Naplánované zájazdy

 • 15. Septemeber Septemeber 2017
  15 - 17.9.2017 Salzburg - zámok Hellbrunn - Orlie hniezdo 175,- €

  1.deň: Odchod z BA cca 7:00-.príchod Salzburg cca 12-12:30 h. Prehliadka Salzburgu s miestnym sprievodcom cca 2 hod. Potom možnosť lanovkou navštíviť pevnosť Hohensalzburg ,prejsť miestnosťami a terasami a späť peši do centra. Voľno do cca 17:30 odjazd na ubytovanie.

  2.deň: 9:00 – 12:00 h individuálny program – nákupy. 12:00 h – 18:00 h návšteva zámku Hellbrunn neďaleko Salzburgu.

  3.deň: po raňajkách o 9:00 h odchod do Hitlerového sidla - nazývané "Orlie hniezdo". Nachádza sa vo výške 1.834 m na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom. Bolo postavené za 13 mesiacov a bol to dar nacistickej strany k 50 narodeninám Adolfa Hitlera. Vodca samotné hniezdo nevyužíval, nakoľko tam trpel závratmi. Dnes je tu reštaurácia a slúži predovšetkým turistom. Hore sa dá dostať buď niekoľko hodinovým turistickým pochodom alebo Vás tam vyvezie špeciálne upravený turistický autobus. Cena obojsmerného lístka je 15,- € / pozor, pri príchode hore si treba dať označiť lístok, aby ste sa zmestili do plánovaného času odchodu /. Celá trasa jazdy je 7 km prevýšenie má 800 m. Po úzke a strmej ceste prechádzame 5 tunelmi. 

  Odchod do Bratislavy 15:30 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca + miestny sprievodca - Salzburg.

  V cene nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie / možnosť dojednať /Nástupné miesto : Bratislava - Istropolis 7:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € Zmena programu vyhradená.

  Trasa zájazduBratislava - Salzburg – Helbrun - Orlie hniezdo

   

  Cena za zájazd: 175,- €

  cena zájazdu 175.00 € Detail
 • 2. December December 2017
  2-3.12.17 Salzburg - beh čertov 110,- €

  Vianočné trhy v Salzburgu patria k najstarším a najkrajším v Rakúsku. Svoju históriu začali písať už v 15. storočí. Máte jedinečnú príležitosť spoznať predvianočné tradície a zvyky alpského mestečka, zažiť pre nás neznámy „beh čertov“ a navštíviť miesto, kde vznikla najznámejšia pieseň sveta „Tichá noc, svätá noc“. Užite si s nami adventné obdobie trošku inak!

  1.deň: Odchod z BA o ca 7:00. Príchod Salzburg o ca 12-12:30 h. Prehliadka Salzburgu s miestnym sprievodcom cca 1,5 h. Prehliadka končí v centre mesta, pri vianočných trhoch, kde máme rozchod (priestor na obed, návštevu trhov a realizáciu individuálnych záujmov). O ca 16:30 h presun autobusom do hotela (ubytovanie). O ca 18:15 h odchod z hotela (presun pešo) na večerný beh čertov. Takzvaný Gnigler Krampuslauf má dlhoročnú tradíciu, tento rok sa koná už po 44. krát, zvykne sa ho zúčastniť až okolo 900 „čertov“. V tejto mase uvidíme tradičné, aj novodobé masky od výmyslu sveta, vždy však ide o čertov. Predstavte si to najhrôzostrašnejšie, čo ste kedy videli. Ak sa ľahko zľaknete a mávate nočné mory, možno bude pre vás vhodnejšia prechádzka inou štvrťou Salzburgu – v pokojných a prázdnych uličkách.

  2.deň: Po raňajkách o 9:00 h odchod z hotela, presun autobusom do dedinky Oberndorf bei Salzburg, kde vznikla najznámejšia pieseň sveta „Tichá noc, svätá noc“. Navštívime múzeum, kde sa dozvieme podrobnosti a legendy o jej vzniku a následne kaplnku, na mieste ktorej v minulosti stál kostol sv. Mikuláša. Práve v ňom táto pieseň prvýkrát odznela aj verejne. O ca 11:30 h sa presunieme do historického mestečka Hallein, kde budeme mať rozchod na obed. Hallein sa spája s najväčším bohatstvom Salzburgu. Viete, čo to je? O 14:00 sa to dozvieme v najdlhšie sprístupnenej soľnej bani na svete. Už samotná cesta do bane je zážitkom - spustíme sa špeciálne upravenou dráhou (nemajte obavy, toto malé dobrodružstvo je vhodné pre všetky vekové kategórie).

  Odchod do Bratislavy o ca 15:30 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca + miestny sprievodca (Salzburg).

  V cene nie sú zahrnuté jednotlivé vstupy (ca 30 ), cestovné poistenie (možnosť doobjednať).  Nástupné miesto: Bratislava - Istropolis 7:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € 

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 110.00 € Detail
 • 28. Apríl Apríl 2018
  28.4.18 Vyšegrád + Ostrihom 21,- €

  7:00 – odchod Bratislava Istropolis

  11:00 – príchod do Vysegrád - prehliadka hradného vŕšku so sprievodcom

  14:00 – odchod smer Ostrihom

  15:00 – 17:00 – prehliadka baziliky so sprievodcom + osobné voľno, oddych, kávička, koláčik

  18:00 – odchod z Ostrihomu

  cca 21:00 – príchod Bratislava Istropolis

   

  Vysegrád:

   

  Zájazd začneme v maďarskom meste Vysegrád.

  Ale ako je nám známe z histórie, hrady sa stavali, aby kontrolovali cesty nielen suché ale aj tie vodné. Vysegrád, ktorý navštívime, tomu nie je výnimkou. Stojí nad Dunajom, na jeho ohybe v prekrásnej časti Maďarska.

  Vysegrád je mimoriadne zaujímavý aj historicky. Sídlili tu Kelti, Góti, Avari ale aj Slovania.

  Nachádzajú sa tu pozostatky z doby rímske,j ako aj stavby, ktoré nechala vybudovať manželka Vojtecha IV., Mária v rokoch 1250, napríklad Citadela, Dolný rad ako aj Vodná bašta...

  Vysegrád počas svojej búrlivej histórie bol kráľovským mestom, neskôr kráľovským dvorom, ale zažil aj horšie časy, keď ho značne poškodili Turecké vojská / 1686 /, ktoré hrad vyhodili do vzduchu a neskôr ho vážne zničili po kurdských povstaniach / 1703 – 1704 /.

  O jeho znovuzrodenie sa postaral až v roku 1869 farár Jozsef Viktorin. V dnešnej dobe je z časti opravený.

  Podľa mesta Vysegrád nesie názov aj Vysegradska IV. Ale o tom nám viac porozpráva naša sprievodkyňa.

   

   

  Ostrihom:

   

  Našim ďalším zastavením bude Bazilika v Ostrihome. Je tretím najväčším kostolom v Európe / bazilika sv. Petra v Ríme, sv. Pavla v Londýne /. Tá sa nachádza asi 45 min. od Vysegrádu a tiež je postavená na kopci nad Dunajom. Výstavba započala na podnet slovenského arcibiskupa Alexandra Rudnaya v r. 1822 a vysvätená v r. 1856 ešte pred dokončením. Úplne bola ale dokončená až v r. 1869. Impozantnosť stavby potvrdzujú aj jej rozmery:

  - výška kopuly z vnútra 71,5 m,

  - 8 stĺpov podopierajúce timpanom sú 57 m vysoké,

  - hrúbka steny 14 m,

  - bazilika má 3 zvony a najťažší z nich váži 5.827 kg s priemerom 218,5 cm.

   

  Celú zaujímavú históriu Ostrihomskej baziliky ako aj históriu znovu postaveného „ Mostu Márie Valérie“ nám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  V cene výletu je zahrnuté: cesta moderným klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene nie je: vstupy, cestovné poistenie / možnosť doobjednať /

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 14. Apríl Apríl 2018
  14 + 15.4.2018 Rosenburg + České Budejovice + zámek Hluboká 85,- €

  1. deň

  Odchod autobusu: 7:00 h parkovisko Istropolis

   

  Príchod Rosenburg: 9:30 h

  Tento zájazd začneme prehliadkou rakúskeho zámku zo zaujímavým názvom „Rosenburg“ alebo „Ružový hrad“. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza z r. 1175 a spája sa s vtedajším majiteľom, Gozwinom de Rosenberg, podľa ktorého dostal hrad svoj názov. Prvou veľkou prestavbou hrad prešiel v 16. storočí, kedy bol upravený na zámok. Odvtedy bol ešte viackrát upravovaný a rekonštruovaný. Od roku 1681 až do dnes je v súkromnom vlastníctve rodiny Hoysos, ktorá sa stará o jeho udržiavanie a prezentáciu.

  Zámkom nás prevedie česky hovoriaci sprievodca, oboznámi nás s históriou zámku i rodiny Hysos a ukáže nám ich zbierku zbraní (v Rakúsku vraj najväčšiu v súkromnom vlastníctve).

  Vďaka svojmu rozprávkovému vzhľadu a okoliu (obklopený je prekrásnymi ružovými záhradami a disponuje najväčším zachovaným turnajovým nádvorím v Európe), ho často využívajú aj filmári.

  Po prehliadke zámku bude mať každý príležitosť individuálne sa prejsť záhradami a naobedovať sa v zámockej Taverne alebo hostinci Rosenburg.

   

  Odchod autobusu smer České Budějovice bude o 13:30 h.

   

  Našou prvou zastávkou v Českých Budějoviciach bude budějovický pivovar Budějovický Budvar. Počas prehliadky sa dozvieme, ako sa tento svetoznámy ležiak vyrába a samozrejme ho aj ochutnáme.

   

  17:30 h odchod do hotela + osobné voľno

   

  2. deň

  9:00 h odchod z hotela a prehliadka mesta České Budějovice so sprievodcom. Počas prehliadky spoznáme históriu mesta (založil ho Přemysl Otakar II., ktorý má veľa spoločného aj s našim územím), prejdeme sa historickým jadrom mesta, ktoré je vďaka zachovalému komplexu budov z obdobia renesancie a baroka zapísané na zozname mestských pamiatkových rezervácií. Centrálne námestie, Námestie Přemysla Otakara II. patrí k najväčším v strednej Európe. Keď budeme mať trochu šťastie, možno sa nám podarí vypočuť si pred radnicou zvonkohru a prípadne aj nájsť známy tzv. Bludný kámen.

  Po skončení prehliadky (ca o 12:00 h) sa presunieme autobusom na zámok Hluboká.

   

  12: 30 - 15:00 Prehliadka zámku Hluboká a individuálne voľno.

  Zámok patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike. Rovnako ako zámok Rosenberg je aj tento v súkromnom vlastníctve. Rodina Schwarzenberg na zámku stále žije. Počas tohto zájazdu budeme mať teda jedinečnú príležitosť porovnať situáciu dvoch zámkov, dvoch rodín, v dvoch rozdielnych krajinách. Hoci, samotné stavby nie sú až tak úplne porovnateľné. Hluboká je romantický zámok postavený v 19. storočí v štýle tudorovskej gotiky podľa vzoru anglického kráľovského zámku Windsor. Samotná stavba trvala skoro 40 rokov. Tento fakt sa jednoznačne premietol do výsledku. Očarení interiérom si budete vychutnávať aj romantické zákutia anglického parku.

   

  O 15:00 h odchod autobusu smer Bratislava.

   

  Predpokladaný príhod do Bratislavy je 19:30 h.

