámku vo Valticiach.

   

  Odchod autobusu do Bratislavy: 17:30 h.

   

  Predpokladaný návrat: 18:30 – 19:00 h.

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

  Cena zájazdu: 19,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 11. November November 2017
  11.11.17 Bük - návšteva termálneho kúpaliska 12,- €, seniori a deti do 15 r. 9,- €

  Návšteva termálneho kúpaliska. 

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

   

  Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  Zmena cen vyhrazena.
  Prijímáme platební karty a Euro.

   

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   

  Cena zájazdu: 

  dospelá osoba 12,- €

  seniori + deti do 15 r. 9,- €

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 2. December December 2017
  2-3.12.17 Salzburg - beh čertov 110,- €

  Vianočné trhy v Salzburgu patria k najstarším a najkrajším v Rakúsku. Svoju históriu začali písať už v 15. storočí. Máte jedinečnú príležitosť spoznať predvianočné tradície a zvyky alpského mestečka, zažiť pre nás neznámy „beh čertov“ a navštíviť miesto, kde vznikla najznámejšia pieseň sveta „Tichá noc, svätá noc“. Užite si s nami adventné obdobie trošku inak!

  1.deň: Odchod z BA o ca 7:00. Príchod Salzburg o ca 12-12:30 h. Prehliadka Salzburgu s miestnym sprievodcom cca 1,5 h. Prehliadka končí v centre mesta, pri vianočných trhoch, kde máme rozchod (priestor na obed, návštevu trhov a realizáciu individuálnych záujmov). O ca 16:30 h presun autobusom do hotela (ubytovanie). O ca 18:15 h odchod z hotela (presun pešo) na večerný beh čertov. Takzvaný Gnigler Krampuslauf má dlhoročnú tradíciu, tento rok sa koná už po 44. krát, zvykne sa ho zúčastniť až okolo 900 „čertov“. V tejto mase uvidíme tradičné, aj novodobé masky od výmyslu sveta, vždy však ide o čertov. Predstavte si to najhrôzostrašnejšie, čo ste kedy videli. Ak sa ľahko zľaknete a mávate nočné mory, možno bude pre vás vhodnejšia prechádzka inou štvrťou Salzburgu – v pokojných a prázdnych uličkách.

  2.deň: Po raňajkách o 9:00 h odchod z hotela, presun autobusom do dedinky Oberndorf bei Salzburg, kde vznikla najznámejšia pieseň sveta „Tichá noc, svätá noc“. Navštívime múzeum, kde sa dozvieme podrobnosti a legendy o jej vzniku a následne kaplnku, na mieste ktorej v minulosti stál kostol sv. Mikuláša. Práve v ňom táto pieseň prvýkrát odznela aj verejne. O ca 11:30 h sa presunieme do historického mestečka Hallein, kde budeme mať rozchod na obed. Hallein sa spája s najväčším bohatstvom Salzburgu. Viete, čo to je? O 14:00 sa to dozvieme v najdlhšie sprístupnenej soľnej bani na svete. Už samotná cesta do bane je zážitkom - spustíme sa špeciálne upravenou dráhou (nemajte obavy, toto malé dobrodružstvo je vhodné pre všetky vekové kategórie).

  Odchod do Bratislavy o ca 15:30 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca + miestny sprievodca (Salzburg).

  V cene nie sú zahrnuté jednotlivé vstupy (ca 30 ), cestovné poistenie (možnosť doobjednať).  Nástupné miesto: Bratislava - Istropolis 7:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € 

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 110.00 € Detail
 • 9. December December 2017
  9.12.17 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 9,- €

  Pozývame Vás na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  9.12.2017  parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 9,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

   Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 29. November November 2017
  29.11.17 Viedeň - vianočné trhy so sprievodcom 12,- €

  Poďte snami sa pokochať sa prekrásme vyzdobenú Vianočnú Viedeň.

  Program zájazdu:

  odchod z Bratislavy o 8:30 h spred parkoviska pri Istropolise

  Príchod do Viedne o cca 10:00 h

  Voľný program - návšteva Vianočných trhov

  Odchod z Viadne 17:00 h 

  Príchod do Bratislavy cca 18:30 h

   

  V cene zájazdu je preprava autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je : vstupy, cestovné poistenie / osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 € /

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 12.00 € Detail
 • 16. December December 2017
  16.12.17 Budapešť - Vianočné trhy 19,- €

  Pozývame Vás na náš koncoročný zájazd do Vianočne vyzdobenej Budapešti.

  Náš program bude oddychový – najprv navštívime historickú tržnicu, pokračovať budeme na Vianočných trhoch v centre.

  Vianočné trhy: Ak chcete kúpiť niečo jedinečné a originálne pod stromček pre svojich blízkych, budapeštianske vianočné trhy sú pre Vás tým pravým miestom. Koncom novembra sa námestie Vörösmarty mení na slávnostný trh. Jeho poloha je viac ako ideálna – námestie sa nachádza v srdci mesta na konci ulice Váci. Počas koncoročných sviatkov zaujmú drevené stánky a dve vonkajšie pódiá najatraktívnejšie miesta v Budapešti. Už z diaľky je cítiť vôňu tradičných medových koláčikov, vareného vínka a škorice. Rozmanité arómy jednoducho lákajú na trh. Tak ako každý rok si usporiadatelia pre Vás pripravia zaujímavé novinky, ktoré Vám na našej stránke prinesieme. Z minuloročného programu vyberáme: Program prebiehal na dvoch pódiách od 17:00 do 20:00 a zabavil návštevníkov folkovou a jazzovou hudbou, hudobnými koncertmi a tanečnými vystúpeniami. V 122 stánkoch boli ponúkané vysoko kvalitné produkty vyberané a schválené špeciálnou porotou odborníkov na ľudové umenie. Z gastronómie určite stojí za zmienku okrem obvyklých pochúťok (kürtös kalács, pečené gaštany..) aj tradičné maďarské vianočné jedlá – plnená kapusta, pečená husacie stehná, grilované klobásky a mäsá. Domov ste si mohli odniesť aj vianočný hrnček s novým dizajnom v červenej alebo bielej farbe, zakúpiť sa dal vo všetkých stánkoch, kde predávali varené víno alebo horúci čaj (600 HUF).

  Tržnica (Vásárcsarnok): Preslávená tržnica (Vásárcsarnok) sa nachádza v Pešti, tesne pri moste Szabadság. Na troch podlažiach ponúka rozmanitý tovar a milovníci nielen nakupovania ale aj krásnej architektúry si určite prídu na svoje. Je určite viac ako len trh. Postavená bola podľa projektu architekta Samu Petz v roku 1897 a rekonštrukciou prešla v roku 1994. Prízemie: zmenáreň, ovocie - zelenina (viac ako 50 obchodíkov), potraviny, údeniny – mäso - hydina (viac ako 50 obchodíkov). 1. poschodie: darčekové predmety, módne doplnky, kvety, sklo - porcelán, oblečenie, reštaurácia, bufety, ľudová tvorba. -1. poschodie: naložená zelenina všetkého druhu, morské a riečne ryby, divina, bufety, potraviny, prvovýrobcovia, včelári, toalety.

  Miesto nástupu:

  ·         Bratislava – Istropolis

  ·         

  Plánovaný program:

  -        07:00 h – odchod Bratislava Istropolis

  -        10:00 – 13:00 – príchod do Budapešti, návšteva tržnice

  alebo

  autobusová prehliadka so sprievodcom

  -        13:00 – 14:00 – individuálna prehliadka mesta a osobné voľno (oddych, kávička, koláčik v centre Budapešti)

  -        14:00 – 18:00 – návšteva Vianočných trhov

  -        cca 18:00 – odchod z Budapešti

  -        cca 21:00 – príchod Bratislava Istropolis

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie.

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

   

  Jednodňový výlet.

   

   

  Zmena programu vyhradená. 

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 18. November November 2017
  Vianočná Praha 18 - 19.11.2017 cena : 79,- €

  Pozývame Vás na prekrásny výlet do pred vianočnej Prahy v dňoch 18. a 19.11.2017.

  Program zájazdu:

  Tento krát sme program nastavili oddychovo, aby ste sa mohli po oficiálnom programe individuálne pokochať krásami Prahy.

  18.11.17 – Odchod ráno z Bratislavy o 6:00 h parkovisko Istropolis. Príchod cca 11:00 h k Pražskému hradu, kde nás pražský sprievodca oboznámi s históriou hradu. Následne presun s odborným výkladom k jednej z najväčších historických pamiatok, ku Karlovmu mostu. Pokračovať budeme ďalej po Karlovej uličke na Staromestské námestie, kde si dáme rozchod o cca 14:00 h.

  O 17:00 h presun na podvečernú návštevu „Tower park Praha“ - vyhliadka na večernú Prahu vo výške 93 m. Následne presun do hotela cca 18:30h. Večer možnosť návštevy divadla podľa vlastného výberu.

  Program 19.11.17:

  Na druhý deň o 10:00 h sa presunieme do centra na individuálnu prehliadku Prahy.

  V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného a miestneho sprievodcu v Prahe, ubytovanie v 3-4* hotely, 1 x raňajky formou švédskeho stola. 

  V cene nie je: cestovné poistenie /možnosť dojednania/, jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 79,- €

  Samostatná izba: + 10,- €

   

  Nástupné miesta Bratislava - Istropolis, Malacky pri Bille, prípadne podľa dohody.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 28. Apríl Apríl 2018
  28.4.18 Vyšegrád + Ostrihom 21,- €

  7:00 – odchod Bratislava Istropolis

  11:00 – príchod do Vysegrád - prehliadka hradného vŕšku so sprievodcom

  14:00 – odchod smer Ostrihom

  15:00 – 17:00 – prehliadka baziliky so sprievodcom + osobné voľno, oddych, kávička, koláčik

  18:00 – odchod z Ostrihomu

  cca 21:00 – príchod Bratislava Istropolis

   

  Vysegrád:

   

  Zájazd začneme v maďarskom meste Vysegrád.

  Ale ako je nám známe z histórie, hrady sa stavali, aby kontrolovali cesty nielen suché ale aj tie vodné. Vysegrád, ktorý navštívime, tomu nie je výnimkou. Stojí nad Dunajom, na jeho ohybe v prekrásnej časti Maďarska.

  Vysegrád je mimoriadne zaujímavý aj historicky. Sídlili tu Kelti, Góti, Avari ale aj Slovania.

  Nachádzajú sa tu pozostatky z doby rímske,j ako aj stavby, ktoré nechala vybudovať manželka Vojtecha IV., Mária v rokoch 1250, napríklad Citadela, Dolný rad ako aj Vodná bašta...

  Vysegrád počas svojej búrlivej histórie bol kráľovským mestom, neskôr kráľovským dvorom, ale zažil aj horšie časy, keď ho značne poškodili Turecké vojská / 1686 /, ktoré hrad vyhodili do vzduchu a neskôr ho vážne zničili po kurdských povstaniach / 1703 – 1704 /.