   

   

  V cene zájazdu je: 1 x noc v hoteli (vrátane raňajok), doprava moderným autobusom, služby sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, strava (okrem raňajok), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

   

   

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 7. Apríl Apríl 2018
  7.4.2018 Olomouc + Vyškov 21,- €

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Olomouc je mesto, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom oblasti Moravy, si aj dnes zachováva svoju krásu. Jednalo sa o tretie najväčšie mesto do obdobia 30. ročnej vojny / Praha, Vroclav /, ale zároveň aj najväčšie na Morave.

  Z archeologického hľadiska sú zaujímavé nálezy z malého paleolitu /r. 40 000 – 10 000 pred Kristom/, ale aj nájdené fragmenty z trvalého obývania z doby 6 000 r. pred Kristom. Za pozornosť ale stojí fakt, že prvý Slovania sem prišli v 6. storočí. Toto miesto bolo najdlhšie trvalo obývané.

  Za svoj ďalší rozvoj od 10. storočia za vlády Přemyslovcov „ Boleslava I.“ vďačí aj svojej polohe na obchodnej ceste Regensburg - Praha - Libice - Olomouc - Krakov - Kyjev.

  V popisovaní zaujímavej a búrlivej histórie mesta Olomouc by sme mohli pokračovať aj na ďalších stranách.

  My si ale pozrieme nedávno historicky zaujímavé skutočnosti a stavby. Naša sprievodkyňa nás prevedie centrálnou časťou, kde si pozrieme krásne zreštaurované dobové stavby a námestia. Ako sú „Stĺp Najsvätejšej Trojice, orloj, Olomoucký hrad“ ale aj majestátne katedrály, honosné kostoly, múzeá, …

  Po prehliadke si dáme čas na obed a potom sa autobusom presunieme do Vyškova na zámok.

  Viac ako päťsto rokov bolo mesto Vyškov majetkom biskupov. Vyškovský zámok, ktorý tiež vlastnili, v tom čase prešiel prestavbou z pôvodne gotického na renesančne barokový. Prestavaný bol pravdepodobne po nájazdoch husitov v r. 1423.

  Momentálne sa v zámku nachádza múzeum zo stálymi expozíciami: Pravěk Vyškovska. Vyškovsko ve středověku. Vyškovsko do roku 1850, Vyškovsko v rokoch 1850 – 1945, Síň orientalisty a cestovatele Aloise Musila. Život vyškovského venkova. Vyškovská lidová keramika.

   

  Za zmienku stojí aj prekrásne upravená zámocká záhrada.

   

  Predpokladaný príchod: 20:30 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: sprievodca, vstupy, cestovné poistenie / osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 € /.

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 17. Február Február 2018
  17.2.2018 VIEDEŇ, výstava orchideí + návšteva Schnapsmúzea 14,- €

  Odchod Bratislava: 8:00 h.parkovisko Istropolis.

  Tento raz Vás pozývame do zimnej Viedne, kde potešíme nielen svoje oči na výstave orchideí, ale aj chuťové poháriky v „Schnapsmuseum“ neďaleko zámku Schönbrunn.

  Ráno po príchode do Viedne najprv navštívime medzinárodnú výstavu orchideí, ktorá sa v priestoroch „Kvetinových záhrad“ koná raz za dva roky. Tu nielen vystavovatelia z mnohých európskych spolkov, ale aj zo sveta, vystavia orchidee najrozmaniteľnejších druhov a tvarov.

   

  Vstupné: 4,- €

   

  Keď sa dostatočne pokocháme rozmanitosťou orchideí, presunieme sa neďaleko zámku Schönbrunn.

  Tu navštívime „Schnapsmuseum“.

  Spoločnosť „Alt Wiener Meisterbetrieb“ od začiatku, od roku 1875, predávala koloniálny tovar. Postupom času sa v r. 1902 preorientovala na výrobu likérov a ovocných štiav. Dnes je celosvetovo známa výrobou brandy a likérov. A ako by to bolo, aby sme pri návšteve likérky čo to neochutnali, prípadne si niečo dobré zakúpili na domácu konzumáciu. Pre osoby, ktoré nekonzumujú alkohol, sú pripravené rozmanité ovocné šťavy.

   

  Vstupné: 4,- €

  Po návšteve múzea sa ešte budeme môcť prejsť v záhradách zámku „Schönbrunn“.

   

  Odchod Viedeň: 16:00 h.

  Príchod Bratislava: 17:30 h.

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 14.00 € Detail
 • 31. Marec Marec 2018
  31.3.18 Pivovar Černá Hora + Priepasť Macocha + Punktevní jaskyňa 21,- €

  Náš zájazd začneme exkurziou pivovaru v Černej Hore a pokračovať budeme prehliadkou Punktevnej jaskyne a priepasti Macocha.

   

  Pivovar Černá Hora.

  Prvá zmienka je zo 16.7.1298, kde sa pivo pilo pri templárskom obrade. Tu sa spečatila zmluva, kde sa Eberhard zo Steindorfu vzdáva svojich práv na statky v Dobřísku a Petrovicích v prospech templářského řádu v Templštejne.

  Pivovar ale počas svojej existencie nebol len v rukách Templárov. Postupne prešiel do rúk bratov Tasa a Jaroslava Černohorských z Boskovic. Potom v r. 1597 pripadol rodu Lichtenštejnú a bol dôkladne zreštaurovaný. Následne v r. 1712 pripadol zase rodu Auerspergu.

  Takto by sme mohli vymenúvať všetkých vlastníkov až do r. 1948, kedy bol pivovar vyhláškou ministerky výživy zo dňa 3.7.1948 znárodnený a 20.7.1949 začlenený do Stredomoravských pivovarov n.p. .

  Následne v priebehu rokov bol niekoľkokrát premenovaný až na názov Jihomoravské pivovary n. p. Brno.

  Táto etapa ale skončila v r. 1996, kedy opäť prechádza do súkromného vlastníctva a stáva sa akciovou spoločnosťou /a. s./ s názvom „Pivovar Černá Hora a. s.“ a od 1.4.2010 je začlenený ako 7. pivovar v poradí do pivovarníckej skupiny „Pivovar Lobkowicz“.

  Nebudeme ale predbiehať, veď celú históriu nám ale porozpráva miestny sprievodca, ktorý nás aj zasvätí do výroby piva.

   

   

   

   

  Priepasť Macocha a Punktevní jaskyňa.

   

  Predtým, ako sa pustíme do skúmania Moravského krasu, dáme si čas na dobrý obed v reštaurácii pri priepasti Macocha.

  O priepasti Macocha koluje aj miestna povesť, podľa ktorej dostala názov. Macocha je nielen najväčšou priepasťou svojho druhu v Českej republike, ale aj v celej Strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti Moravského krasu. Priamo jej dnom preteká rieka Punkva. Podľa nej dostali názov aj najvyhľadávanejšia Punktevní jaskyňa. Veľkú obľubu návštevníkov z celého sveta si získali vďaka tomu, že umožňujú dostať sa až na dno priepasti Macocha a zároveň podniknúť romantickú plavbu na lodičkách po podzemnej rieke.

  Aby sme sa ale nebáli plavby a aj prehliadku jaskyne nám bude spríjemňovať miestny sprievodca s odborným výkladom.

   

   

   

  • 7:00 – odchod Bratislava - Istropolis

  • 9:30 – 11:00– prehliadka pivovaru Černá Hora

  • 11:20 – 11:45 – presun na Macochu a Punktevní jaskyňa

  • 13:20 – 14:20 – návšteva Punktevní jaskyňa

  • 16:00 – odchod smer Bratislava

  • 19:00 – príchod Bratislava

   

   V cene je: preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

   

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupné Punktevní jaskyňa a vstupné do pivovaru

   

  Vstupné pivovar Černá Hora: Dospelí 100,- Kč, deti od 6 – 18 r. a držitelia preukazu ZTP 50,- Kč

   

   

  Vstupné Punktevní jaskyňa: • Dospelí: 180,- Kč • Seniori od 65 r. + študenti do 26 r. po predložení dokladu: 160,- Kč • deti 6 - 15 rokov, ZTP a ZTP/P starší ako 15 r. : 100,- Kč.

   

   

  Lanovka: Dospelí: obojsmerná 100,- Kč, jeden smer 80,- Kč, deti + študenti 70,- Kč, jeden smer 50,- Kč

   

  Zmena programu vyhradená

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 19. Máj Máj 2018
  19.5.2018 Szentendre - návšteva skanzenu a mestečka 23,- €

  Skanzen Szentendre.

   

  Keď povieme slovo skanzen, tak si väčšina z nás predstaví súbor budov postavených v prírode.

  Áno, práve stavby, ktoré sú tu zakonzervované, boli v minulosti súčasťou prirodzenej kultúry národa. Boli sem buď prenesené alebo boli postavené podľa predlohy skutočnej stavby.

  Kde vznikol prvý "Skanzen"? Vo Švédsku v roku 1891 neďaleko hlavného mesta Štokholm v dedine Skanzen, za hlavnej účasti švédskeho vedca "Arthur Hazelius". Tu sa dnes nachádza až 150 prenesených budov z celého Švédska.

  Ale mi nepocestujeme do Švédska, my zájdeme autobusom len tu kúsok za Slovenské hranice do Maďarska a to priamo do mestečka Szentendre. Tu v skanzene sa nachádza reprezentatívna vzorka budov, ktoré sú typické podľa jednotlivých častí maďarského vidieka. Na rozlohe takmer 60 ha, celkovo sú rodelené do 9 sekcií tak, aby poskytli ucelenejší pohľad na jednotlivé oblasti.

  Každá oblasť má svoje pomenovanie, podľa ktorého ľahko zistíme, odkiaľ pochádzajú jednotlivé stavby.

  Sú to / preložené do Slovenčiny /:

  Severné Maďarsko 2010
  Hornozemské mestečko 2006
  Horná Tisza 1974
  Stredná Tisza 2010
  Veľká dunajská kotlina vo výstavbe
  Južné zadunajsko 2005
  Bakony a severný Balaton 2000
  Západné zadunajsko 1993
  Malá dunajská kotlina 1987

   

  Tu máme možnosť napríklad vidieť charakteristickú stavbu z prostredia "Západné zadunajsko", drevený alebo murovaný spodok a strechu z rákosia / príklad čokoládovňa Hauswith v Kittsee /. Alebo aj z južnej časti zadunajska domy s typickým tvarom - vpredu dve okná s dverami po boku a charakteristickou šindľovou strechou. Dom má pretiahnutý pôdoris domu, kde v zadnej časti sú hospodárske stavby.

  Tak, ako každá stavba predstavuje svoju oblasť, tak sa líši aj vybavenie vnútorného zariadenia.

  Veď cez Maďarsko sa v priebehu storočí prehnali rímske, mongolské ale aj turecké vojská a viedli sa mnohé vojny. Výsledkom toho boli doslova mnohé časti vyľudnené. S rozvojom potom pomáhali tí, ktorí prišli z Nemecka, Slovenska ale aj zo Srbska.

  Toto všetko potom vytváralo rôznotvárnosť ako aj pri obrábaní pôdy a spracovaní poľnohospodárskych produktov, spracovaní kože a výrobe keramiky.

   

  Mohol by som ešte dlho vyzdvihovať zaujímavosti jednotlivých oblastí, ktoré sa v skanzene nachádzajú, ale myslím si, že najlepšie je sa na to pozrieť na vlastné oči.

   

  Preto pozývam Vás s nami stráviť príjemné chvíle pri prehliadke skanzenu dňa 19. mája 2018.

   

  Odchod autobusu je 7:00 h z parkoviska Istropolis.

  Prehliadka skanzenu so sprievodcom 10:00 - 13:00 h.

  Osobné voľno 13:00 – 17:00 h.

  Odchod zo skanzenu je 17:00 h.

  Predpokladaný príchod je 20:00 h.

   

  Vstupné:

  Dospelá osoba: 6,- €

  Mládež / dôchodcovia (od 6 do 26 rokov, od 62 do 70 rokov): 3,30 €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 24. Marec Marec 2018
  24.3.2018 Kaštieľ Oponice + Nitra - mesto + hrad

  Oponice.

   

  Keď sa povie Oponice, veľa z nás si povie - obec na Slovensku. Áno. Presnejšie - nachádza sa v Nitranskom kraji na ceste medzi Nitrou a Topoľčanmi. Obec ležiaca na úpätí Tríbečského pohoria s najvyšším vrchom "Veľký Tríbeč" 829 m, je známa svojou historickou minulosťou. Na kopci nad obcou stojí zrúcanina Oponického hradu z 13. storočia. Ako prví majitelia sa uvádzajú Čákovci a až v r. 1392 prešiel do vlastníctva rodu Apponyiovcov. Počas svojej éry hrad plnil obrannú činnosť. V r. 1430 bol dobitý Husitmi ale následne bol opravený. Svoju obrannú schopnosť preukázal v časoch tureckých nájazdov začiatkom 17. storočia. Rodina Apponyiovcov ho používala do r. 1645, kedy sa presťahovala do kaštieľa v Oponiciach.

  Samotný kaštieľ si počas storočí rodina upravovala pre svoje pohodlie. Väčšími prestavbami prešiel v 17. a 18. storočí. No najväčšia úprava bola prístavba samostatného krídla v klasicisticko – novogotickom štýle, v ktorom zriadili knižnicu. Tá je cieľom nášho zájazdu. Keď kaštieľ v tejto podobe majitelia opustili v r. 1940, začal postupne chátrať.

   

  Knižnica + zbierka + hrobka.

   

  Základy samotnej zbierky kníh založil v r. 1774 vo Viedni gróf Anton Juraj Apponyi. Knihy zakúpené do zbierky boli tématicky vyberané a preto tu nájdeme aj knihy zo zrušených Jezuitských rádov, vzácne akta pápežov alebo slávne dielo Giordana Bruna. Ako najstaršia sa uvádza tlač gréckeho rečníka "Isokrata" z r. 1515.

  Preto Vás ani nemôže prekvapiť, že sa v zbierke nachádzajú diela v 12 jazykoch – samozrejmosťou je latinčina, viaceré europske jazyky, ale aj diela v arabštine a dokonca v hebrejštine. Zbierka bola počas svojej existencie výlučne vo vlasníctve r. Apponyiovcov. Ako sme už spomenuli, založená bola vo Viedni. Ale v r. 1827 bola presťahovaná do Bratislavy na Koziu ulicu a to 13.júna. Tým sa stala prvou verejnou knižnicou Uhorska. Tu bola až do r. 1846, avšak pre nezáujem zo strany mesta bola presťahovaná do Oponíc. Potom ako kaštieľ pripadla pod štátnu správu. Zbierka bola vystavená špatnému zaobchádzaniu a to tak, že musela byť dokonca odvezená z týchto priestorov.

  Toto trvalo až do 30.septembra 2011, kedy bola vykonaná rozsiahla rekonštrukcia celého objektu s prestavbou na 4* hotel. Preto sa dnes môžeme znova pokochať priestormi knižnice v pôvodnej kráse.

  Všetky dôležité informácie a zaujimavosti nielen o knižnici, hrobke ale aj rode Apponyiovcov nám povie miestny sprievodca, ktorý sa nám bude venovať na našej návšteve kaštieľa v Oponiciach.

   

  Vstupné knižnica:

  - dospelé osoby 6,- €

  - seniori 3,- €

  Vstupné hrobka:

  - 2,- €

   

   

  Nitra.

   

  Nitriansky hrad + mesto.

   

  Druhou našou zástavkou bude Nitriansky hrad a mesto.

   

  Na hrade nás bude čakať prehliadka "diecézneho múzea Nitrianskeho biskupstva" a "Katedrála - Bazilika sv. Emeráma v Nitre".

   

   

  Vstupné:

  dospelá osoba 5,- €

  seniori 2,50 € 

   

  Po skončení krátka prehliadka Nitry so sprievodcom.

   

  8:00 h odchod z Bratislavy parkovisko Istropolis

  10:00 – 12:00 h nášteva kaštieľa + hrobky v Oponiciach

  12:00 – 12:30 h presun autobusom do Nitry

  13:00 – 14:00 prehliadka hradu

  14:00 – 16:00 h osobné voľno

  16:00 – 17:00 h krátka prehliadka Nitry

  17:00 – 18:00 h presun autobusom do Bratislavy

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

   

  Cena zájazdu : 14,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 15.00 € Detail
 • 20. Apríl Apríl 2018
  20 - 21.4.18 Telč + Jihlava 79,- €

  Miesto nástupu :  Bratislava – Istropolis, 7:00 h

  Cena zájazdu: 79,- €

  Program výletu:

  2.4.2018

  • 7:00 – odchod Bratislava Istropolis  7:45 – Malacky parkovisko pred Billa

   /pod mostom /

  • 11:00 – 12:00 h prehliadka mesta Telč so sprievodcom + návšteva zámku

  • obed + osobné voľno možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 14:00 – 15:00 prehliadka mesta Telč s miestnym sprievodcom

  • 15:00 – 16:00 možnosť navštíviť rozhľadňu Oslednice

  • 16:00 – odchod do Jihlavy

  • 17:00 – ubytovanie

  • osobné voľno

  Mesto Telč

  Keby sme z námestia odstránili elektrické osvetlenie, letné terasy so slnečníkmi pred reštauráciami, dopravné značky a zaparkované vozidlá, tak sa úplne ponoríme do stredoveku okolo r. 1530 do doby Zachariáša z Hradca. Ten ovplyvnený talianskou architektúrou nechal ho upraviť do dnešnej podoby. Prekrásne námestie zo zachovalými domami, ktoré majú svoju vlastnú históriu. Samotné námestie bolo roku 1992 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného bohatstva UNESCO. Telč dopĺňajú aj sakrálne stavby. Nesmieme ale pozabudnúť na samotný zámok, ktorý je tiež ovplyvnený talianskou architektúrou a nachádza v samom konci námestia. Všetko sa nedá povedať týmto krátkym opisom, preto si všetko necháme vyrozprávať miestnym sprievodcom priamo v Telči.

  Ďalšou atrakciou v meste Telč je 36 m vysoká rozhľadňa Oslednice. Prvá 16 m vysoká ešte drevená bola postavená r. 1889, dnešná r. 1999 - na jej vrchole je telefónny vysielač. Pri dobrom počasí je možnosť vidieť aj neďalekú zrúcaninu hradu Rokštejn - nepovinná atrakcia.

  21.4.2018 Mesto Jihlava

  • 7:00 – 9:00 h raňajky

    

  • 10:00 h Jihlava návšteva a prehliadka jihlavských katakomb. Svojou rozlohou 50.000 m2 a dĺžkou 25 km sú druhým najväčším labyrintom v ČR hneď po Znojme.

  • 11:30 – 13:30 h osobné voľno / obed /

  • 13:30 – 14:30 Prehliadka mesta Jihlava so sprievodcom. Porozpráva nám, akými historickými prechodmi prešla Jihlava do dnešných čias.

  • Nasleduje osobné voľno, možnosť navštíviť „ Bránu Matky Boží alebo veže kostola Sv. Jakuba“.

  • 16:00 h odchod do Bratislavy.

  • Predpokladaný príchod do BA je 18:30 – 19:00 h

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, 1 x ubytovanie, 1 x raňajky, tranzitný sprievodca, 2 x miestny sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie / možnosť dojednať: deti do 15 r. 0,90€/ deň, dospelá osoba 1,90€/deň, osoba nad 71 r. 2,50€ /deň /, jednotlivé vstupy.

  Cena zájazdu: 79,- €

  jednoposteľová izba: + 10,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 260.00 € Detail
 • 21. Júl Júl 2018
  Údolie Wachau - Benediktínsky kláštor Melk + Marhuľové slávnosti 21.7.2018 21,- €

  Údolie Wachau je magickým kúskom zeme bez ohľadu na ročné obdobie. Z brehov rieky Dunaj akoby vyrastali strmé terasovité svahy pokryté vinohradmi, sadmi a občas tmavými lesmi.

  Vstupnou bránou do údolia je mesto Melk, ktoré je zároveň aj súčasť kultúrneho prostredia zaradeného v roku 2000 na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.  Už od 11. storočia je Melk duchovným a kultúrnym centrom Dolného Rakúska, najskôr ako hrad Babenbergovcov a potom ako benediktínsky kláštor. 

  Kláštor v Melku  – najväčší benediktínsky kláštor v strednej Európe  - je stelesnením veľkolepej barokovej architektúry a z vonkajšej terasy ponúka prekrásny výhľad na rieku Dunaj. Najzaujímavejšími pamiatkami opátstva sú mramorová sála a knižnicaktorá zahŕňa približne 100.000 zväzkov – niektoré z nich patria k najhodnotnejším stredovekým zachovaným písomnostiam.

   

  Prvá zmienka o Melku označeného ako Medilica v starých listinách pochádza z roku 831. Názov oblasti Medelike v stredovekej nemčine sa objavil aj v Piesni o Nibelungoch, ktorá je najdôležitejším dielom nemeckej stredovekej literatúry.

  Leopold I., markgróf ovládajúci územie dnešného juhozápadného Dolného Rakúska, v roku 976 urobil z melkského hradu svoje sídlo a jeho potomkovia ho vybavili cennými pokladmi a relikviami.

  V neďalekej dedine Dürnstein s pôvabným svetlomodrým kostolom, terasami vinární a pevnosťou týčiacou sa nad územím bol pred 800 rokmi uväznený Richard Levie Srdce z rodu Kuenringer.

   

  Ďalej naše kroky však povedú do mestečka Spitz  na Dunaji, kde sa pokocháme nielen očami, ale si aj pochutnáme na chutných marhulách upravených na všetky možné spôsoby - či sú to lekváre, zaváraniny, likére, marhuľovica ale samozrejme marhuľové gule. Tie sa okrem iného dajú kúpiť aj v marhuľovom automate. Samozrejmosťou budú aj ľudové kroje, na ktoré sú miestni právom hrdí. O veselú zábavu sa postará ľudová hudba. 

   

  Odchod z Bratislavy : 7:00 h

  Návšteva kláštora : 10:00 h - 12:00 h

  Návšteva slávností : 13:00 h - 17:00 h 

  Odchod do Bratislavy : 17:00 h

  Príchod do Bratislavy : cca 19:30

  Vstupné:

  skupinová zľava 11,- €

   Zmena programu vyhradená. 

   

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 1. Septemeber Septemeber 2018
  1.9.2018 Tulln - výstava kvetov + prehliadka mesta 18,- €

  Tulln záhrady a výstavisko.

  Na výstave sa pokocháte v spleti prekrásne aranžovaných kvetín a nádherných kvetinových záhonov. Spoločne načerpáme mnoho sily a zároveň si odnesieme veľké množstvo inšpirácie ako si skrášliť svoju obľúbenú domácu kvetinovú záhradu. Na svoje si prídu aj domáci majstri pri predvádzaní práce s drevom a pletení košíkov. Samozrejmosťou tejto nádhernej výstavy kvetov je možnosť vidieť novú záhradnú techniku. V tomto veľkom areáli sa nachádza bohaté občerstvenie pre návštevníkov.

  Po obede sa presunieme do historického centra mesta Tulln, ktoré je zároveň aj rodiskom známeho maliara Egona Schielleho. Jeho rodný dom sa nachádza neďaleko rieky Dunaj.