  O jeho znovuzrodenie sa postaral až v roku 1869 farár Jozsef Viktorin. V dnešnej dobe je z časti opravený.

  Podľa mesta Vysegrád nesie názov aj Vysegradska IV. Ale o tom nám viac porozpráva naša sprievodkyňa.

   

   

  Ostrihom:

   

  Našim ďalším zastavením bude Bazilika v Ostrihome. Je tretím najväčším kostolom v Európe / bazilika sv. Petra v Ríme, sv. Pavla v Londýne /. Tá sa nachádza asi 45 min. od Vysegrádu a tiež je postavená na kopci nad Dunajom. Výstavba započala na podnet slovenského arcibiskupa Alexandra Rudnaya v r. 1822 a vysvätená v r. 1856 ešte pred dokončením. Úplne bola ale dokončená až v r. 1869. Impozantnosť stavby potvrdzujú aj jej rozmery:

  - výška kopuly z vnútra 71,5 m,

  - 8 stĺpov podopierajúce timpanom sú 57 m vysoké,

  - hrúbka steny 14 m,

  - bazilika má 3 zvony a najťažší z nich váži 5.827 kg s priemerom 218,5 cm.

   

  Celú zaujímavú históriu Ostrihomskej baziliky ako aj históriu znovu postaveného „ Mostu Márie Valérie“ nám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  V cene výletu je zahrnuté: cesta moderným klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene nie je: vstupy, cestovné poistenie / možnosť doobjednať /

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 29. Apríl Apríl 2018
  29.4.2018 Brno - Vila Dušana Jurkoviča + vila Tugendhat 21,- €

  Tentokrát sme si pre Vás pripravili návštevu víly Tugendhat a vily Arch. Dušana Jurkoviča, ktorou nadväzujeme na náš zájazd po stopách Dušana Jurkoviča v Luhačoviciach 14.10.2017.

  Pozrieme si dva rôzne typy architektektúry "Secesiu + Funkcionalizmus ".

   

  Vila Arch. Dušana Jurkoviča,

  je prekrásny výtvor secesie. Nachádza sa v Brne na vŕšku v miestnej časti Žabovřesky v blízkosti Wilsonovho lesa.

  Vilu Arch. Dušan Jurkovič postavil pre svoju rodinu. Pri jej realizácií v roku 1906, sa hlásil k anglickému hnutiu Art & Craft / návrat k tradičnému bývaniu /.

  Vstup do dvora zdobí prekrásna drevená brána s motívom páva / ten sa hodne vyskytuje aj na dreveniciach v Čičmanoch, ktoré po vyhoretí opäť postavil /. Do domu sa vchádza krytou kamennou verandou. Základným vnútorným prvkom je hala so schodiskom. Tá spája spodnú spločenskú časť so súkromnou na prvom poschodí.

  Vilu Dušan Jurkovič predal v r. 1919. Do roku 2006, kedy sa dostala do vlastníctva " Moravská galéria v Brne ", niekoľkokrát zmenila majiteľa.

   

  Vstupné:

  Vstup vrátane výkladu stojí 100 Kč / polovičné 50 Kč /

  rodinné 190 Kč

  skupinové 75 Kč / osoba.

   

  Vila Tugendhat,

  ktorú si taktiež pozrieme v Brne ale na sídlisku " Černá pole ".

  Táto vila sa považuje za najvýznamnejšie predvojnové dielo Ludwiga Miesa van der Rohe, otca modernej architektúry 20. storočia. Určila nové charakteristiky moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry (funkcionalizmu). Známy je najmä zasklený hlavný obytný priestor so zimnou záhradou. Stavba však bola vo svojej dobe prevratná aj z iných dôvodov – napríklad otvoreným, neprerušeným obytným priestorom, či zasklenými stenami. Pôsobivé sú aj okná, ktoré sa dajú spustiť do podlahy, vďaka čomu interiér splynie s prírodou v záhrade. Konštrukciu budovy tvorí oceľový skelet a stropy poschodí nenesú steny, ale pochrómované piliere.

  Z novodobej histórie: 26. augusta 1992 podpísali vo vile Tugendhat vtedajší český premiér Václav Klaus a slovenský premiér Vladimír Mečiar zmluvu o rozdelení Československa. Od 1. januára 1993 vznikli na mape Európy dva nové štáty – Česká republika a Slovenská republika.

  Vila Tugendhat bola vtedy ešte vládnym objektom. Jednania o rozdelení štátu prebiehali práve tu, snáď aj zo symbolických dôvodov - Brno leží zhruba na pol ceste medzi Prahou a Bratislavou.

   V roku 2002 bola vila Tugendhat zapísaná na listinu svetového dedičstva UNESCO.

  Vstupné:

  Rozšírený okruh:

  dospelá osoba 350,- Kč,

  žiaci, študenti, seniori od 60 r., ZŤP a ZŤP/doprovod 210,- Kč

   

  Odborný výklad v oboch vilách mám poskytnú fundovaní sprievodci priamo pri prehliadkach.  V cene zájazdu je: preprava autobusom, služby sprievodcu.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie / možnosť dojedneť deti do 15 r. 0,90 €/deň, dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň /

  Odchod autobusu z Bratislavy parkovisko Istropolis - 7:30 h

  Odchod z Malaciek - 8:10 h

  Predpokladaný príchod - 19:00 h

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 14. Apríl Apríl 2018
  14 + 15.4.2018 Rosenburg + České Budejovice + zámek Hluboká 85,- €

  1. deň

  Odchod autobusu: 7:00 h parkovisko Istropolis

   

  Príchod Rosenburg: 9:30 h

  Tento zájazd začneme prehliadkou rakúskeho zámku zo zaujímavým názvom „Rosenburg“ alebo „Ružový hrad“. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza z r. 1175 a spája sa s vtedajším majiteľom, Gozwinom de Rosenberg, podľa ktorého dostal hrad svoj názov. Prvou veľkou prestavbou hrad prešiel v 16. storočí, kedy bol upravený na zámok. Odvtedy bol ešte viackrát upravovaný a rekonštruovaný. Od roku 1681 až do dnes je v súkromnom vlastníctve rodiny Hoysos, ktorá sa stará o jeho udržiavanie a prezentáciu.

  Zámkom nás prevedie česky hovoriaci sprievodca, oboznámi nás s históriou zámku i rodiny Hysos a ukáže nám ich zbierku zbraní (v Rakúsku vraj najväčšiu v súkromnom vlastníctve).

  Vďaka svojmu rozprávkovému vzhľadu a okoliu (obklopený je prekrásnymi ružovými záhradami a disponuje najväčším zachovaným turnajovým nádvorím v Európe), ho často využívajú aj filmári.

  Po prehliadke zámku bude mať každý príležitosť individuálne sa prejsť záhradami a naobedovať sa v zámockej Taverne alebo hostinci Rosenburg.

   

  Odchod autobusu smer České Budějovice bude o 13:30 h.

   

  Našou prvou zastávkou v Českých Budějoviciach bude budějovický pivovar Budějovický Budvar. Počas prehliadky sa dozvieme, ako sa tento svetoznámy ležiak vyrába a samozrejme ho aj ochutnáme.

   

  17:30 h odchod do hotela + osobné voľno

   

  2. deň

  9:00 h odchod z hotela a prehliadka mesta České Budějovice so sprievodcom. Počas prehliadky spoznáme históriu mesta (založil ho Přemysl Otakar II., ktorý má veľa spoločného aj s našim územím), prejdeme sa historickým jadrom mesta, ktoré je vďaka zachovalému komplexu budov z obdobia renesancie a baroka zapísané na zozname mestských pamiatkových rezervácií. Centrálne námestie, Námestie Přemysla Otakara II. patrí k najväčším v strednej Európe. Keď budeme mať trochu šťastie, možno sa nám podarí vypočuť si pred radnicou zvonkohru a prípadne aj nájsť známy tzv. Bludný kámen.

  Po skončení prehliadky (ca o 12:00 h) sa presunieme autobusom na zámok Hluboká.

   

  12: 30 - 15:00 Prehliadka zámku Hluboká a individuálne voľno.

  Zámok patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike. Rovnako ako zámok Rosenberg je aj tento v súkromnom vlastníctve. Rodina Schwarzenberg na zámku stále žije. Počas tohto zájazdu budeme mať teda jedinečnú príležitosť porovnať situáciu dvoch zámkov, dvoch rodín, v dvoch rozdielnych krajinách. Hoci, samotné stavby nie sú až tak úplne porovnateľné. Hluboká je romantický zámok postavený v 19. storočí v štýle tudorovskej gotiky podľa vzoru anglického kráľovského zámku Windsor. Samotná stavba trvala skoro 40 rokov. Tento fakt sa jednoznačne premietol do výsledku. Očarení interiérom si budete vychutnávať aj romantické zákutia anglického parku.

   

  O 15:00 h odchod autobusu smer Bratislava.

   

  Predpokladaný príhod do Bratislavy je 19:30 h.

   

   

  V cene zájazdu je: 1 x noc v hoteli (vrátane raňajok), doprava moderným autobusom, služby sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, strava (okrem raňajok), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

   

   

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 7. Apríl Apríl 2018
  7.4.2018 Olomouc + Vyškov 21,- €

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Olomouc je mesto, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom oblasti Moravy, si aj dnes zachováva svoju krásu. Jednalo sa o tretie najväčšie mesto do obdobia 30. ročnej vojny / Praha, Vroclav /, ale zároveň aj najväčšie na Morave.

  Z archeologického hľadiska sú zaujímavé nálezy z malého paleolitu /r. 40 000 – 10 000 pred Kristom/, ale aj nájdené fragmenty z trvalého obývania z doby 6 000 r. pred Kristom. Za pozornosť ale stojí fakt, že prvý Slovania sem prišli v 6. storočí. Toto miesto bolo najdlhšie trvalo obývané.

  Za svoj ďalší rozvoj od 10. storočia za vlády Přemyslovcov „ Boleslava I.“ vďačí aj svojej polohe na obchodnej ceste Regensburg - Praha - Libice - Olomouc - Krakov - Kyjev.

  V popisovaní zaujímavej a búrlivej histórie mesta Olomouc by sme mohli pokračovať aj na ďalších stranách.

  My si ale pozrieme nedávno historicky zaujímavé skutočnosti a stavby. Naša sprievodkyňa nás prevedie centrálnou časťou, kde si pozrieme krásne zreštaurované dobové stavby a námestia. Ako sú „Stĺp Najsvätejšej Trojice, orloj, Olomoucký hrad“ ale aj majestátne katedrály, honosné kostoly, múzeá, …

  Po prehliadke si dáme čas na obed a potom sa autobusom presunieme do Vyškova na zámok.

  Viac ako päťsto rokov bolo mesto Vyškov majetkom biskupov. Vyškovský zámok, ktorý tiež vlastnili, v tom čase prešiel prestavbou z pôvodne gotického na renesančne barokový. Prestavaný bol pravdepodobne po nájazdoch husitov v r. 1423.