  S Dunajom je taktiež spojená aj ďalšia atrakcia Tullnu – ukotvená plachetnica Viedenského umelca a architekta Hundartwassera.

  Ďalej starobilý Tulln je známy už aj z čias Rimanov ako vojenský tábor Comanega.

  Podrobnejšie nás však o tomto meste zoznámi naša pani sprievodkyňa.

   

  Vstupné Tulln trh aj záhrady:

  Dospelí: 11,- €

  Miesto nástupu:

  8:00 h odchod z Bratislavy /parkovisko Istropolis/ 

  10:00 – príchod Tulln  10:00 – 15:00 – návšteva výstavy a záhrad

  15:00 – 18:00 – prehliadka mesta Tulln

  18:00 h odchod z Tullnu 

  cca 19:30 h – príchod Bratislava Istropolis.

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie, vstupné.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 18.00 € Detail
 • 5. Máj Máj 2018
  5 - 7.5.18 Bavorské zámky 240,- €
  1. deň: v ranných hodinách odchod z Bratislavy smer Nemecko, zámok Herrenschiemsee. Aby sme sa dostali k zámku, musíme absolvovať krátku plavbu loďou. Zámok dal postaviť r. 1873 kráľ Bavorska Ľudovit II., ktorý bol inšpirovaný palácom vo Versailles. Celkovo je v zámku 70 miestností. Avšak do smrti Ľudvíta II. sa stihlo dokončiť iba 20 z nich. Tie sú ale prenádherne vyzdobené. Sú zariadené v honosnom štýle v kombinácii zlato a mramor. Veď aj samotné zariadenie zámku nakoniec prevýšilo cenu stavby. Architektom bol Geor von Dollman a staviteľom Július Hofman.Vstupné: 7,- €

   

  1. deň: Naše druhé zastavenie bude na zámku Neuschwanstein, kde sa presunieme hneď po raňajkách. Samotný zámok stojí na skalnom útese a je rozprávkovo nádherný. Ak by sa Vám zdal veľmi povedomý, slúžil ako podklad znelky pre kreslené filmy od Walta Disney. Dokonca sám Ľudovít II. dozeral na detaily pri jeho výstavbe. Zámok sa začal stavať r. 1868 a dokončený bol r. 1892 v oklieštenej forme, mal na tú dobu všetky vymoženosti techniky, teplovzdušné kúrenie, splachovacie toalety, teplú a studenú vodu, ... V sezóne ho navštívi okolo 6000 ľudí.

   Ďalej si pozrieme zámok rodičov Hohenschwangau. Vstupné: 25,- €

   

  1. deň: náš zájazd zakončíme návštevou zámku Linderhof. Aj tento zámok nechal postaviť Ľudovít II., keď sa stal kráľom v r. 1864. Vstupné: 8,- €

  Nástupné miesto: Bratislava – parkovisko Istropolis 6:00 h

   

  Príchod 7.5.2018 vo večerných hodinách.

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, ubytovanie 3 * hotel - penzion, 2 x raňajky.

  V cene nie je: jednolivé vstupy, cestovné poistenie/ dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

  Zmena programu vyhradená.

   

   

  cena zájazdu 240.00 € Detail
 • 12. Máj Máj 2018
  12.5.2018 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 10,- €

  Pozývame Vás na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  9.12.2017  parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 10,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

   Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 7. Septemeber Septemeber 2018
  7 - 8.9.18 Salamander sprievod v Banskej Štiavnici + Radvanský jarmok v Banskej Bystrici 85,- €

  1. deň

  Odchod autobusu: 8:00 h parkovisko Istropolis

   

  Kláštor Hronský Beňadik: 10:00 h

  Zájazd začneme zastávkou v Hronskom Beňadiku – na mieste, ktoré sa v časoch Uhorského kráľovstva nazývalo „Slovenskou bránou“. Dodnes tu stojí a rozpráva príbehy z našej histórie prekrásny kostol a benediktínsky kláštor. Po prehliadke kostola a sprístupnenej časti kláštorného komplexu pokračujeme do Banskej Štiavnice.

   

  Banská Štiavnica: 12:30 h

  Než vstúpime do samotného mesta, pozrieme si ho zvrchu – navštívime štiavnickú kalváriu, ktorá patrí medzi najkrajšie barokové kalvárie Európy. Stojí na kopci Scharffenberg (Ostrý vrch), vidno ju zo všetkých strán a poskytuje celkový výhľad na Štiavnicu. Potom, ako nám v Dolnom kostole kalvárie miestny sprievodca porozpráva zopár zaujímavostí o kalvárii i meste, vyberieme sa ďalej, do Banského múzea v prírode. Povrchová expozícia nás prevedie krátkym geologickým vývojom Slovenska, uvidíme tu historické banské stavby a vyzbrojení plášťami, prilbou a lampami sa tí, ktorí majú záujem, odoberú na prehliadku podzemnej štôlne Bartolomej, na vlastnej koži si vyskúšať a na vlastné oči vidieť, aký ťažký bol život baníkov. Vhodná obuv a teplé oblečenie je nevyhnutné (v bani je mokro a teplota iba okolo 7 stupňov C.)

  Po prehliadke banského múzea sa spoločne presunieme do mesta, kde o 15-tej hodine začínajú Salamandrové slávnosti. Salamandra je symbolom mesta – podľa tradície vďačia Štiavničania práve salamandre za objavenie vzácnej rudy, ktorá im priniesla bohatstvo a slávu. Salamandrové dni sú tradičné podujatie, ktoré je oslavou baníkov, geológov, hutníkov a naftárov - oslavou bohatej štiavnickej histórie a tradícií. Spája sa s pestrým hudobným programom, v centre mesta sa koná tradičný jarmok a o 19-tej hodine začína salamandrový sprievod. Salamander bol pôvodne vážny a slávnostný sprievod poslucháčov banskoštiavnickej akadémie pri zvlášť významných príležitostiach, ako bolo prvé fáranie, šachtág, pohreb profesora akadémie a podobne. Konal sa vždy po zotmení vo svetle baníckych kahanov a fakieľ. Túto atmosféru si ani my nenecháme ujsť. Zo Štiavnice budeme odchádzať po skončení sprievodu, najneskôr o 21:30. Príchod do hotela v neskorých hodinách (až okolo 22:30-23:00).

   

  2. deň

  9:00 h Vzhľadom na neskorý príchod do hotela začneme program prehliadkou historického centra Banskej Bystrice (miestny sprievodca). Tí, ktorí si radšej dlhšie pospia, sa môžu k skupine pripojiť neskôr. Po prehliadke máme v Banskej Bystrici rozchod až do 12:00. Počas individuálneho voľna si môžete užívať atmosféru jarmoku a historických remesiel. Práve sa tam bude konať chýrny Radvanský jarmok, nazývaný aj jarmok všetkých jarmokov. Je preslávený aj tým, že naň voľakedy chodieval najslávnejší zbojník Juraj Jánošík.

   

  12:00 h presun autobusom do Španej doliny, malebnej dedinky s bohatou banskou históriou. Jej dominantou je ranogotický Kostol Premenenia Pána z 13. storočia. Ku kostolu stojacemu na vŕšku vedie unikátne prekryté drevené schodisko so 162 schodmi. V blízkosti kostola stojí renesančná budova bývalej Klopačky, v ktorej je zriadené Múzeum paličkovanej čipky. V blízkosti Klopačky na nás čaká zaujímavý orloj, ktorý v pravidelných intervaloch otvorí kamenné steny a ukáže útroby bane s pohyblivými postavičkami baníkov. K zaujímavostiam Španej doliny patrí aj Múzeum medi, kde nám banský sprievodca porozpráva o slávnych časoch tejto dedinky. Na záver sa ešte spolu prejdeme malým náučným banským chodníkom, ktorý nás zavedie až na haldu Maximilián. Z tohto miesta sa nám ponúkne nezabudnuteľný pohľad na Španiu dolinu, známy zo všetkých pohľadníc. Týmto sa rozlúčime s banskými perlami stredného Slovenska a vyrazíme domov. Cestou sa ale ešte zastavíme v dedinke Hronsek.

   

  16:15 h Prehliadka artikulárneho evanjelického kostola z roku 1726, ktorý je zapísaný medzi pamiatkami UNESCO, bude bodkou za našim výletom. O 17:00 vyrazíme na cestu do Bratislavy.

   

  Predpokladaný príchod do Bratislavy o 20:00 h.

   

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného sprievodcu, 1x noc v 3* penzióne/hoteli vrátane raňajok, výklad miestneho sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie sú zarátané: jednotlivé vstupy (ca 15 € - v závislosti od záujmu), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 € /.

   

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

   

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 30. Jún Jún 2018
  30.6.2018 Lipót - kúpanie 7,- €

  Odchod ráno z parkoviska Istropolis 7:30 h 

  Odchod z kúpaliska 17:30 h 

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 18:30 h 

   

  Cena vstupného 2.900,-HUF (pri počte 20 a viac osôb zľava 20%)

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, 

  V cene zájazdu nie je: vstupné, sprievodca, cetovné poistenie / deti 0,90 €/deň, dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň /, 

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 7.00 € Detail
 • 5. Jún Jún 2018
  5.6.2018 Baden - výstava ruží + kláštor Heiligenkreuz 20,- €

  Tentokrát sa vyberieme za históriou a krásou.

   

  Po asi 1 ½ h jazdy si najprv prezrieme historický kláštor v Hoiligenkreuz, ktorý svoju existenciu začal písať už v roku 1133. V tedy rakúsky vojvoda Leopold III. na prianie svojho syna Ota založil novú cisterciánsku fundaciu. Viac sprievodca.

   

  Po prehliadke kláštora sa autobusom presunieme do mestečka Baden, kde po krátkej obedovej prestávke nás naša sprievodkyňa prevedie historickou časťou mesta.

  Osada „Aquae“ svojimi teplými sírnatými prameňmi bola známa už od doby, kedy tu na začiatku tisícročia n.l. sídlili rímske vojská s cisárom Claudiusom.

  Postupne sa rozrastala a mestské práva už ako mesto Padun dostala už v roku 1480. Mesto aj keď v priebehu času bolo niekoľko krát zničené či už Tureckými vojskami, ktoré si chceli podmaniť Európu alebo aj pri rôznych povstaniach, či početných požiaroch, vždy sa dokázalo znovu postaviť.

  Zo známych osobností ktoré tu pobývali, by som spomenul uhorskú kráľovnú Beatrix a cisára Františka II. Habsbursko – Lotrinského.

  Nebudem ale predbiehať, všetko podstatné nám rozpovie naša pani sprievodkyňa.

   

  Po prehliadke v osobnom voľne sa môžete vybrať na výstavu ruží a pokochať sa ich krásou.

   

  Odchod autobusu Parkovisko Istropolis 7:30 h

  Prehliadka kláštora Heuligenkreuz 10:00 h

  Príchod Baden 12:00 h

  Osobné voľno - obed 12:00 – 13:00 h

  Prehliadka mesta Baden so sprievodcom 13:00 – 14:00 h

  Osobné voľno – prehliadka ruží 14:00 – 17:00 h

  Odchod autobusu smer Bratislava 17:00 h

  Predpokladaný príchod Istropolis 19:00 h

   

  Cena zájazdu: 20,- €

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu,

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 2,50,- €/deň/

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 20.00 € Detail
 • 25. August August 2018
  25.8.2018 Rožnov pod Radhoštěm - Pustevny 23,- €

  Poďte sa s nami pozrieť na skvost drevených stavieb známych už od r. 1925

  v Rožnove pod Radhoštěm.

   

  Pôvodná myšlienka v hlavách bratov Jaronkových vznikla už skôr, avšak nepriaznivé roky I. svetovej vojny im v tom zabránili. Práve preto, že so svojim nápadom museli počkať, je súbor drevených stavieb tak rozsiahly a ucelený. Nachádza sa tu celkom až 70 budov, ktoré predstavujú typické drevené stavby tej doby.

  Skanzen je rozdelený do štyroch tematických častí a to „Drevené mestečko, Mlynská dolina, Valašská dedina a Pustevny“.

   

  Samozrejme, že najväčšou atrakciou je „Drevené mestečko“, kde sú prenesené originálne drevenice. Niektoré podľa doložených dokumentov pochádzajú zo 17. storočia.

  Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí budova č. 176 „Hostinec u Vašků“ z r. 1660.

  Aj keď je to najstaršia dochovaná budova, stále slúži svojmu účelu a môžete si tu aj dnes pochutnať na miestnych špecialitách valašskej kuchyne.

  Medzi ďalšie zaujímavé budovy patrí budova pošty a kostol, pri ktorom sú pochované významné osobnosti českej športovej histórie, napr. štvornásobný olympijský víťaz - bežec Emil Zátopek, olympijský víťaz v hode diskom Ludvík Daněk, ako aj Jiří Raška - olympijský víťaz v skoku na lyžiach a český lyžiar storočia.

  Samozrejme, nezabudlo sa ani na zakladateľov „Valašského múzea“ bratov Bohumila a Aloisa Jaronkových.

   

  No bolo by nespravodlivé, keby sme nespomenuli aj „Mlynskú dolinu“.

  Veď čo by to bolo za dedinu bez zariadení a strojov, ktoré ľuďom uľahčovali prácu.

  Pri práci na jednotlivých zariadeniach sa využívala hlavne sila vody, ktorá pomáhala nielen mlynárovi, ale aj kováčovi, ako aj na píle pri rezaní dreva.

  Miestny sprievodca nám počas prehliadky Mlynskej doliny predvedie jednotlivé funkčné zariadenia v praxi tak, ako ich využívali naši predkovia. Uvidíme v činnosti mlyn na mletie múky, či prácu píly pri rezaní dreva.

   

  Práve týmto je návšteva Valašského múzea tak zaujímavá a pôvodná myšlienka bratov Jaronkových naplnená, aby múzeum nebolo len súborom budov, ale živé mestečko. V dnešnej dobe sa tu preto konajú rôzne zaujímavé kultúrne a remeselné podujatia.

   

  Po skončení tejto prehliadky si dáme povinnú prestávku na obed, aby sme sa posilnili na presun autobusom na prehliadku drevených stavieb Dušana Jurkoviča na Pustevnách.

  Zvonku si pozrieme secesné ubytovne Libušín a Maměnka. Autor bol pri ich stavbe inšpirovaný ľudovou architektúrou. /Libušín vyhorel 3.marca 2014, toho času v rekonštrukcií/.

  Odchod autobusu z Bratislavy parkoviska Istropolis            7:00 h

  Príchod Rožnov pod Radhoštem                                             10:00 h

  Prehliadka Drevenej dediny a Mlýskej doliny         10:30 – 12:30 h

  Osobné vono a obed                                                  12:30 - 15:00 h

  Presun autobusom smer Pustevny                             15:00 - 15:30 h

  Prehliadka Pustevny                                                      15:30 - 16:00 h

  Odchod autobusu smer Bratislava                                           16:00 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy                                      19:00 h

   

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie – možnosť dojednať/ dieti do 15 r.0,90 €/deň dospeláosoba 1,70 €/deň osoba nad 71 r. 2,50 €/deň /

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  KVĚTEN - ZÁŘÍ: SEZÓNNÍ VSTUPNÉ

  Areál

  Základní

  Snížené

  Dětské

  Rodinné

  Za 1 zvíře

  Dřevěné městečko

  80,-

  60,-

  40,-

  160,-

  20,-

  Mlýnská dolina

  80,-

  60,-

  40,-

  160,-

  20,-

  Valašská dědina

  100,-

  80,-

  50,-

  200,-

  20,-

  Všechny tři areály

  200,-

  150,-

  90,-

  400,-

  50,-

  Výstavy Sušák

  40,-

  30,-

  20,-

  80,-

     Dětské vstupné: děti od 6 do 15 let
  Vstup zdarma:

  děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu, držitelé karty AMG, ICOM, ČSMP, ZMS, ÚMPS, PRESS

  Snížené vstupné:

  studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP, držitelé Evropské karty mládeže EYCA, držitelé karet ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE

   

   

  Cena zájazdu: 23,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 22. Septemeber Septemeber 2018
  22.9.2018 Park miniatúr Podolie + Kláštor Veľká Skalka + Trenčín - hrad a mesto 19,- €

  Prvou zastávkou nášho zájazdu bude obec Podolie so svojím Parkom miniatúr. Nachádzajú sa v ňom modely hradov a zámkov tak, ako vyzerali v časoch svojej najväčšej slávy, zmenšeniny kostolov, rodných domov významných slovenských osobností, turistických chát a rozhľadní.

  Ďalšou zastávkou bude zrúcanina kláštora Veľká Skalka so zachovanou kaplnkou a s jaskyňou, kde viedli pustovnícky život svätí Andrej-Svorad a Beňadik/ Benedikt. Skalka sa považuje za najstaršie pútnicke miesto na Slovensku.

  Nakoniec sa presunieme do neďalekého Trenčína, kde po prestávke na obed navštívime Trenčiansky hrad. Na záver si ešte prezrieme centrum Trenčína.

   

  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 20:00 h  Park miniatúr Podolie

  Park pozostáva z takmer 70 exponátov. Uvidíte v ňom napr. model Krásnej Hôrky, či hradu Červený Kameň. Niektoré hrady, napr. Čachtický hrad, Vršatec, Tematín, či Beckov, z ktorých sa dnes zachovali len ruiny, sú v parku zobrazené tak, ako vyzerali pred 300 - 400 rokmi. Nájdete tu aj zmenšeniny sakrálnych stavieb, akými sú kostol Svätý kríž, zvonica v Hronseku, alebo románsky kostolík v Dražoviciach. Park sa postupne dopĺňa o nové exponáty, nedávno pribudla aj zmenšenina Bratislavského hradu.

   

  Vstupné:

  - dospelé osoby 4,- €

  - seniori, ZŤP, deti, študenti 3,€

   

   

  Kláštor Veľká Skalka

  Na tomto mieste, v jaskyni v skale nad riekou Váh, v 11.storočí žili ako pustovníci mnísi Andrej-Svorad a jeho žiak Beňadik, neskôr vyhlásení za svätých. Tu v Skalke Beňadik zomrel mučeníckou smrťou. V 12. storočí na mieste postavili kostolík a v roku 1224 tu nitriansky biskup založil benediktínske opátstvo, ktoré sa stalo duchovným centrom oblasti. V roku 1528, počas bojov o uhorský trón, bolo opátstvo cisárskymi vojskami zničené. V roku 1644 kláštor dostali jezuiti, ktorí tu pôsobili až do zrušenia rádu v roku 1773. Po ich odchode kláštor začal pustnúť.

  V súčasnosti sa v Skalke každý júl koná púť počas sviatku svätých Andreja-Svorada a Beňadika.

  Viac nám o histórii a súčasnosti tohto miesta povie miestna sprievodkyňa.

   

   

  Trenčín

  Hoci počiatky osídlenia územia dnešného mesta siahajú až do praveku, pre väčšinu z nás je Trenčín známy najmä vďaka nápisu z čias Rímskej ríše. Vtedy tu na prelome rokov 179/180 počas tzv. markomanských vojen prezimovali vojaci II.rímskej légie a na skale zanechali povestný nápis.

  V 6.storočí sa tu usadili Slovania, na začiatku 11.storočia sa územie stalo súčasťou Uhorska a mesto sa stalo sídlom pohraničnej župy. V roku 1111 sa Trenčín spomína ako mýtna a trhová osada pod hradom, na známej obchodnej ceste.

  V poslednej štvrtine 13.storočia sa hrad a mesto dostali do vlastníctva šľachtického rodu Čákovcov, z nich je známe najmä pôsobenie “pána Váhu a Tatier”, Matúša Čáka Trenčianskeho. Ten spravil z Trenčína centrum svojho panstva. Po jeho smrti prešlo mesto opäť do kráľovského vlastníctva. Zakrátko mu kráľ Karol Robert z Anjou udelil prvé výsady, v roku 1412 ho Žigmund Luxemburský povýšil na slobodné kráľovské mesto.

  Trenčín bol v minulosti miestom, kde sa odohralo mnoho vojenských konfliktov, ale aj miestom rozvoja školstva, umenia a kultúry, o čom sa budete môcť presvedčiť aj počas nášho zájazdu.

   

   

  Trenčiansky hrad

  Počas lektorovanej prehliadky navštívime Matúšovu vežu, Ľudovítov palác, Barborin palác, kasáreň, hladomorňu, rotundu a lapidárium.

   

  Vstupné hrad:

  - dospelé osoby 6,- €

  - seniori 4,50,- €

  - deti, študenti 3,50,- €

  - ZŤP, 1,- €

   

  Program zájazdu

   

  8:00 h odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

   9:30 – 10:30 h nášteva Parku miniatúr v Podolí

  10:30 – 11:20 h presun autobusom k Veľkej Skalke

  11:30 – 12:30 h prehliadka kláštora

  12:45 – 13:00 h presun autobusom do Trenčína

  13:00 – 14:15 h osobné voľno

  15:00 – 16:30 h prehliadka hradu

  17:30 – 18:30 h krátka prehliadka Trenčína

  18:30 – 20:00 h presun autobusom do Bratislavy  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

   

   

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie.

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 23. Jún Jún 2018
  23.6.2018 Tihány - levanduľový festival 19,- €

  Keď sa povie Balaton, tak každý vie, že je to najväčšie jazero v strednej Európe. A práve k nemu bude viesť náš zájazd. Tento raz ale nepocestujeme aby sme sa kúpali a oddychovali, ale pôjdeme na levanduľový festival do mestečka Tihány.

  Počas dňa si nielen pozrieme fialové levanduľové záhony, v ktorých si budete môcť nazbierať levanduľu, ale aj zistíme, ako zaujímavo sa dá využiť. Všetci dobre poznáme voňavé vankúšiky a kozmetické výrobky. Ale jedli ste už levanduľové koláče, džem alebo zmrzlinu? Istotne ste neochutnali sirup alebo dokonca víno. Toto všetko nájdeme v Tihány na festivale a okrem toho si pozrieme benediktínsky kláštor, múzeum bábik alebo ako inak, aj levanduľový dom.

  A aby sme neospevovali len levanduľu, musíme pripomenúť aj typickú maďarskú kuchyňu, na ktorej si iste radi pochutnáte.

   

  Odchod autobusu z parkoviska Istropolis 6:30 h

  Celodenný pobyt v Tihány

  Odchod autobusu z Tihány 16:30 h

  Predpokladaný príchod do Bratislavy 19:30 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Odporúčam zobrať si nožničky a vymeniť forinty.