  Momentálne sa v zámku nachádza múzeum zo stálymi expozíciami: Pravěk Vyškovska. Vyškovsko ve středověku. Vyškovsko do roku 1850, Vyškovsko v rokoch 1850 – 1945, Síň orientalisty a cestovatele Aloise Musila. Život vyškovského venkova. Vyškovská lidová keramika.

   

  Za zmienku stojí aj prekrásne upravená zámocká záhrada.

   

  Predpokladaný príchod: 20:30 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: sprievodca, vstupy, cestovné poistenie / osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 € /.

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 17. Február Február 2018
  17.2.2018 VIEDEŇ, výstava orchideí + návšteva Schnapsmúzea 14,- €

  Odchod Bratislava: 8:00 h.parkovisko Istropolis.

  Tento raz Vás pozývame do zimnej Viedne, kde potešíme nielen svoje oči na výstave orchideí, ale aj chuťové poháriky v „Schnapsmuseum“ neďaleko zámku Schönbrunn.

  Ráno po príchode do Viedne najprv navštívime medzinárodnú výstavu orchideí, ktorá sa v priestoroch „Kvetinových záhrad“ koná raz za dva roky. Tu nielen vystavovatelia z mnohých európskych spolkov, ale aj zo sveta, vystavia orchidee najrozmaniteľnejších druhov a tvarov.

   

  Vstupné: 4,- €

   

  Keď sa dostatočne pokocháme rozmanitosťou orchideí, presunieme sa neďaleko zámku Schönbrunn.

  Tu navštívime „Schnapsmuseum“.

  Spoločnosť „Alt Wiener Meisterbetrieb“ od začiatku, od roku 1875, predávala koloniálny tovar. Postupom času sa v r. 1902 preorientovala na výrobu likérov a ovocných štiav. Dnes je celosvetovo známa výrobou brandy a likérov. A ako by to bolo, aby sme pri návšteve likérky čo to neochutnali, prípadne si niečo dobré zakúpili na domácu konzumáciu. Pre osoby, ktoré nekonzumujú alkohol, sú pripravené rozmanité ovocné šťavy.

   

  Vstupné: 4,- €

  Po návšteve múzea sa ešte budeme môcť prejsť v záhradách zámku „Schönbrunn“.

   

  Odchod Viedeň: 16:00 h.

  Príchod Bratislava: 17:30 h.

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 14.00 € Detail
 • 31. Marec Marec 2018
  31.3.18 Pivovar Černá Hora + Priepasť Macocha + Punktevní jaskyňa 21,- €

  Náš zájazd začneme exkurziou pivovaru v Černej Hore a pokračovať budeme prehliadkou Punktevnej jaskyne a priepasti Macocha.

   

  Pivovar Černá Hora.

  Prvá zmienka je zo 16.7.1298, kde sa pivo pilo pri templárskom obrade. Tu sa spečatila zmluva, kde sa Eberhard zo Steindorfu vzdáva svojich práv na statky v Dobřísku a Petrovicích v prospech templářského řádu v Templštejne.

  Pivovar ale počas svojej existencie nebol len v rukách Templárov. Postupne prešiel do rúk bratov Tasa a Jaroslava Černohorských z Boskovic. Potom v r. 1597 pripadol rodu Lichtenštejnú a bol dôkladne zreštaurovaný. Následne v r. 1712 pripadol zase rodu Auerspergu.

  Takto by sme mohli vymenúvať všetkých vlastníkov až do r. 1948, kedy bol pivovar vyhláškou ministerky výživy zo dňa 3.7.1948 znárodnený a 20.7.1949 začlenený do Stredomoravských pivovarov n.p. .

  Následne v priebehu rokov bol niekoľkokrát premenovaný až na názov Jihomoravské pivovary n. p. Brno.

  Táto etapa ale skončila v r. 1996, kedy opäť prechádza do súkromného vlastníctva a stáva sa akciovou spoločnosťou /a. s./ s názvom „Pivovar Černá Hora a. s.“ a od 1.4.2010 je začlenený ako 7. pivovar v poradí do pivovarníckej skupiny „Pivovar Lobkowicz“.

  Nebudeme ale predbiehať, veď celú históriu nám ale porozpráva miestny sprievodca, ktorý nás aj zasvätí do výroby piva.

   

   

   

   

  Priepasť Macocha a Punktevní jaskyňa.

   

  Predtým, ako sa pustíme do skúmania Moravského krasu, dáme si čas na dobrý obed v reštaurácii pri priepasti Macocha.

  O priepasti Macocha koluje aj miestna povesť, podľa ktorej dostala názov. Macocha je nielen najväčšou priepasťou svojho druhu v Českej republike, ale aj v celej Strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti Moravského krasu. Priamo jej dnom preteká rieka Punkva. Podľa nej dostali názov aj najvyhľadávanejšia Punktevní jaskyňa. Veľkú obľubu návštevníkov z celého sveta si získali vďaka tomu, že umožňujú dostať sa až na dno priepasti Macocha a zároveň podniknúť romantickú plavbu na lodičkách po podzemnej rieke.

  Aby sme sa ale nebáli plavby a aj prehliadku jaskyne nám bude spríjemňovať miestny sprievodca s odborným výkladom.

   

   

   

  • 7:00 – odchod Bratislava - Istropolis

  • 9:30 – 11:00– prehliadka pivovaru Černá Hora

  • 11:20 – 11:45 – presun na Macochu a Punktevní jaskyňa

  • 13:20 – 14:20 – návšteva Punktevní jaskyňa

  • 16:00 – odchod smer Bratislava

  • 19:00 – príchod Bratislava

   

   V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

   

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupné Punktevní jaskyňa a vstupné do pivovaru

   

  Vstupné pivovar Černá Hora: Dospelí 100,- Kč, deti od 6 – 18 r. a držitelia preukazu ZTP 50,- Kč

   

   

  Vstupné Punktevní jaskyňa: • Dospelí: 180,- Kč • Seniori od 65 r. + študenti do 26 r. po predložení dokladu: 160,- Kč • deti 6 - 15 rokov, ZTP a ZTP/P starší ako 15 r. : 100,- Kč.

   

   

  Lanovka: Dospelí: obojsmerná 100,- Kč, jeden smer 80,- Kč, deti + študenti 70,- Kč, jeden smer 50,- Kč

   

  Zmena programu vyhradená

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 26. Máj Máj 2018
  26.5.2018 Bük - kúpanie 10,- €

  Pozývame Vás na relaxačný pobyt v Maďarských termálných kúpelpv Bük.

  Odchod Bratislava 7:00 h, parkovisko Istropolis.

  Príchod Bük cca 9:30 - 10:00h

  Odchod Bük 16:30 h

  Príchod Bratislava 18:30 - 19:00 h

  Zmena programu vyhradená.

  V cene zájazdu je : preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné

  Cestovné poistenie:

  deti do 15 r. 0,90 €

  dospelá osobs :1,70,- €

  osoba nad 71 r. : 2,50 €

   Vstupné:

  LÉČIVÉ LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ • I. ZÓNA

  Vstupné do lázní – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 2 600
  Studentská vstupenka (/osoba)
  (Lze využít s platnou maďarskou nebo mezinárodní průkazkou (s logem ISIC). Na jednu studentskou průkazku lze zakoupit denně jednu studentskou vstupenku.)
  1 600
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 900
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 2 300
  Vstupenka s doplněním léčivých procedur 1 300

  Dětská vstupenka (3-16 let) – pro 1 osobu

  Ft
  Celodenní vstupenka 1 400
  Odpolední vstupenka od 15 hodin 1 100
  Permanentka na 3-15 dní (/den) 1 200

  Rodinná vstupenka – pro 2 dospělé a 1 dítě

  Ft
  Celodenní vstupenka 5 700
  Rodinná doplňková vstupenka (/dítě) 900

  Skupinová vstupenka – pro společný vstup 10 nebo více osob

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé (/osoba) (minimálně 10 dospělých osob) 2 200
  Denní vstupenka pro děti (3-16 let) (/osoba) (minimálně10 dětí) 1 000

  Kombi vstupenky

  Ft
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. 4 400
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + III.* 3 950
  Denní vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III.* 5 500
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. od 15 hodin 3 300
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + III. od 15 hodin* 3 450
  Odpolední vstupenka pro dospělé zóna I. + II. + III. od 15 hodin* 4 500
  Denní vstupenka pro děti zóna I. + II. 2 300
  Odpolední vstupenka pro děti zóna I. + II. od 15 hodin 1 850
  Rodinná denní vstupenka zóna I. + II. (2 dospělí +1dítě) 10 400
  Rodinná doplňková vstupenka zóna I. + II. (/dítě) 1 800
  Permanentka pro dospělé zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 4 300
  Permanentka pro děti zóna I. + II. na 2-7 dní (/den) 2 200
  Vstupenka obsahuje platnou vstupenku do sauny do otvírací doby sauny, s použitím saunového prostěradla.
  Dětské vstupenky jsou pro děti od 3 do16 let.

  Hýčkající Spa balíčky

  Ft
  Den Vital  I. zóna denní vstupenka • 1 vitalizační masáž (30 minut) 5 800
  Den Vital Extra   I. + II. zóna napijegy • 1 vitalizáló masszázs (30 perc) 7 400
  Den Relax I. + III. zóna denní vstupenka • 1 aroma masáž (30 minut) 7 300
  Den Wellness pro páry  2 ks I. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 12 600
  Den Wellness Extra pro páry   2 ks I. + II. zóna denní vstupenka • 2 wellness-sport masáže (30 minut) 15 800

  Půjčovna

  Ft
  Kabinka u vnitřních bazénů 2 000
  Kabinka u venkovních bazénů 1 200
  Šatnová skříňka u vnitřních bazénů 700
  Uzamykatelná schránka 500
  Použití sejfu 450
  Venkovní lehátko na celý den 750
  Venkovní lehátko od 15 hodin 500

  cen vyhrazena.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 2. Jún Jún 2018
  2.6.2018 Seegregotte, plavba lodičkami + zámok Schőnbrunn 23,- €

  Seegrotte a Schönbrunn

   

  Seegrotte – návšteva sadrovej bane a plavba lodičkami

   

  Po hodine jazdy autobusom prídeme do mestečka Seegrotte. Tu sa nachádza najväčšie podzemné jazero v Európe, ktoré vzniklo v r. 1912 pri odstrele v bývalej sadrovej bani. Voda, ktorá pritiekla z vodnej kapsy, zaliala podzemné priestory v objeme viac ako 20 mil. litrov vody.

  Tým baňa na sadru ukončila prevádzku. Až v 30 - tych rokoch 20. storočia sa o ňu začala zaujímať skupina speleológov. Po sprístupnení verejnosti už v r. 1932 sa stala vyhľadávanou atrakciou.