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 20.00 € Detail
 • 29. Septemeber Septemeber 2018
  29 - 30.9.2018 Salzburg - zámok Hellbrun - Orlie hniezdo 110,- €

  1.deň: Odchod z BA cca 6:00-.príchod Salzburg – zámok Hellbrunn cca 11-11:30 h. Zámok Hellbrunn je známy svojim prekrásnym parkom a vodnými hrami, ktoré nechal vystavať biskup Markus Sittikus von Hohenems ako svoj letohrádok. Po prehliadke zámku sa presunieme autobusom do historického centra Salzburgu. Na začiatok si vyhradíme priestor na obed a následne sa spoločne prejdeme historickým centrom mesta (uvidíme prekrásnu záhradu zámku Mirabell, dom, v ktorom sa narodil Wolfgang Amadeus Mozart, vyvezieme sa lanovkou na pevnosť Hohensalzburg, navštívime prvého originálneho výrobcu známych čokoládových Mozartskugeln a pod.). Odchod do hotela bude až vo večerných hodinách, ca o 18:00.

  2.deň: Po raňajkách o 9:00 h odchod do dedinky "Obersalzberg", ktorá bola druhým centrom fašizmu počas 2. svetovej vojny. Navštívime "Orlie hniezdo", horskú chatu, ktorá sa nachádza vo výške 1.834 m na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom a bola postavená za 13 mesiacov ako dar nacistickej strany k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Vodca samotné hniezdo nevyužíval, keďže mal strach z výšky a trpel závratmi. Dnes je tu reštaurácia a slúži predovšetkým turistom. Hore sa dá dostať buď niekoľko hodinovým turistickým pochodom alebo sa necháte odviezť špeciálne upraveným turistickým autobusom. Celá trasa jazdy je 7 km, prevýšenie má 800 m a trvá asi 20 min. Po úzkej a strmej ceste prechádza 5 tunelmi. 

  Odchod do Bratislavy 16:00 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene nie je: jednotlivé vstupy (ca 45 EUR v závislosti od navštívených miest), cestovné poistenie / možnosť dojednať /

  Nástupné miesto : Bratislava - Istropolis 6:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € Zmena programu vyhradená.

  Trasa zájazdu Bratislava - Helbrun - Salzburg - Orlie hniezdo - Bratislava

   Cena za zájazd: 110,- €

  + obedy/večere + vstupy, kam chcete ísť (alebo Salzburg kartu)

  + Orlie hniezdo

  Zmena progtamu vyhradená.

  cena zájazdu 110.00 € Detail
 • 14. Septemeber Septemeber 2018
  14 - 16.9.2018 Karlový Vary - Mariánské Lázne - Františkový Lázne 165,- €

  Odchod Bratislava: 6:00 h /parkovisko Istroplis/

   

  Z náhrdelníka českých kúpeľných miest sme pre Vás vybrali tri najjagavejšie skvosty: Karlove Vary, Mariánske Lázne a Františkove Lázne.

  Naše spoznávanie začneme svetovo preslávenými kúpeľmi a to Karlovými Varmi.

   

  1. deň

  Predpokladaný príchod do Karlových Varov je 11:30. Potom nás miestny sprievodca prevedie kolonádou, na ktorej má každá budova svoju zaujímavú históriu, tvorenú osobnosťami, ktoré tu pobývali. Zároveň sa budeme kochať stavbami, ktoré sa tu nachádzajú. Či už sú to viac alebo menej známe hotely, kultúrne pamiatky, ale aj samotné stavby kúpeľného mesta. A samozrejme, že sú tu aj samotné liečivé pramene. My sa priamo zameriame na jeden z nich, ktorý má aj vlastné múzeum. Je to „prameň“ Jána Bechera. Odborník na slovo vzatý nás podrobne zoznámi s históriou výroby Becherovky a prevedie nás aj samotným múzeom. Samozrejmosťou bude aj ochutnávka 4 druhov, ktoré sa tu vyrábajú.

  Po skončení ochutnávky bude nasledovať osobné voľno a o 17:00 odchod do hotela.

   

  1. deň

  Odchod autobusu o 9:00 h

  Druhé z kúpeľných miest, ktoré navštívime, sú Františkove Lázne.

  Aj keď o liečivých účinkoch vody sa vedelo už v 15. storočí, najväčší rozmach predaja vody bol až v 17. storočí. Na príkaz cisára Františka I. tu v roku 1793 založili prvé slatinné kúpele na svete.

  Počas zaujímavého výkladu, ktorý nám poskytne miestny sprievodca, sa budeme pomaly presúvať časťami mesta ako Mestské sady, Sady Bedřicha Smetany, Sady Solného a Lučního pramene, ako aj neoddeliteľnou súčasťou každého kúpeľného mesta, kolonádou.

  Po výklade bude nasledovať osobné voľno. Odchod autobusu do hotela sme stanovili na 16:00 h.

   

  1. deň

  Odchod autobusu o 9:00 h

  Posledný deň nášho zájazdu sa po ceste smerom domov zastavíme v Mariánskych Lázňach.

  Tie sú dnes druhým najväčším kúpeľným mestom v Čechách a svoj názov údajne dostali podľa mariánskeho obrazu, ktorý pri prameni /pôvodný názov Smradľavý/ zavesil vojak vracajúci sa z vojny.

   

  Spomedzi známych osobností, ktoré navštívili Mariánske Lázne, spomeniem nemeckého básnika Johanna Wolfganga Goetheho, operného skladateľa Richarda Wagnera, či britského panovníka Eduarda VII.. Ten sa tu r. 1904 dokonca stretol s cisárom Františkom I. pri politickom rokovaní. Nebudeme Vám všetko prezrádzať, podrobnosti a iné zaujímavosti nám rozpovie sprievodca.

  Odchod do Bratislavy je o 15:00 h

   

  Predpokladaný príchod: 20:00 h

   

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca, ubytovanie v Karlových Varoch, 2-krát raňajky

   

  Samostatná izba + 20,- €

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

  Možnosť individuálne absolvovať procedúry.

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 165.00 € Detail
 • 20. Október Október 2018
  20. 10. 18 Poobedie s kultúrou v rodisku Jozefa Haydna 10,- €

  Cestou na iné výlety prechádzame často cez mestečko Rohrau, okolo nenápadného domčeka pokrytého trstinovou strechou, označeného rakúskymi vlajkami, až sme sa rozhodli zvoliť si ho za cieľ nášho ďalšieho výletu.

  Mestečko Rohrau, vzdialené od Bratislavy len niečo cez 30 km, je rodiskom významného hudobníka a skladateľa, Jozefa Haydna, ktorého život je úzko prepojený aj s Bratislavou. Hoci Haydn už ako šesťročný Rohrau opustil, mesto stále žije jeho duchom. Spája sa s ním aj druhá dominanta obce, zámok rodiny Harrach, ktorý tiež navštívime. Tento zámok postihol po druhej svetovej vojne podobný osud ako väčšinu našich kaštieľov (slúžil ako sklad), našťastie v druhej polovici 20. storočia bol zrekonštruovaný a po prenesení súkromnej obrazovej zbierky z Viedne sa stal sídlom Galérie. Zbierka obrazov rodiny Harrach je najväčšou a najvzácnejšou súkromnou zbierkou obrazov v Rakúsku. Galériu spravujú potomkovia rodiny Harrach, ak budeme mať šťastie, pani grófku stretneme aj počas našej prehliadky.

  Naše príjemné kultúrne poobedie ukončíme prechádzkou v mestečku Bruck an der Leitha a posedením pri kávičke v miestnej kaviarni. Predpokladaný návrat do Bratislavy je okolo 19:00h.

   

  Odchod autobusu: 12:00h parkovisko Istropolis

   

  • 13:00 h – Zámok Rohrau

  • 15:30 – Rodný dom Jozefa Haydna

  • 17:00 – Bruck an der Leitha

  • 18:15 – odchod do Bratislavy

   

  Predpokladaný príhod do Bratislavy o 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie sú: zarátané jednotlivé vstupy (zámok Rohrau 12 €, rodný dom J.Haydna 4,- €), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

   

  Cena zájazdu: 10,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 10. November November 2018
  10.11.2018 Valtice- zámok a výstava kostýmov z filmu Mária Terézia + Svätomartinský Mikulov a zámok Mikulov 19,- €

  Prvou zastávkou nášho zájazdu budú Valtice. Tu si prezrieme zámok, ktorý patril rodu Liechtensteinovcov. Uvidíme viac ako 20 miestností, medzi nimi aj komnaty, v ktorých býval cisár František Jozef I., či kancelár Metternich. Navštívime aj výstavu kostýmov z historického filmu Mária Terézia. Veľká časť tohoto veľkofilmu sa natáčala práve na valtickom zámku.

  Potom sa presunieme do neďalekého Mikulova, v ktorom sa bude konať svätomartinský festival. Po prestávke na obed, počas ktorej môžete zájsť do niektorej z reštaurácií na špeciálne svätomartinské menu, navštívime zámok. Zúčastníme sa prehliadky o jeho histórii a prezrieme si zámockú knižnicu.

  Po prehliadke si môžete pozrieť kultúrny program v rámci festivalu Svätomartinský Mikulov, navštíviť jarmok, či zájsť na ochutnávku mladých vín do niektorej z pivníc alebo vinoték.  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 18:30 h

  Zámok Valtice

  Prvá zmienka o Valticiach je už z 10.1.1193, kedy ich nadobudol Wichard zo Seefeldu. Panstvo a hrad mali niekoľko vlastníkov. V rokoch 1387 – 1391 sa dostali do rúk Liechtensteinovcov, ktorým patrili až do konfiškácie v r. 1945.

  Areál zámku, spolu s okolitými stavbami a krajinou, bol v roku 1996 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

   

  Vstupné zámok:

  - plné vstupné 180,- Kč

  - seniori, deti, študenti 130,- Kč

   

  Vstupné výstava kostýmov z filmu Mária Terézia:

  - plné vstupné 60,- Kč

  - seniori, deti, študenti 40,- Kč

   

   

  Zámok Mikulov

  História zámku v Mikulove sa začala písať v 13-tom storočí, kedy dal Přemysl Otakar II. rozostavaný hrad Jindřichovi z Liechtensteina. Tento hrad, ktorý stál na hraniciach medzi dolným Rakúskom a Moravou, musel plniť aj obrannú povinnosť. V priebehu vlastníctva si ho rod Liechtensteinovcov zvolil za svoje hlavné sídlo, neustále ho zveľaďovali a upravovali. Nakoľko viedli nákladný život, museli celé panstvo v r. 1560 predať Ladislavovi Kereczenyimu z Kaniafeldu za 60.000 toliarov.

  Zámok potom po smrti jeho syna Kryštofa / zomrel bezdetný /, pripadol aj s priľahlým panstvom cisárskemu dvoru.

  Cisár Rudolf II. ho daroval Adamovi z Dietrichšteina. Zámok vlastnili až do roku 1945.

  Na zájazde si pozrieme okruh A– priestory Regionálneho múzea v Mikulovskom zámku a okruh B- zámockú knižnicu v podobe, akú mala v 18.storočí.

   

  Vstupné zámok:

  Okruh A- História:

  - plné vstupné 120,- Kč

  - seniori, deti, študenti 60,- Kč

   

  Okruh B- Zámocká knižnica:

  - plné vstupné 60,- Kč

  - seniori, deti, študenti 30,- Kč

   

   

   

  Festival Svätomartinský Mikulov

  Svätomartinské oslavy v Mikulove sú spojené s jarmokom, hudobnými vystúpeniami, špeciálnou gastronomickou ponukou a ochutnávkami mladých vín. Do 16:00 hod. budú sprístupnené aj viaceré historické pamiatky, ich návšteva bude spoplatnená.

   

   

   

  Program zájazdu

  8:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – 11:30 h Valtice - prehliadka zámku a výstavy kostýmov

  11:45 – 12:00 h presun autobusom do Mikulova

  12:00 – 14:00 h osobné voľno (možnosť návštevy pamiatok)

  14:15 – 16:00 h prehliadka zámku a knižnice

  16:00 – 17:00 h osobné voľno

  17:00 – 18:30 h presun autobusom do Bratislavy

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možnosť dojednať pri objednaní zájazdu).