  Jej činnosť skončila po zabraní počas II. Svetovej vojny, kedy bola voda odčerpaná a v jej priestoroch bola fabrika na výrobu stíhacích lietadiel. Konkrétne sa tu vyrábal model "Heiniken He162 "Salamander". Časti tohto lietadla sú dodnes vystavené. Pri ústupe v r. 1945 nemecká armáda baňu ťažko poškodila. Trvalo až 3 roky kým bola sprístupnená verejnosti.

  O prehliadku bane ako aj o plavbu po jazere je veľký záujem. Podľa oficiálnych informácií sem prišlo okolo 250 000 ľudí z celého sveta.

   

  Vstupné:

  dospelá osoba 11,- €

  deti do 14 r. 8,- €

  organizovaná skupina nad 20 osôb 7,50 €

   

  Úprava vstupného možná.

   

  Schőnbrunn – prehliadka zámku + záhrady

   

  Po skončení prehliadky bane v Seegrote sa krátkou jazdou autobusom presunieme na zámok Schönbrunn.

  Tu strávime druhú časť nášho zájazdu.

  Absolvujeme Grand tour prehliadku až 40 miestností cisárskeho paláca. Medzi slávne osobnosti, ktoré tu trávili pobyt, bola Mária Terézia ako aj cisár František Jozef 1. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou prezývanou Sisi.

  Po skončení prehliadky v rámci osobného voľna sa môžete poprechádzať prekrásnymi záhradami alebo pozrieť Gloriolu, skleník ale aj si vyskúšať svoje schopnosti v labyrinte.

  A komu bude ešte málo, môže zájsť do ZOO, ktorá je jednou z najstarších na svete.

   

  Nezabudli sme ani na Vaše občerstvenie, ktoré si budete môcť doprieť priamo na zámku Schönbrunn.

   

  Vstupné:

  Grand tour 17,50 €

  Gloriette 3,80 €

  Bludisko 5,50 €

  Zimná záhrada 3,80 €

  Oranžéria 3,80 €

   

  Úprava vstupného možná.

   

  Odborný výklad zabezpečí náš sprievodca.

   

  7:00 h - odchod autobusu z parkoviska Istropolis

  9:00 h – vstup do sadrovej bame

  11:00 h – presun do zámku Schenbrünn

  18:00 h – odjazd autobusu smer Bratislava

  19.00 h – príchod Bratislava

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie / deti do 15 r. 0,90 €/deň, dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad71 r. 2,50 €/deň /

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 19. Máj Máj 2018
  19.5.2018 Szentendre - návšteva skanzenu a mestečka 23,- €

  Skanzen Szentendre.

   

  Keď povieme slovo skanzen, tak si väčšina z nás predstaví súbor budov postavených v prírode.

  Áno, práve stavby, ktoré sú tu zakonzervované, boli v minulosti súčasťou prirodzenej kultúry národa. Boli sem buď prenesené alebo boli postavené podľa predlohy skutočnej stavby.

  Kde vznikol prvý "Skanzen"? Vo Švédsku v roku 1891 neďaleko hlavného mesta Štokholm v dedine Skanzen, za hlavnej účasti švédskeho vedca "Arthur Hazelius". Tu sa dnes nachádza až 150 prenesených budov z celého Švédska.

  Ale mi nepocestujeme do Švédska, my zájdeme autobusom len tu kúsok za Slovenské hranice do Maďarska a to priamo do mestečka Szentendre. Tu v skanzene sa nachádza reprezentatívna vzorka budov, ktoré sú typické podľa jednotlivých častí maďarského vidieka. Na rozlohe takmer 60 ha, celkovo sú rodelené do 9 sekcií tak, aby poskytli ucelenejší pohľad na jednotlivé oblasti.

  Každá oblasť má svoje pomenovanie, podľa ktorého ľahko zistíme, odkiaľ pochádzajú jednotlivé stavby.

  Sú to / preložené do Slovenčiny /:

  Severné Maďarsko 2010
  Hornozemské mestečko 2006
  Horná Tisza 1974
  Stredná Tisza 2010
  Veľká dunajská kotlina vo výstavbe
  Južné zadunajsko 2005
  Bakony a severný Balaton 2000
  Západné zadunajsko 1993
  Malá dunajská kotlina 1987

   

  Tu máme možnosť napríklad vidieť charakteristickú stavbu z prostredia "Západné zadunajsko", drevený alebo murovaný spodok a strechu z rákosia / príklad čokoládovňa Hauswith v Kittsee /. Alebo aj z južnej časti zadunajska domy s typickým tvarom - vpredu dve okná s dverami po boku a charakteristickou šindľovou strechou. Dom má pretiahnutý pôdoris domu, kde v zadnej časti sú hospodárske stavby.

  Tak, ako každá stavba predstavuje svoju oblasť, tak sa líši aj vybavenie vnútorného zariadenia.

  Veď cez Maďarsko sa v priebehu storočí prehnali rímske, mongolské ale aj turecké vojská a viedli sa mnohé vojny. Výsledkom toho boli doslova mnohé časti vyľudnené. S rozvojom potom pomáhali tí, ktorí prišli z Nemecka, Slovenska ale aj zo Srbska.

  Toto všetko potom vytváralo rôznotvárnosť ako aj pri obrábaní pôdy a spracovaní poľnohospodárskych produktov, spracovaní kože a výrobe keramiky.

   

  Mohol by som ešte dlho vyzdvihovať zaujímavosti jednotlivých oblastí, ktoré sa v skanzene nachádzajú, ale myslím si, že najlepšie je sa na to pozrieť na vlastné oči.

   

  Preto pozývam Vás s nami stráviť príjemné chvíle pri prehliadke skanzenu dňa 19. mája 2018.

   

  Odchod autobusu je 7:00 h z parkoviska Istropolis.

  Prehliadka skanzenu so sprievodcom 10:00 - 13:00 h.

  Osobné voľno 13:00 – 17:00 h.

  Odchod zo skanzenu je 17:00 h.

  Predpokladaný príchod je 20:00 h.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 6,- €

  Mládež / dôchodcovia (od 6 do 26 rokov, od 62 do 70 rokov): 3,30 €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 8. Jún Jún 2018
  8 - 10.6.18 Košice exotické motýle + Ochtinská aragonitová jaskyňa + Múzeum Betliar, Mauzóleum Andrássyovcov + Skanzen Vlkolínec 169,- €

  Tentokrát sme sa rozhodli urobiť malú okružnú jazdu po Slovensku.

   

  Počas nášho zájazdu navštívime:

  Svetový unikát, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu.

  Pozrieme si múzeum v Betliari a mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí.

  V Košiciach zájdeme do Botanickej záhrady, kde sa pokocháme motýľmi z celého sveta a potom zájdeme do Technického múzea pozrieť sa na leteckú techniku.

  Na záver dňa nás naša sprievodkyňa prevedie historickou časťou Košíc.

  Cestou naspäť zájdeme ešte do skanzenu vo Vlkolínci.

   

  1.deň:

   

  Odchod Bratislava 7:00 h.

   

  Ochtinská aragonitová jaskyňa.

  Nie všetci vieme, že na Slovensku sa nachádza svetový unikát, ktorý je zaradený do "Svetového prírodného dedičstva UNESCO" - Ochtinská aragonitová jaskyňa.

  Je jednou z troch sprístupnených aragonitových jaskýň vo svete / Mexiko a Argentína / a ako jediná sa nachádza v Európe.

  Objavená bola náhodou pri razení prieskumnej štôlne v r. 1954. Následne začali práce na sprístupnení a už v r. 1972 mohli prví návštevníci obdivovať jej krásu. Dĺžka jaskyne je len 300 m, ale svojou nádherou láka ľudi z celého sveta.

  Jaskynné výtvory sa rozdeľujú do troch období vývoja. Začali sa formovať v období pred 140 tisíc rokmi a tento proces pokračuje dodnes.

  Nebudem sa tu dopodrobna rozpisovať o jaskyni, to všetko nám povie naša sprievodkyňa.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 6,- €

  Seniori + študenti: 5,- €

  Deti + ZTP: 3,- €

  Foto: 10,- €

  Video: 10,- €

  Pri fotografovaní a filmovaní zákaz používania statívu.

   

  Kaštieľ Betliar.

   

  Po skončení prehliadky Ochtinskej aragonitovej jaskyne sa pohodlnou jazdou presunieme na neďaleký kaštieľ Betliar.

  Tento kaštieľ pôvodne patril betliarskej vetve Andrássyovcov, tí ale svoje majetky v r. 1944 opustili. Preto bol v r. 1952 zaradený aj zo svojími zbierkami ako špecializované múzeum a následne v r. 1953 bol objekt sprístupnený verejnosti.

  V kaštieli, ktorý bol reprezentačným sídlom majiteľov, sa zachoval pôvodný inventár a zbierky, ktoré môžeme obdivovať aj dnes. Kaštieľ bol postavený v r. 1881-86 grófom Emanuelom I. Andrássym. V rezidencií bolo zriadené poľovnícke múzeum a nachádzali sa tu početné zbierky. Kaštieľ bol v priebehu rokov modernizovaný. V r. 1905 mal dokonca ústredné kúrenie, elektrické osvetlenie a nachádzalo sa tu 16 kúpeľní s pohodlnými apartmánmi.

  Dnes je expozitúra rodelená na grófske apartmány, expozíciu egyptológie a expozíciu exotických trofejí.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 8,- €

  Deti nad 6 r. / študenti do 26 r., seniori nad 62 r.: 5,- €

  Foto: 2,- €

   

  Mauzóleum Andrássyovcov.

   

  Po skončení prehliadky využijeme ešte možnosť pozrieť si mauzóleum Andrássyovcov neďaleko Krásnej Hôrky.

   

  Vstupné:

  Základné : 1,50 €

  Zľavnené : 1,- €

  Foto: 4,- €

  Kamera: 6,- €

   

  Nemusíte sa báť, že tento deň je prehnane naplánovaný. Pre upresnenie uvádzam štandardné časy jednotlivých prehliadok: Ochtinská aragonitová jaskyňa 1/2 h, kaštieľ Betliar 1,5 h, mauzóleum Andrássyovcov 1/2 h.

   

  Tento deň bohatý na zážitky zakončíme už len jazdou do Košíc, kde sa ubytujeme a vychutnáme si voľný program.

   

  1. deň:

    

  Návšteva Botanickej záhrady a prehliadka leteckého múzea v Košiciach.

   

  Botanická záhrada.

   

  Ráno po raňajkách sa presunieme do Botanickej záhrady pri "Univerzite Pavla Jozefa Šafárika" na 11. ročník výstavy motýľov. V spoločnosti motýľov z celého sveta strávime krásne chvíle. Pokochať sa nádherou týcho prekrásne farebne zladených jednotlivých druhov bude nezabudnuteľný zážitok. Budú tu nielen motýle, aké poznáme z našich lesov a lúk, ale nájdu sa tu zástupcovia z Ameriky, Austrálie, Ázie a Afriky.

  Motýle sa líšia nielen farbou, tvarom, ale aj rozpätím krídiel. Ak budeme mať šťastie, uvidíme nielen jednotlivé fázy vyvoja motýľa, ale aj motýľa s maximálnym rozpätím krídiel až 28 cm.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 3,- €

  Seniori + študenti + ZTP: 2,- €

  Foto: 1,- €

   

  Po skončení návštevy Botanickej záhrady sa presunieme do leteckého múzea v Košiciach.

   

  Letecké múzeum v Košiciach.

   

  Mali by sme si položiť otázku, prečo je práve v Košiciach letecké múzeum. A prečo nie. V Košiciach sa nachádza od 50. rokov minulého storočia "Vysoká vojenská letecká škola", dnes nesúca názov "Letecká fakulta Technickej univerzity v Košiciach". Vychovala veľa letcov a tým prispela k rozvoju letectva u nás.

  Samotné múzeum sa nachádza pri letisku v Košiciach, ktoré bolo najvýchodnejším letiskom v bývalej Československej republike a je ním aj dnes.

  Nachádza sa tu viac ako 50 lietadiel a helikoptér. Osobitnou časťou múzea je aj letecká navigačná technika, meracie zariadenia a samozrejme letecké motory. Tie je možné vidieť v jednotlivých hangároch. Samostatnú časť tvorí aj galéria prezidentských lietadiel.

  Návštevou leteckého múzea sa oboznámime s vývojom leteckej techniky na Slovensku.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 3,50 €

  Deti nad 6 r. / študenti do 26 r., seniori : 1,50 €

  Seniori nad 70 r. : zdarma

  Foto + kamera: 2,- €

   

  V podvečerných hodinách plní zážitkov absolvujeme s našou sprievodkyňou prehliadku historickej časti Košíc s odborným výkladom.

   

  3.deň:

   

  Ráno po raňajkách sa odvezieme autobusom do pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry Vlkolínec.

   

  Osada je učupená na južnom svahu Malej Fatry v nadmorskej výške 718 m a vznik sa datuje medzi druhou polovicou 14. a prvou polovicou 15. storočia.

  Bola súčasťou mesta Ružomberok, ktorý patril do panstva Likavského hradu do 20. storočia.

  Aj keď sa v päťdesiatych rokoch plánovalo presídliť miestne obyvateľstvo, pre našu radosť sa tak nestalo. Preto zaujímavosťou tohto múzea je to, že je neustále obývané a pulzuje v ňom život.

  Miestni, ale aj víkendoví obyvatelia svoje drevené príbytky na kamenných podmurovkách neustále udržujú v obývateľnom stave. Pre tieto domy sú charakteristické šindľové strechy s lomeným ostreším.

  Medzi hlavné atrakcie patrí zrubová dvojpodlažná zvonica z r. 1170, postavená na kamennom podstavci a zrubová studňa z r. 1860, ktorá bola jediným zdrojom vody.

   

  Nebudem už viac prezrádzať, veď je lepšie raz vidieť ako 100 x počuť.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 2,- €

  Deti , seniori, ZTP : 1,- €

  skupina nad 40 osôb: 1,- € ( ďalšia zľava sa neposkytuje )

   

   

  Po návšteve skanzenu sa autobusom odvezieme do Bratislavy.

   

  Predpokladaný príchod je 19:00 h.

   

  V cene zájazdu je: 2 x ubytovanie 3* hotel/penzion, preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

   

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupy.

   

  V autobuse možnosť zakúpenia teplých a chladených nápojov.

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 169.00 € Detail
 • 24. Marec Marec 2018
  24.3.2018 Kaštieľ Oponice + Nitra - mesto + hrad

  Oponice.

   

  Keď sa povie Oponice, veľa z nás si povie - obec na Slovensku. Áno. Presnejšie - nachádza sa v Nitranskom kraji na ceste medzi Nitrou a Topoľčanmi. Obec ležiaca na úpätí Tríbečského pohoria s najvyšším vrchom "Veľký Tríbeč" 829 m, je známa svojou historickou minulosťou. Na kopci nad obcou stojí zrúcanina Oponického hradu z 13. storočia. Ako prví majitelia sa uvádzajú Čákovci a až v r. 1392 prešiel do vlastníctva rodu Apponyiovcov. Počas svojej éry hrad plnil obrannú činnosť. V r. 1430 bol dobitý Husitmi ale následne bol opravený. Svoju obrannú schopnosť preukázal v časoch tureckých nájazdov začiatkom 17. storočia. Rodina Apponyiovcov ho používala do r. 1645, kedy sa presťahovala do kaštieľa v Oponiciach.

  Samotný kaštieľ si počas storočí rodina upravovala pre svoje pohodlie. Väčšími prestavbami prešiel v 17. a 18. storočí. No najväčšia úprava bola prístavba samostatného krídla v klasicisticko – novogotickom štýle, v ktorom zriadili knižnicu. Tá je cieľom nášho zájazdu. Keď kaštieľ v tejto podobe majitelia opustili v r. 1940, začal postupne chátrať.

   

  Knižnica + zbierka + hrobka.

   

  Základy samotnej zbierky kníh založil v r. 1774 vo Viedni gróf Anton Juraj Apponyi. Knihy zakúpené do zbierky boli tématicky vyberané a preto tu nájdeme aj knihy zo zrušených Jezuitských rádov, vzácne akta pápežov alebo slávne dielo Giordana Bruna. Ako najstaršia sa uvádza tlač gréckeho rečníka "Isokrata" z r. 1515.

  Preto Vás ani nemôže prekvapiť, že sa v zbierke nachádzajú diela v 12 jazykoch – samozrejmosťou je latinčina, viaceré europske jazyky, ale aj diela v arabštine a dokonca v hebrejštine. Zbierka bola počas svojej existencie výlučne vo vlasníctve r. Apponyiovcov. Ako sme už spomenuli, založená bola vo Viedni. Ale v r. 1827 bola presťahovaná do Bratislavy na Koziu ulicu a to 13.júna. Tým sa stala prvou verejnou knižnicou Uhorska. Tu bola až do r. 1846, avšak pre nezáujem zo strany mesta bola presťahovaná do Oponíc. Potom ako kaštieľ pripadla pod štátnu správu. Zbierka bola vystavená špatnému zaobchádzaniu a to tak, že musela byť dokonca odvezená z týchto priestorov.

  Toto trvalo až do 30.septembra 2011, kedy bola vykonaná rozsiahla rekonštrukcia celého objektu s prestavbou na 4* hotel. Preto sa dnes môžeme znova pokochať priestormi knižnice v pôvodnej kráse.

  Všetky dôležité informácie a zaujimavosti nielen o knižnici, hrobke ale aj rode Apponyiovcov nám povie miestny sprievodca, ktorý sa nám bude venovať na našej návšteve kaštieľa v Oponiciach.

   

  Vstupné knižnica:

  - dospelé osoby 6,- €

  - seniori 3,- €

  Vstupné hrobka:

  - 2,- €

   

   

  Nitra.

   

  Nitriansky hrad + mesto.

   

  Druhou našou zástavkou bude Nitriansky hrad a mesto.

   

  Na hrade nás bude čakať prehliadka "diecézneho múzea Nitrianskeho biskupstva" a "Katedrála - Bazilika sv. Emeráma v Nitre".

   

   

  Vstupné:

  dospelá osoba 5,- €

  seniori 2,50 € 

   

  Po skončení krátka prehliadka Nitry so sprievodcom.

   

  8:00 h odchod z Bratislavy parkovisko Istropolis

  10:00 – 12:00 h nášteva kaštieľa + hrobky v Oponiciach

  12:00 – 12:30 h presun autobusom do Nitry

  13:00 – 14:00 prehliadka hradu

  14:00 – 16:00 h osobné voľno

  16:00 – 17:00 h krátka prehliadka Nitry

  17:00 – 18:00 h presun autobusom do Bratislavy

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

   

  Cena zájazdu : 14,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 14.00 € Detail
 • 20. Apríl Apríl 2018
  20 - 21.4.18 Telč + Jihlava 79,- €

  Miesto nástupu :  Bratislava – Istropolis, 7:00 h

  Cena zájazdu: 79,- €

  Program výletu:

  2.4.2018

  • 7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billa

   /pod mostom /

  • 11:00 – 12:00 h prehliadka mesta Telč so sprievodcom + návšteva zámku

  • obed + osobné voľno možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 14:00 – 15:00 prehliadka mesta Telč s miestnym sprievodcom

  • 15:00 – 16:00 možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 16:00 – odchod do Jihlavy

  • 17:00 – ubytovanie

  • osobné voľno

  Mesto Telč

  Keby sme z námestia odstránili elektrické osvetlenie, letné terasy so slnečníkmi pred reštauráciami, dopravné značky a zaparkované vozidlá, tak sa úplne ponoríme do stredoveku okolo r. 1530 do doby Zachariáša z Hradca. Ten ovplyvnený talianskou architektúrou nechal ho upraviť do dnešnej podoby. Prekrásne námestie zo zachovalými domami, ktoré majú svoju vlastnú históriu. Samotné námestie bolo roku 1992 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného bohatstva UNESCO. Telč dopĺňajú aj sakrálne stavby. Nesmieme ale pozabudnúť na samotný zámok, ktorý je tiež ovplyvnený talianskou architektúrou a nachádza v samom konci námestia. Všetko sa nedá povedať týmto krátkym opisom, preto si všetko necháme vyrozprávať miestnym sprievodcom priamo v Telči.

  Ďalšou atrakciou v meste Telč je 36 m vysoká rozhľadňa Oslednice. Prvá 16 m vysoká ešte drevená bola postavená r. 1889, dnešná r. 1999 - na jej vrchole je telefónny vysielač. Pri dobrom počasí je možnosť vidieť aj neďalekú zrúcaninu hradu Rokštejn - nepovinná atrakcia.

  21.4.2018 Mesto Jihlava

  • 7:00 – 9:00 h raňajky

    

  • 10:00 h Jihlava návšteva a prehliadka jihlavských katakomb. Svojou rozlohou 50.000 m2 a dĺžkou 25 km sú druhým najväčším labyrintom v ČR hneď po Znojme.

  • 11:30 – 13:30 h osobné voľno / obed /

  • 13:30 – 14:30 Prehliadka mesta Jihlava so sprievodcom. Porozpráva nám, akými historickými prechodmi prešla Jihlava do dnešných čias.

  • Nasleduje osobné voľno, možnosť navštíviť „ Bránu Matky Boží alebo veže kostola Sv. Jakuba“.

  • 16:00 h odchod do Bratislavy.

  • Predpokladaný príchod do BA je 18:30 – 19:00 h

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, 1 x ubytovanie, 1 x raňajky, tranzitný sprievodca, 2 x miestny sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie / možnosť dojednať: deti do 15 r. 0,90€/ deň, dospelá osoba 1,90€/deň, osoba nad 71 r. 2,50€ /deň /, jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 79,- €

  jednoposteľová izba: + 10,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 79.00 € Detail
 • 21. Júl Júl 2018
  Údolie Wachau - Benediktínsky kláštor Melk + Marhuľové slávnosti 21.7.2018 21,- €

  Údolie Wachau je magickým kúskom zeme bez ohľadu na ročné obdobie. Z brehov rieky Dunaj akoby vyrastali strmé terasovité svahy pokryté vinohradmi, sadmi a občas tmavými lesmi.