  Cena zájazdu : 19,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 18. August August 2018
  18.8.18 Rust - Neziderské jazero - prehliadka mesta Eizendstadt 23,- €

  Miesto nástupu :  Bratislava – Istropolis 8:00 h

   

   

  Túto augustovú sobotu sa vyberieme kúsok za naše hranice k južným susedom do Rakúska.

  Pozrieme si prekrásne mesto Eisenstadt, ktoré sa nachádza len hodinu jazdy od Bratislavy.

  Eisenstadt je historicky zaujímavé mesto, nakoľko sa tu našli pozostatky doby halštatskej ako aj rímske osídlia.

  Prvá písomná zmienka pochádza z r. 1264, prvý záznam o názve mesta Eisenstadt je už z r. 1373. Mesto malo niekoľko majiteľov až sa v r. 1445 dostalo do rúk Hasburgovcov a neskôr patrilo rodu Esterházyovcov. Dnes je Eisenstadt hlavným mestom spolkovej krajiny Burgenland.

  Medzi najznámejšie osobnosti z kultúrneho života, ktoré žili a tvorili v meste, môžeme spomenúť hudobného skladateľa Jozefa Haydna ako kapelníka a zbormajstra rodiny Esterházy /1732–1809 /.

  Ďalej Johan Neponuk Humel. Na svojich cestách sa tu zastavili velikáni svojej doby Ludwig van Beethoven a Ferenc Liszt.

  My sa práve počas nášho zastavenia v Eisenstadte pozrieme aj do paláca, kde títo umelci tvorili a koncertovali.

  Po návšteve paláca si s našou sprievodkyňou pozrieme ešte niektoré zaujímavé časti mesta.

   

  Nasledovať bude koláčik, kávička a osobné voľno.

   

  Po obede o 14:00 h sa presunieme do mestečka Rust.

   

  Toto prekrásne malebné mestečko, ktoré leží na brehu Neziderského jazera / pamiatka Unesco 2001 /, je známe nielen svojimi vínami ale aj zvláštnou atrakciou a to hniezdami bocianov.

  Tie to sa nachádzajú temer na každom komíne. Človek doslova musí chodiť s hlavou vytočenou, aby sa dosýta vynadíval na túto krásnu a zaujímavú scenériu súžitia človeka s prírodou.

  Rust, to nie sú len bociany a víno ale aj Rybí kostol, prekrásne a udržiavané mešťanské domy a samozrejme miestna gastronómia. Posedieť sa dá v zaujímavých kaviarničkách a reštauráciach.

  Ďalej pre milovníkov oddychu pasívneho aj aktívneho, je tu miestne kúpalisko, požičovňa lodí a jachtársky klub.

  Milovníci bicyklovania si tu prichádzajú na svoje na niektorej z cyklotrás.

  Toto je program nášho zájazdu a všetko ostatné Vám porozpráva naša sprievodkyňa.

   

  Odchod autobusu: 8:00 h

  Prehliadka paláca: 10:00

  Odchod Eisenstadt:14:00 h

  Odchod Rust:18:00 h

  Príchod Bratislava: 19:00 h

   

  Vstupné palác: 9,- €

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie – možnosť dojednať: deti do 15 r. 0,90 €/deň,

  dospelá osoba 1,70 €/deň, osoba nad 71 r. 2,50 €/deň

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

   

   

   

   

   

   

  cena zájazdu 23.00 € Detail
 • 6. Október Október 2018
  6.10.2018 Šternberk- hrad a bývalý augustiniánsky kláštor + Svatý Kopeček pri Olomouci 21,- €

  Tentoraz navštívime zaujímavosti Olomouckého kraja. Najprv sa zastavíme v moravskom mestečku Šternberk. Tu navštívime hrad Šternberk a bývalý augustinánsky kláštor.

  Potom sa presunieme na neďaleký Svatý Kopeček, významné pútnicke miesto, kde si prezrieme baziliku Navštívenia Panny Márie.

   

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 20:00 h

  Hrad Šternberk

  Hrad založil v polovici 13.storočia Zdeslav zo Šternberka, ktorý vykonával významné funkcie na kráľovskom dvore. Šternberkovci, starý český šľachtický rod, vlastnili hrad až do konca 14.storočia. Od roku 1397 do konca 17.storočia sa na hrade vystriedali viacerí majitelia. V roku 1415 sa tam stretli viacerí príslušníci nižšej šľachty a poslali odtiaľ do Kostnice sťažnosť proti upáleniu Jana Husa. Po ničivom požiari v roku 1538, ktorý zasiahol celé mesto, bol hrad renesančne prestavaný. V roku 1678 ho postihol ďalší veľký požiar. 1699 sa hrad dostal do rúk Lichtensteinovcov. Požiarom zničený hrad dlho nik nepoužíval a neopravoval, až v druhej polovici 19.storočia sa ho knieža Jan II. z Lichtensteinu rozhodol dať obnoviť. Postupne z neho vytvoril veľkolepé šľachtické sídlo. Majetkom Liechtensteinovcov bol až do roku 1945, keď bol na základe Benešovych dekrétov zoštátnený.

   

  Počas prehliadky hradu (1.základný okruh – Lichtensteinské zbierky) nás sprievodca zavedie do gotickej kaplnky so zbytkami gotických nástenných malieb, rytierskej sály, aj do renesančnej prístavby hradu. V nej uvidíme okrem iného “vizitkovú sálu”. Jej steny zdobia mená hostí, ktorí hrad v danej dobe navštívili. Prezrieme si aj izby Lichtensteinovcov so zariadením z čias posledných majiteľov a s hodnotnou zbierkou umenia kniežaťa Jana II. z Lichtensteinu. Navštívime aj novozrekonštruovanú kuchyňu.

   

   

  Vstupné hrad 1.základný okruh:

  - plné vstupné: 130,- Kč

  - seniori, deti nad 6 rokov, študenti, ZŤP: 90,- Kč

   

  Bývalý augustinánsky kláštor Šternberk

  Kláštor založil v 14.storočí biskup Albert II. zo Šternberka, významný cirkevný hodnostár, diplomat a radca cisára Karola IV.. Súčasný vzhľad získal v 1.polovici 18.storočia. Augustiniánski mnísi v ňom pôsobili do roku 1784, keď cisár Jozef II. prikázal kláštor zrušiť.

   

  Počas prehliadky so sprievodcom navštívime kláštor, pivnice, historické sály s obnovenou nástropnou maľbou moravského barokového maliara Jana Kryštofa Handkeho, ktorý zdobil napríklad aj kostoly a iné budovy v Olomouci a Vroclavi. Uvidíme hodinové stroje vežových hodín a prezrieme si kostol Zvestovania Panny Márie z druhej polovice 18. storočia. Súčasťou prehliadky budú aj živé hudobné ukážky na historických hudobných nástrojoch.  Vstupné kláštor s lektorovanou prehliadkou:

  - plné vstupné 100,- Kč (po preukázaní sa vstupenkou z hradu len 80,- Kč)

  - seniori, študenti 50,- Kč

   

   

   

  Bazilika Navštívenia Panny Márie Svatý Kopeček

  Na mieste dnešnej baziliky dal počas ťažkého obdobia tridsaťročnej vojny, v rokoch 1629-1633 postaviť malú kaplnku zasvätenú Panne Márii olomoucký mešťan Jan Andrýsek. Kaplnka sa stala miestom modlitieb ľudí z okolia a keďže mnoho z toho, o čo ľudia prosili, sa im splnilo, chodilo sem čoraz viac veriacich. Ešte v tom istom storočí bola kaplnka nahradená novým kostolom Navštívenia Panny Márie. Ročne tam prúdili desaťtisíce pútnikov. Aj v súčasnosti je to jedno z najnavštevovanejších pútnickych miest v Českej republike. V roku 1995 kostol navštívil pápež Ján Pavol II. a povýšil ho na “baziliku minor”, čím ho zaradil medzi najvýznamnejšie kostoly.

   

   

  Program zájazdu

  7:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – príchod do Šternberka, presun na hrad spojený s krátkou prehliadkou mesta

  11:00 – 12:00 h prehliadka hradu

  12:00 – 14:00 h osobné voľno

  14:00 – 15:00 h prehliadka bývalého augustiniánskeho kláštora

  15:00 – 15:45 h presun autobusom na Svatý Kopeček

  16:00 – 17:00 h prehliadka baziliky

  17:00 – 20:00 h presun autobusom do Bratislavy

   

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možno dojednať pri objednaní zájazdu)

  Cena zájazdu : 21,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 13. Október Október 2018
  13.10.2018 Vranov nad Dyjí + Znojmo 19,- €

  Počas tohoto zájazdu navštívime zaujímavosti juhomoravského okresu Znojmo. Program začneme prehliadkou zámku vo Vranove nad Dyjí, ktorý patrí medzi najkrajšie svetské barokové stavby v strednej Európe. Potom sa presunieme do Znojma. Tu po prestávke na obed navštívime známe znojemské katakomby.

   

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 10:00 h

  Zámok Vranov nad Dyjí

  Predchodcom dnešného barokového zámku bol pohraničný hrad, vybudovaný na skale nad riekou Dyje. Prvý raz sa spomína v roku 1100. Rozsiahly požiar v roku 1655 hrad značne poškodil. O pár rokov ho kúpil gróf Jan Michal II. z Althannu, cisársky tajný radca a prísediaci moravského zemského súdu. Ten začal veľkolepú barokovú prestavbu podľa projektu významného rakúskeho architekta Johanna Bernarda Fischera z Erlachu. Dominantou zámku sa stala oválna sála predkov s rozmermi 25 x 15 x 15m vyzdobená sochami pánov z Althannu. O jej sochársku a maliarsku výzdobu sa postarali poprední umelci tej doby. Ďalšou významnou stavbou celého komplexu je kaplnka Najsvätejšej Trojice.

  Počas 19.storočia vranovské panstvo vlastnil rod Mniszkovcov, ktorý sa významne pričinil aj o rozvoj vranovskej továrne na výrobu kameniny. Neskôr panstvo patrilo rodu Stadnických, ktorí ho vlastnili až do roku 1938, kedy sa stalo súčasťou Hitlerovej Tretej ríše. Po skončení II.svetovej vojny zámok pripadol štátu.

   

   

  Vstupné zámok:

  okruh “Celým zámkom”:

  - plné vstupné: 240,- Kč

  - seniori, deti nad 6 rokov, študenti, ZŤP: 170,- Kč

   

   

  Znojmo

  Prehliadku Znojma začneme presláveným Znojemským podzemím, ktoré je známe už od 14. storočia. Zo začiatku sa používalo na uskladnenie vína a potravín ako prírodná chladnička, nakoľko je tu celý rok stála teplota. V čase vojen sa tu skrývali ľudia. Prepracovaný systém komínov im umožňoval v sklepoch variť a kúriť aj v nepokojných časoch. Tak aj vznikla prezývka „ mesto duchov „ , lebo vojaci nikoho nenašli, aj keď sa z komínov dymilo. Neslávnu úlohu malo podzemie v stredovekom súdnictve. Pod bývalou radnicou sa našli dve miestnosti, ktoré slúžili k mučeniu. Viac nám o tomto mieste porozpráva sprievodca.

  Z miestnych zaujímavostí stojí za pripomenutie aj radničná veža a Znojemská rotunda.