  Vstupnou bránou do údolia je mesto Melk, ktoré je zároveň aj súčasť kultúrneho prostredia zaradeného v roku 2000 na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.  Už od 11. storočia je Melk duchovným a kultúrnym centrom Dolného Rakúska, najskôr ako hrad Babenbergovcov a potom ako benediktínsky kláštor. 

  Kláštor v Melku  – najväčší benediktínsky kláštor v strednej Európe  - je stelesnením veľkolepej barokovej architektúry a z vonkajšej terasy ponúka prekrásny výhľad na rieku Dunaj. Najzaujímavejšími pamiatkami opátstva sú mramorová sála a knižnicaktorá zahŕňa približne 100.000 zväzkov – niektoré z nich patria k najhodnotnejším stredovekým zachovaným písomnostiam.

   

  Prvá zmienka o Melku označeného ako Medilica v starých listinách pochádza z roku 831. Názov oblasti Medelike v stredovekej nemčine sa objavil aj v Piesni o Nibelungoch, ktorá je najdôležitejším dielom nemeckej stredovekej literatúry.

  Leopold I., markgróf ovládajúci územie dnešného juhozápadného Dolného Rakúska, v roku 976 urobil z melkského hradu svoje sídlo a jeho potomkovia ho vybavili cennými pokladmi a relikviami.

  V neďalekej dedine Dürnstein s pôvabným svetlomodrým kostolom, terasami vinární a pevnosťou týčiacou sa nad územím bol pred 800 rokmi uväznený Richard Levie Srdce z rodu Kuenringer.

   

  Ďalej naše kroky však povedú do mestečka Spitz  na Dunaji, kde sa pokocháme nielen očami, ale si aj pochutnáme na chutných marhulách upravených na všetky možné spôsoby - či sú to lekváre, zaváraniny, likére, marhuľovica ale samozrejme marhuľové gule. Tie sa okrem iného dajú kúpiť aj v marhuľovom automate. Samozrejmosťou budú aj ľudové kroje, na ktoré sú miestni právom hrdí. O veselú zábavu sa postará ľudová hudba. 

   

  Odchod z Bratislavy : 7:00 h

  Návšteva kláštora : 10:00 h - 12:00 h

  Návšteva slávností : 13:00 h - 17:00 h 

  Odchod do Bratislavy : 17:00 h

  Príchod do Bratislavy : cca 19:30

  Vstupné:

  skupinová zľava 11,- €

   Zmena programu vyhradená. 

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 1. Septemeber Septemeber 2018
  1.9.2018 Tulln - výstava kvetov + prehliadka mesta 18,- €

  Tulln záhrady a výstavisko.

  Na výstave sa pokocháte v spleti prekrásne aranžovaných kvetín a nádherných kvetinových záhonov. Spoločne načerpáme mnoho sily a zároveň si odnesieme veľké množstvo inšpirácie ako si skrášliť svoju obľúbenú domácu kvetinovú záhradu. Na svoje si prídu aj domáci majstri pri predvádzaní práce s drevom a pletení košíkov. Samozrejmosťou tejto nádhernej výstavy kvetov je možnosť vidieť novú záhradnú techniku. V tomto veľkom areáli sa nachádza bohaté občerstvenie pre návštevníkov.

  Po obede sa presunieme do historického centra mesta Tulln, ktoré je zároveň aj rodiskom známeho maliara Egona Schielleho. Jeho rodný dom sa nachádza neďaleko rieky Dunaj.

  S Dunajom je taktiež spojená aj ďalšia atrakcia Tullnu – ukotvená plachetnica Viedenského umelca a architekta Hundartwassera.

  Ďalej starobilý Tulln je známy už aj z čias Rimanov ako vojenský tábor Comanega.

  Podrobnejšie nás však o tomto meste zoznámi naša pani sprievodkyňa.

   

  Vstupné Tulln trh aj záhrady:

  Dospelí: 11,- €

  Miesto nástupu:

  8:00 h odchod z Bratislavy /parkovisko Istropolis/ 

  10:00 – príchod Tulln  10:00 – 15:00 – návšteva výstavy a záhrad

  15:00 – 18:00 – prehliadka mesta Tulln

  18:00 h odchod z Tullnu 

  cca 19:30 h – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.00 € Detail
 • 5. Máj Máj 2018
  5 - 7.5.18 Bavorské zámky 240,- €
  1. deň: v ranných hodinách odchod z Bratislavy smer Nemecko, zámok Herrenschiemsee. Aby sme sa dostali k zámku, musíme absolvovať krátku plavbu loďou. Zámok dal postaviť r. 1873 kráľ Bavorska Ľudovit II., ktorý bol inšpirovaný palácom vo Versailles. Celkovo je v zámku 70 miestností. Avšak do smrti Ľudvíta II. sa stihlo dokončiť iba 20 z nich. Tie sú ale prenádherne vyzdobené. Sú zariadené v honosnom štýle v kombinácii zlato a mramor. Veď aj samotné zariadenie zámku nakoniec prevýšilo cenu stavby. Architektom bol Geor von Dollman a staviteľom Július Hofman.Vstupné: 7,- €

   

  1. deň: Naše druhé zastavenie bude na zámku Neuschwanstein, kde sa presunieme hneď po raňajkách. Samotný zámok stojí na skalnom útese a je rozprávkovo nádherný. Ak by sa Vám zdal veľmi povedomý, slúžil ako podklad znelky pre kreslené filmy od Walta Disney. Dokonca sám Ľudovít II. dozeral na detaily pri jeho výstavbe. Zámok sa začal stavať r. 1868 a dokončený bol r. 1892 v oklieštenej forme, mal na tú dobu všetky vymoženosti techniky, teplovzdušné kúrenie, splachovacie toalety, teplú a studenú vodu, ... V sezóne ho navštívi okolo 6000 ľudí.

   Ďalej si pozrieme zámok rodičov Hohenschwangau. Vstupné: 25,- €

   

  1. deň: náš zájazd zakončíme návštevou zámku Linderhof. Aj tento zámok nechal postaviť Ľudovít II., keď sa stal kráľom v r. 1864. Vstupné: 8,- €

  Nástupné miesto: Bratislava – parkovisko Istropolis 6:00 h

   

  Príchod 7.5.2018 vo večerných hodinách.

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, ubytovanie 3 * hotel - penzion, 2 x raňajky.

  V cene nie je: jednolivé vstupy, cestovné poistenie/ dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 240.00 € Detail
 • 12. Máj Máj 2018
  12.5.2018 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 10,- €

  Pozývame Vás na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  9.12.2017  parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 10,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

   Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 7. Septemeber Septemeber 2018
  7 - 8.9.18 Salamander sprievod v Banskej Štiavnici + Radvanský jarmok v Banskej Bystrici 85,- €

  1. deň

  Odchod autobusu: 8:00 h parkovisko Istropolis

   

  Kláštor Hronský Beňadik: 10:00 h

  Zájazd začneme zastávkou v Hronskom Beňadiku – na mieste, ktoré sa v časoch Uhorského kráľovstva nazývalo „Slovenskou bránou“. Dodnes tu stojí a rozpráva príbehy z našej histórie prekrásny kostol a benediktínsky kláštor. Po prehliadke kostola a sprístupnenej časti kláštorného komplexu pokračujeme do Banskej Štiavnice.

   

  Banská Štiavnica: 12:30 h

  Než vstúpime do samotného mesta, pozrieme si ho zvrchu – navštívime štiavnickú kalváriu, ktorá patrí medzi najkrajšie barokové kalvárie Európy. Stojí na kopci Scharffenberg (Ostrý vrch), vidno ju zo všetkých strán a poskytuje celkový výhľad na Štiavnicu. Potom, ako nám v Dolnom kostole kalvárie miestny sprievodca porozpráva zopár zaujímavostí o kalvárii i meste, vyberieme sa ďalej, do Banského múzea v prírode. Povrchová expozícia nás prevedie krátkym geologickým vývojom Slovenska, uvidíme tu historické banské stavby a vyzbrojení plášťami, prilbou a lampami sa tí, ktorí majú záujem, odoberú na prehliadku podzemnej štôlne Bartolomej, na vlastnej koži si vyskúšať a na vlastné oči vidieť, aký ťažký bol život baníkov. Vhodná obuv a teplé oblečenie je nevyhnutné (v bani je mokro a teplota iba okolo 7 stupňov C.)

  Po prehliadke banského múzea sa spoločne presunieme do mesta, kde o 15-tej hodine začínajú Salamandrové slávnosti. Salamandra je symbolom mesta – podľa tradície vďačia Štiavničania práve salamandre za objavenie vzácnej rudy, ktorá im priniesla bohatstvo a slávu. Salamandrové dni sú tradičné podujatie, ktoré je oslavou baníkov, geológov, hutníkov a naftárov - oslavou bohatej štiavnickej histórie a tradícií. Spája sa s pestrým hudobným programom, v centre mesta sa koná tradičný jarmok a o 19-tej hodine začína salamandrový sprievod. Salamander bol pôvodne vážny a slávnostný sprievod poslucháčov banskoštiavnickej akadémie pri zvlášť významných príležitostiach, ako bolo prvé fáranie, šachtág, pohreb profesora akadémie a podobne. Konal sa vždy po zotmení vo svetle baníckych kahanov a fakieľ. Túto atmosféru si ani my nenecháme ujsť. Zo Štiavnice budeme odchádzať po skončení sprievodu, najneskôr o 21:30. Príchod do hotela v neskorých hodinách (až okolo 22:30-23:00).

   

  2. deň

  9:00 h Vzhľadom na neskorý príchod do hotela začneme program prehliadkou historického centra Banskej Bystrice (miestny sprievodca). Tí, ktorí si radšej dlhšie pospia, sa môžu k skupine pripojiť neskôr. Po prehliadke máme v Banskej Bystrici rozchod až do 12:00. Počas individuálneho voľna si môžete užívať atmosféru jarmoku a historických remesiel. Práve sa tam bude konať chýrny Radvanský jarmok, nazývaný aj jarmok všetkých jarmokov. Je preslávený aj tým, že naň voľakedy chodieval najslávnejší zbojník Juraj Jánošík.

   

  12:00 h presun autobusom do Španej doliny, malebnej dedinky s bohatou banskou históriou. Jej dominantou je ranogotický Kostol Premenenia Pána z 13. storočia. Ku kostolu stojacemu na vŕšku vedie unikátne prekryté drevené schodisko so 162 schodmi. V blízkosti kostola stojí renesančná budova bývalej Klopačky, v ktorej je zriadené Múzeum paličkovanej čipky. V blízkosti Klopačky na nás čaká zaujímavý orloj, ktorý v pravidelných intervaloch otvorí kamenné steny a ukáže útroby bane s pohyblivými postavičkami baníkov. K zaujímavostiam Španej doliny patrí aj Múzeum medi, kde nám banský sprievodca porozpráva o slávnych časoch tejto dedinky. Na záver sa ešte spolu prejdeme malým náučným banským chodníkom, ktorý nás zavedie až na haldu Maximilián. Z tohto miesta sa nám ponúkne nezabudnuteľný pohľad na Španiu dolinu, známy zo všetkých pohľadníc. Týmto sa rozlúčime s banskými perlami stredného Slovenska a vyrazíme domov. Cestou sa ale ešte zastavíme v dedinke Hronsek.

   

  16:15 h Prehliadka artikulárneho evanjelického kostola z roku 1726, ktorý je zapísaný medzi pamiatkami UNESCO, bude bodkou za našim výletom. O 17:00 vyrazíme na cestu do Bratislavy.

   

  Predpokladaný príchod do Bratislavy o 20:00 h.

   

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného sprievodcu, 1x noc v 3* penzióne/hoteli vrátane raňajok, výklad miestneho sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie sú zarátané: jednotlivé vstupy (ca 15 € - v závislosti od záujmu), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 € /.

   

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

   

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 30. Jún Jún 2018
  30.6.2018 Lipót - kúpanie 7,- €

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h 

  Odchod z kúpaliska 17:30 h 

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 18:30 h 

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, 

  V cene zájazdu nie je: vstupné, sprievodca, cetovné poistenie / deti 0,90 €/deň, dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň /, 

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 7.00 € Detail
 • 5. Jún Jún 2018
  5.6.2018 Baden - výstava ruží + kláštor Heiligenkreuz 20,- €

  Tentokrát sa vyberieme za históriou a krásou.

   

  Po asi 1 ½ h jazdy si najprv prezrieme historický kláštor v Hoiligenkreuz, ktorý svoju existenciu začal písať už v roku 1133. V tedy rakúsky vojvoda Leopold III. na prianie svojho syna Ota založil novú cisterciánsku fundaciu. Viac sprievodca.

   

  Po prehliadke kláštora sa autobusom presunieme do mestečka Baden, kde po krátkej obedovej prestávke nás naša sprievodkyňa prevedie historickou časťou mesta.

  Osada „Aquae“ svojimi teplými sírnatými prameňmi bola známa už od doby, kedy tu na začiatku tisícročia n.l. sídlili rímske vojská s cisárom Claudiusom.

  Postupne sa rozrastala a mestské práva už ako mesto Padun dostala už v roku 1480. Mesto aj keď v priebehu času bolo niekoľko krát zničené či už Tureckými vojskami, ktoré si chceli podmaniť Európu alebo aj pri rôznych povstaniach, či početných požiaroch, vždy sa dokázalo znovu postaviť.

  Zo známych osobností ktoré tu pobývali, by som spomenul uhorskú kráľovnú Beatrix a cisára Františka II. Habsbursko – Lotrinského.

  Nebudem ale predbiehať, všetko podstatné nám rozpovie naša pani sprievodkyňa.

   

  Po prehliadke v osobnom voľne sa môžete vybrať na výstavu ruží a pokochať sa ich krásou.

   

  Odchod autobusu Parkovisko Istropolis 7:30 h

  Prehliadka kláštora Heuligenkreuz 10:00 h

  Príchod Baden 12:00 h

  Osobné voľno - obed 12:00 – 13:00 h

  Prehliadka mesta Baden so sprievodcom 13:00 – 14:00 h

  Osobné voľno – prehliadka ruží 14:00 – 17:00 h

  Odchod autobusu smer Bratislava 17:00 h

  Predpokladaný príchod Istropolis 19:00 h

   

  Cena zájazdu: 20,- €

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu,

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 2,50,- €/deň/

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 20.00 € Detail
 • 25. August August 2018
  25.8.2018 Rožnov pod Radhoštěm - Pustevny 23,- €

  Poďte sa s nami pozrieť na skvost drevených stavieb známych už od r. 1925

  v Rožnove pod Radhoštěm.

   

  Pôvodná myšlienka v hlavách bratov Jaronkových vznikla už skôr, avšak nepriaznivé roky I. svetovej vojny im v tom zabránili. Práve preto, že so svojim nápadom museli počkať, je súbor drevených stavieb tak rozsiahly a ucelený. Nachádza sa tu celkom až 70 budov, ktoré predstavujú typické drevené stavby tej doby.

  Skanzen je rozdelený do štyroch tematických častí a to „Drevené mestečko, Mlynská dolina, Valašská dedina a Pustevny“.

   

  Samozrejme, že najväčšou atrakciou je „Drevené mestečko“, kde sú prenesené originálne drevenice. Niektoré podľa doložených dokumentov pochádzajú zo 17. storočia.

  Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí budova č. 176 „Hostinec u Vašků“ z r. 1660.

  Aj keď je to najstaršia dochovaná budova, stále slúži svojmu účelu a môžete si tu aj dnes pochutnať na miestnych špecialitách valašskej kuchyne.

  Medzi ďalšie zaujímavé budovy patrí budova pošty a kostol, pri ktorom sú pochované významné osobnosti českej športovej histórie, napr. štvornásobný olympijský víťaz - bežec Emil Zátopek, olympijský víťaz v hode diskom Ludvík Daněk, ako aj Jiří Raška - olympijský víťaz v skoku na lyžiach a český lyžiar storočia.

  Samozrejme, nezabudlo sa ani na zakladateľov „Valašského múzea“ bratov Bohumila a Aloisa Jaronkových.

   

  No bolo by nespravodlivé, keby sme nespomenuli aj „Mlynskú dolinu“.

  Veď čo by to bolo za dedinu bez zariadení a strojov, ktoré ľuďom uľahčovali prácu.

  Pri práci na jednotlivých zariadeniach sa využívala hlavne sila vody, ktorá pomáhala nielen mlynárovi, ale aj kováčovi, ako aj na píle pri rezaní dreva.

  Miestny sprievodca nám počas prehliadky Mlynskej doliny predvedie jednotlivé funkčné zariadenia v praxi tak, ako ich využívali naši predkovia. Uvidíme v činnosti mlyn na mletie múky, či prácu píly pri rezaní dreva.

   

  Práve týmto je návšteva Valašského múzea tak zaujímavá a pôvodná myšlienka bratov Jaronkových naplnená, aby múzeum nebolo len súborom budov, ale živé mestečko. V dnešnej dobe sa tu preto konajú rôzne zaujímavé kultúrne a remeselné podujatia.

   

  Po skončení tejto prehliadky si dáme povinnú prestávku na obed, aby sme sa posilnili na presun autobusom na prehliadku drevených stavieb Dušana Jurkoviča na Pustevnách.

  Zvonku si pozrieme secesné ubytovne Libušín a Maměnka. Autor bol pri ich stavbe inšpirovaný ľudovou architektúrou. /Libušín vyhorel 3.marca 2014, toho času v rekonštrukcií/.

  Odchod autobusu z Bratislavy parkoviska Istropolis            7:00 h

  Príchod Rožnov pod Radhoštem                                             10:00 h

  Prehliadka Drevenej dediny a Mlýskej doliny         10:30 – 12:30 h

  Osobné vono a obed                                                  12:30 - 15:00 h

  Presun autobusom smer Pustevny                             15:00 - 15:30 h

  Prehliadka Pustevny                                                      15:30 - 16:00 h

  Odchod autobusu smer Bratislava                                           16:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy                                      19:00 h

   

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie – možnosť dojednať/ dieti do 15 r.0,90 €/deň dospeláosoba 1,70 €/deň osoba nad 71 r. 2,50 €/deň /

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  KVĚTEN - ZÁŘÍ: SEZÓNNÍ VSTUPNÉ

  Areál

  Základní

  Snížené

  Dětské

  Rodinné

  Za 1 zvíře

  Dřevěné městečko

  80,-

  60,-

  40,-

  160,-

  20,-

  Mlýnská dolina

  80,-

  60,-

  40,-

  160,-

  20,-

  Valašská dědina

  100,-

  80,-

  50,-

  200,-

  20,-

  Všechny tři areály

  200,-

  150,-

  90,-

  400,-

  50,-

  Výstavy Sušák

  40,-

  30,-

  20,-

  80,-

     Dětské vstupné: děti od 6 do 15 let
  Vstup zdarma:

  děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu, držitelé karty AMG, ICOM, ČSMP, ZMS, ÚMPS, PRESS

  Snížené vstupné:

  studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP, držitelé Evropské karty mládeže EYCA, držitelé karet ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE

   

   

  Cena zájazdu: 23,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 22. Septemeber Septemeber 2018
  22.9.2018 Park miniatúr Podolie + Kláštor Veľká Skalka + Trenčín - hrad a mesto 19,- €

  Prvou zastávkou nášho zájazdu bude obec Podolie so svojím Parkom miniatúr. Nachádzajú sa v ňom modely hradov a zámkov tak, ako vyzerali v časoch svojej najväčšej slávy, zmenšeniny kostolov, rodných domov významných slovenských osobností, turistických chát a rozhľadní.

  Ďalšou zastávkou bude zrúcanina kláštora Veľká Skalka so zachovanou kaplnkou a s jaskyňou, kde viedli pustovnícky život svätí Andrej-Svorad a Beňadik/ Benedikt. Skalka sa považuje za najstaršie pútnicke miesto na Slovensku.

  Nakoniec sa presunieme do neďalekého Trenčína, kde po prestávke na obed navštívime Trenčiansky hrad. Na záver si ešte prezrieme centrum Trenčína.

   

  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 20:00 h  Park miniatúr Podolie

  Park pozostáva z takmer 70 exponátov. Uvidíte v ňom napr. model Krásnej Hôrky, či hradu Červený Kameň. Niektoré hrady, napr. Čachtický hrad, Vršatec, Tematín, či Beckov, z ktorých sa dnes zachovali len ruiny, sú v parku zobrazené tak, ako vyzerali pred 300 - 400 rokmi. Nájdete tu aj zmenšeniny sakrálnych stavieb, akými sú kostol Svätý kríž, zvonica v Hronseku, alebo románsky kostolík v Dražoviciach. Park sa postupne dopĺňa o nové exponáty, nedávno pribudla aj zmenšenina Bratislavského hradu.

   

  Vstupné:

  - dospelé osoby 4,- €

  - seniori, ZŤP, deti, študenti 3,€

   

   

  Kláštor Veľká Skalka

  Na tomto mieste, v jaskyni v skale nad riekou Váh, v 11.storočí žili ako pustovníci mnísi Andrej-Svorad a jeho žiak Beňadik, neskôr vyhlásení za svätých. Tu v Skalke Beňadik zomrel mučeníckou smrťou. V 12. storočí na mieste postavili kostolík a v roku 1224 tu nitriansky biskup založil benediktínske opátstvo, ktoré sa stalo duchovným centrom oblasti. V roku 1528, počas bojov o uhorský trón, bolo opátstvo cisárskymi vojskami zničené. V roku 1644 kláštor dostali jezuiti, ktorí tu pôsobili až do zrušenia rádu v roku 1773. Po ich odchode kláštor začal pustnúť.

  V súčasnosti sa v Skalke každý júl koná púť počas sviatku svätých Andreja-Svorada a Beňadika.

  Viac nám o histórii a súčasnosti tohto miesta povie miestna sprievodkyňa.

   

   

  Trenčín

  Hoci počiatky osídlenia územia dnešného mesta siahajú až do praveku, pre väčšinu z nás je Trenčín známy najmä vďaka nápisu z čias Rímskej ríše. Vtedy tu na prelome rokov 179/180 počas tzv. markomanských vojen prezimovali vojaci II.rímskej légie a na skale zanechali povestný nápis.

  V 6.storočí sa tu usadili Slovania, na začiatku 11.storočia sa územie stalo súčasťou Uhorska a mesto sa stalo sídlom pohraničnej župy. V roku 1111 sa Trenčín spomína ako mýtna a trhová osada pod hradom, na známej obchodnej ceste.

  V poslednej štvrtine 13.storočia sa hrad a mesto dostali do vlastníctva šľachtického rodu Čákovcov, z nich je známe najmä pôsobenie “pána Váhu a Tatier”, Matúša Čáka Trenčianskeho. Ten spravil z Trenčína centrum svojho panstva. Po jeho smrti prešlo mesto opäť do kráľovského vlastníctva. Zakrátko mu kráľ Karol Robert z Anjou udelil prvé výsady, v roku 1412 ho Žigmund Luxemburský povýšil na slobodné kráľovské mesto.

  Trenčín bol v minulosti miestom, kde sa odohralo mnoho vojenských konfliktov, ale aj miestom rozvoja školstva, umenia a kultúry, o čom sa budete môcť presvedčiť aj počas nášho zájazdu.

   

   

  Trenčiansky hrad

  Počas lektorovanej prehliadky navštívime Matúšovu vežu, Ľudovítov palác, Barborin palác, kasáreň, hladomorňu, rotundu a lapidárium.

   

  Vstupné hrad:

  - dospelé osoby 6,- €

  - seniori 4,50,- €

  - deti, študenti 3,50,- €

  - ZŤP, 1,- €

   

  Program zájazdu

   

  8:00 h odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

   9:30 – 10:30 h nášteva Parku miniatúr v Podolí

  10:30 – 11:20 h presun autobusom k Veľkej Skalke

  11:30 – 12:30 h prehliadka kláštora

  12:45 – 13:00 h presun autobusom do Trenčína

  13:00 – 14:15 h osobné voľno

  15:00 – 16:30 h prehliadka hradu

  17:30 – 18:30 h krátka prehliadka Trenčína

  18:30 – 20:00 h presun autobusom do Bratislavy  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

   

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 23. Jún Jún 2018
  23.6.2018 Tihány - levanduľový festival 19,- €

  Keď sa povie Balaton, tak každý vie, že je to najväčšie jazero v strednej Európe. A práve k nemu bude viesť náš zájazd. Tento raz ale nepocestujeme aby sme sa kúpali a oddychovali, ale pôjdeme na levanduľový festival do mestečka Tihány.

  Počas dňa si nielen pozrieme fialové levanduľové záhony, v ktorých si budete môcť nazbierať levanduľu, ale aj zistíme, ako zaujímavo sa dá využiť. Všetci dobre poznáme voňavé vankúšiky a kozmetické výrobky. Ale jedli ste už levanduľové koláče, džem alebo zmrzlinu? Istotne ste neochutnali sirup alebo dokonca víno. Toto všetko nájdeme v Tihány na festivale a okrem toho si pozrieme benediktínsky kláštor, múzeum bábik alebo ako inak, aj levanduľový dom.

  A aby sme neospevovali len levanduľu, musíme pripomenúť aj typickú maďarskú kuchyňu, na ktorej si iste radi pochutnáte.

   

  Odchod autobusu z parkoviska Istropolis 6:30 h

  Celodenný pobyt v Tihány

  Odchod autobusu z Tihány 16:30 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:30 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Odporúčam zobrať si nožničky a vymeniť forinty.

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 14. Septemeber Septemeber 2018
  14 - 16.9.2018 Karlový Vary - Mariánské Lázne - Františkový Lázne 165,- €

  Odchod Bratislava: 6:00 h /parkovisko Istroplis/

   

  Z náhrdelníka českých kúpeľných miest sme pre Vás vybrali tri najjagavejšie skvosty: Karlove Vary, Mariánske Lázne a Františkove Lázne.

  Naše spoznávanie začneme svetovo preslávenými kúpeľmi a to Karlovými Varmi.

   

  1. deň

  Predpokladaný príchod do Karlových Varov je 11:30. Potom nás miestny sprievodca prevedie kolonádou, na ktorej má každá budova svoju zaujímavú históriu, tvorenú osobnosťami, ktoré tu pobývali. Zároveň sa budeme kochať stavbami, ktoré sa tu nachádzajú. Či už sú to viac alebo menej známe hotely, kultúrne pamiatky, ale aj samotné stavby kúpeľného mesta. A samozrejme, že sú tu aj samotné liečivé pramene. My sa priamo zameriame na jeden z nich, ktorý má aj vlastné múzeum. Je to „prameň“ Jána Bechera. Odborník na slovo vzatý nás podrobne zoznámi s históriou výroby Becherovky a prevedie nás aj samotným múzeom. Samozrejmosťou bude aj ochutnávka 4 druhov, ktoré sa tu vyrábajú.

  Po skončení ochutnávky bude nasledovať osobné voľno a o 17:00 odchod do hotela.

   

  1. deň

  Odchod autobusu o 9:00 h

  Druhé z kúpeľných miest, ktoré navštívime, sú Františkove Lázne.

  Aj keď o liečivých účinkoch vody sa vedelo už v 15. storočí, najväčší rozmach predaja vody bol až v 17. storočí. Na príkaz cisára Františka I. tu v roku 1793 založili prvé slatinné kúpele na svete.

  Počas zaujímavého výkladu, ktorý nám poskytne miestny sprievodca, sa budeme pomaly presúvať časťami mesta ako Mestské sady, Sady Bedřicha Smetany, Sady Solného a Lučního pramene, ako aj neoddeliteľnou súčasťou každého kúpeľného mesta, kolonádou.

  Po výklade bude nasledovať osobné voľno. Odchod autobusu do hotela sme stanovili na 16:00 h.

   

  1. deň

  Odchod autobusu o 9:00 h

  Posledný deň nášho zájazdu sa po ceste smerom domov zastavíme v Mariánskych Lázňach.

  Tie sú dnes druhým najväčším kúpeľným mestom v Čechách a svoj názov údajne dostali podľa mariánskeho obrazu, ktorý pri prameni /pôvodný názov Smradľavý/ zavesil vojak vracajúci sa z vojny.

   

  Spomedzi známych osobností, ktoré navštívili Mariánske Lázne, spomeniem nemeckého básnika Johanna Wolfganga Goetheho, operného skladateľa Richarda Wagnera, či britského panovníka Eduarda VII.. Ten sa tu r. 1904 dokonca stretol s cisárom Františkom I. pri politickom rokovaní. Nebudeme Vám všetko prezrádzať, podrobnosti a iné zaujímavosti nám rozpovie sprievodca.

  Odchod do Bratislavy je o 15:00 h

   

  Predpokladaný príchod: 20:00 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca, ubytovanie v Karlových Varoch, 2-krát raňajky

   

  Samostatná izba + 20,- €

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Možnosť individuálne absolvovať procedúry.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 165.00 € Detail
 • 18. August August 2018
  18.8.18 Rust - Neziderské jazero - prehliadka mesta Eizendstadt 23,- €

  Miesto nástupu :  Bratislava – Istropolis 8:00 h

   

   

  Túto augustovú sobotu sa vyberieme kúsok za naše hranice k južným susedom do Rakúska.

  Pozrieme si prekrásne mesto Eisenstadt, ktoré sa nachádza len hodinu jazdy od Bratislavy.

  Eisenstadt je historicky zaujímavé mesto, nakoľko sa tu našli pozostatky doby halštatskej ako aj rímske osídlia.

  Prvá písomná zmienka pochádza z r. 1264, prvý záznam o názve mesta Eisenstadt je už z r. 1373. Mesto malo niekoľko majiteľov až sa v r. 1445 dostalo do rúk Hasburgovcov a neskôr patrilo rodu Esterházyovcov. Dnes je Eisenstadt hlavným mestom spolkovej krajiny Burgenland.

  Medzi najznámejšie osobnosti z kultúrneho života, ktoré žili a tvorili v meste, môžeme spomenúť hudobného skladateľa Jozefa Haydna ako kapelníka a zbormajstra rodiny Esterházy /1732–1809 /.

  Ďalej Johan Neponuk Humel. Na svojich cestách sa tu zastavili velikáni svojej doby Ludwig van Beethoven a Ferenc Liszt.

  My sa práve počas nášho zastavenia v Eisenstadte pozrieme aj do paláca, kde títo umelci tvorili a koncertovali.

  Po návšteve paláca si s našou sprievodkyňou pozrieme ešte niektoré zaujímavé časti mesta.

   

  Nasledovať bude koláčik, kávička a osobné voľno.

   

  Po obede o 14:00 h sa presunieme do mestečka Rust.

   

  Toto prekrásne malebné mestečko, ktoré leží na brehu Neziderského jazera / pamiatka Unesco 2001 /, je známe nielen svojimi vínami ale aj zvláštnou atrakciou a to hniezdami bocianov.

  Tie to sa nachádzajú temer na každom komíne. Človek doslova musí chodiť s hlavou vytočenou, aby sa dosýta vynadíval na túto krásnu a zaujímavú scenériu súžitia človeka s prírodou.

  Rust, to nie sú len bociany a víno ale aj Rybí kostol, prekrásne a udržiavané mešťanské domy a samozrejme miestna gastronómia. Posedieť sa dá v zaujímavých kaviarničkách a reštauráciach.

  Ďalej pre milovníkov oddychu pasívneho aj aktívneho, je tu miestne kúpalisko, požičovňa lodí a jachtársky klub.

  Milovníci bicyklovania si tu prichádzajú na svoje na niektorej z cyklotrás.

  Toto je program nášho zájazdu a všetko ostatné Vám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  Odchod autobusu: 8:00 h

  Prehliadka paláca: 10:00

  Odchod Eisenstadt:14:00 h

  Odchod Rust:18:00 h

  Príchod Bratislava: 19:00 h

   

  Vstupné palác: 9,- €

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie – možnosť dojednať: deti do 15 r. 0,90 €/deň,

  dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

   

   

   

   

  cena zájazdu 23.00 € Detail

Sezónne zájazdy

 • 1 a 2.12.2018 Praha - Vianočné trhy 85,- €<
  Detail

  1 a 2.12.2018 Praha - Vianočné trhy 85,- €