  Vstupné podzemie:

  - plné vstupné 95,- Kč

  - seniori, študenti, deti 55,- Kč

   

   

   

   

   

  Program zájazdu

  7:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – 12:00 Vranov nad Dyjí, veľký okruh zámkom

  12:00 – 12:30 h presun autobusom do Znojma

  12:30 – 13:30 h obed

  13:30 – 14:30 h prehliadka podzemie

  14:30 – 15:30 h prehliadka mesta

  15:30 – 17:00 osobné voľno

  17:00– odchod autobusu smer Bratislava

  Predpokladaaný príchod 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možno dojednať pri objednaní zájazdu)

  Cena zájazdu : 19,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 1. December December 2018
  1 a 2.12.2018 Praha - Alfons Mucha + prehliadka mesta a návšteva televíznej veže na Žižkově 85,- €

       1. deň

  Odchod Bratislava: 6:00 h

  Príchod Praha: 10:00 h

   

  Keď sa povie Praha, každý z nás si ju predstaví inak. Niekto má rád Hradčany, iný uprednostňuje Malú Stranu a ďalší Vyšehrad.

  My sa v našej predvianočnej návšteve Prahy zameriavame na mestskú časť Nové Město v kombinácii so Starým Městom. Po príchode do Prahy sa budeme spolu s miestnym sprievodcom pokojným tempom túlať ich ulicami.

   

  Spoznáme históriu centrálneho Václavského námestia, prejdeme sa okolo Jeruzalemskej synagógy a Slovanského domu. Kto bude vládať a mať chuť ísť ďalej, prejde s nami k Prašnej bráne a na Staroměstské námestie. Na oboch námestiach sa konajú vianočné trhy. A to sa už nachádzame v časti Staré Město. Ulicami Starého Města sa presunieme až na Národní třídu, kde sa odohrávala väčšina udalostí pohnutých novembrových dní v roku 1989. Ty najzdatnejší s nami ešte zájdu ku „Chrámu svatých Cyrila a Metodeje“, kde svoj život ukončili obkľúčení parašutisti, ktorí spáchali atentát na Heydricha. Prehliadku Nového Města ukončíme pohľadom na veselú stavbu „Tančíci dům“, kde si dáme rozchod, respektíve sa spoločne mestskou hromadnou dopravou presunieme späť buď na Staroměstské alebo Václavské náměstí. Nasleduje osobné voľno, ktoré môžete využiť na návštevu vianočných trhov, nákup vianočných darčekov alebo posedenie v známych reštauráciách ako „U Fleků“ alebo „U Pinkasu“, ktoré sa obe nachádzajú v Novom Měste.

   

  Vianočné trhy sa v Prahe začínajú práve 1. decembra a konať sa budú na Náměstí Republiky, Václavském a Staroměstském náměstí.

   

  O 17:30 h sa stretneme pri autobuse na Hlavnom nádraží a spoločne sa ním prepravíme k Žižkovskému vysielaču, televíznej veži, ktorá je vysoká 216 metrov. Z rozhľadne vo výške 93 metrov si obzrieme vianočne vysvietenú Prahu, pričom sa dozvieme aj viac detailov o jej histórii.

  Samotná stavba sa pýši tromi „naj“:

  • najvyššia stavba v Českej republike

  • najvyššie vyhliadková plošina v Českej republike

  • druhá najškaredšia stavba sveta

  O 19:00 h odchod autobusom do hotela.

  Osobné voľno.

   

  2. deň

  Ráno o 9:30 h odchod autobusom smer centrum. Vystúpime na Hlavnom nádraží, odkiaľ sa tí, ktorí majú záujem o návštevu Muchovej Slovanskej epopeje II., presunieme na Náměstí Republiky do „Obecního domu“. Ide o výnimočnú výstavu pri príležitosti 100 rokov od vzniku ČSR. Spolu je tu vystavených 11 Muchovych obrazov. Vzhľadom na jedinečnosť priestorov Obecného domu odporúčame zároveň rezervovať si vstupenku na jeho prehliadku.

  Ak máte záujem o návštevu výstavy, je potrebné nahlásiť sa záväzne pri prihláške na zájazd!!!

  Zvyšok dňa – osobné voľno.

   

  Odchod autobusu smer Bratislava: 16:00 h

  Príchod Bratislava: 20:30 h.

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca, 1 x ubytovanie s raňajkami.

  V cene zájazdu nie sú zarátané: vstupy (Slovanská epopej a prehliadka Obecného domu ca 500 CZK, Žižkovská věž 250 CZK/dospelý človek, 200 CZK dôchodca nad 65 rokov, 100 CZK/ZŤP a doprovod), cestovné poistenie.

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

  Samostatná izba: + 15,- €

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 30 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  Prihlásiť sa dá na telefónnom čísle: 0905 202 303

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 27. Október Október 2018
  27.10.2018 Retz - tekvicové slávnosti 19,- €

  Strašidielkovo – tak by nazvali deti atmosféru vo vinárskom mestečku Retz, ktoré je necelé 2 h. jazdy autobusom. Tekvice vyrezané do rôznych strašidelných úškrnov, posmeškov a tvarov pripomínajú tváre rôznych strašidiel. Zároveň ich miestni obyvatelia poukladajú do všakovakých pyramíd a vzorov.

  Ale nie len tekvice budeme pri našej návšteve obdivovať. Pokocháme sa aj samozrejme miestnou architektúrou a navštívime podzemné pivnice, ktoré sa nachádzajú priamo pod hlavným námestím. Je tu aj najväčšia vínna pivnica 21 km dlhá v hĺbke až 70 m.

  No a samozrejmosťou je, že na slávností nebudú chýbať všakovaké dobroty ako polievky, koláče, lekváre a samozrejme dobré vínko.

  Odchod Bratislava7:30 h

  Príchod Retz: 9:30 h

   

  Odchod Retz: 17:30 h

  Príchod Bratislava: 19:30 h

   

   

  Cena zájazdu: 19,- €

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 8. December December 2018
  8.12.2018 Vila Stiassni + brnenské podzemie + Alfons Mucha - výstava 21,- €

  Počas tohoto zájazdu do Brna navštívime vilu Stiassni, známu ako “vládna vila”. Súčasťou prehliadky bude aj výstava “Československí štátnici vo vile”, ktorá nás oboznámi s tým, ktorí významní politici boli na tomto mieste ubytovaní, alebo ho navštívili.

  Potom sa presunieme do centra mesta, kde po krátkej prehliadke budeme mať voľno na obed a na návštevu vianočných trhov.

  Zájazd ukončíme návštevou jednej zo sprístupnených častí brnianskeho podzemia, tzv. Labyrintu pod Zelným trhem. Nebojte sa, blúdiť v ňom nebudeme. Cez “labyrint” nás bezpečne prevedie miestny sprievodca, ktorý nám porozpráva aj veľa zaujímavostí z histórie Brna.  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava - Istropolis,

  8:30 h Malacky – parkovisko pred Billa

  Predpokladaný príchod: 19:30

  Vila Stiassni

  Vila Stiassni bola postavená v rokoch 1927 – 1929 podľa návrhu architekta Ernsta Wiesnera pre židovského textilného továrnika Alfreda Stiassni a jeho rodinu. Hoci zvonka je budova veľmi moderná, funkcionalistická, časť jej vnútorného vybavenia je úplným opakom. Pani Stiassni si totiž želala mať svoje obydlie zariadené na spôsob zámockého sídla. Vo vile je však aj veľa miestností s moderným zariadením. Ide najmä o priestory pre služobníctvo a zamestnancov. Rodina žila vo vile len 9 rokov, už v roku 1938 odišla zo strachu pred hroziacou nemeckou okupáciou do zahraničia.

  Počas vojny vilu užívalo gestapo, počas oslobodzovania v nej bývalo sovietske vojsko. Krátko po vojne v nej pobudol aj prezident Eduard Beneš. V roku 1946 bola vila a celý majetok rodiny Stiassni zoštátnené.

  Vila bola využívaná na stretnutia a ubytovanie významných politikov, boli v nej ubytovaní československí prezidenti a zahraničné štátne návštevy. Počas medzinárodných strojárskych veľtrhov v Brne tam bývala kancelária ministra zahraničného obchodu.

  V rámci našej prehliadky navštívime reprezentačné a súkromné miestnosti vily a priestory pre zamestnancov a služobníctvo.

   

   

  Vstupné Vila Stiassni:

  plné vstupné: 190,- Kč

  deti a mládež od 6 do 18 r., študenti, seniori nad 65 r., ZŤP: 130,- Kč

  Labyrint pod Zelným trhem

  Brno bolo v minulosti významným vinohradníckym mestom. A aby ľudia mali kde sudy s vínom skladovať, hĺbili si v zemi pod domami veľké pivnice. Okrem vína v nich skladovali aj pivo, zeleninu, ovocie, mäso a ďalšie potraviny. Takéto pivnice sa budovali už od stredoveku. V 19.st. sa začal rozvíjať priemysel, vinohrady zanikali. Také veľké pivnice už nebolo treba, preto ich zasypali a postupne sa na ne zabudlo. Až neskôr sa začal dôkladný prieskum podzemných priestorov, začali sa čistiť, upravovať a sprístupňovať pre verejnosť.

  V súčasnosti je sprístupnených niekoľko podzemných priestorov, v ktorých sú umiestnené rôzne expozície. My počas nášho zájazdu navštívime tzv. Labyrint pod Zelným trhem. V skutočnosti to žiaden labyrint nie je. Je to systém pivníc, ktoré sú umelo prepojené chodbami. Uvidíme, ako boli pivnice v minulosti zariadené a používané a prezrieme si historické exponáty, ktoré nás oboznámia s niektorými témami z histórie Brna. Uvidíme napr. podzemnú expozíciu, ktorá nás oboznámi s vývojom svietidiel používaných v podzemí, alebo alchymistické laboratórium, ktoré pripomenie slávnych alchymistov, lekárov a lekárnikov, ktorí v meste pôsobili. Nájdeme tu aj expozíciu o mučení a trestaní v minulosti a historickú krčmu.  Vstupné Labyrint pod Zelným trhem:

  plné vstupné: 160,- Kč

  deti a mládež od 6 do 15 r., študenti, seniori nad 65 r., ZŤP: 80,- Kč

  Program zájazdu

   

  • 8:00 – odchod Bratislava Istropolis

  • 8:30 – Malacky parkovisko pred Billa / pod mostom /

  • 10:00 - prehliadka vily Stiassni

  • 12:00 - 13:00 krátka prehliadka centra

  • alebo 12:00 – 15:00 individuálna návšteva výstavy

   Alfons Mucha – Dva světy /autobus Vás odvezie na výstavu a späť do mesta /

  • 13:00 – 17:30 osobné voľno / obed, vianočné trhy/, prehliadka podzemia (Labyrint pod Zelným trhem 15:30 a 16:30)

  • 17:45 - odchod z Brna

  • 19:00 – príchod Malacky Billa

  • 19:30 príchod Bratislava Istropolis

   

   

   

  V cene výletu je zahrnuté: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  V cene výletu nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednania pri objednávke), vstupy

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 27. November November 2018
  27.11.18 Čokoládovňa Kittsee + nákupné centrá Kittsee a Hainburg 4,- €

  Tesne pred Mikulášom si pôjdeme nakúpiť sladkosi do čokoládovne v Kittsee a navštívime nákupné centrá v Kittsee a Hainburgu.

  Odchod Bratislava: 8:00 h

  Odchod Kittsee:11:00 h

  Odchod Hainburg:13:30 h

  Príchod Bratislava:14:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

   

  Cena zájazdu: 4,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 4.00 € Detail

Sezónne zájazdy

 • 27.11.18 Čokoládovňa Kittsee + nákupné centrá Kittsee a Hainburg 4,- €<
  Detail

  27.11.18 Čokoládovňa Kittsee + nákupné centrá Kittsee a Hainburg 4,- €

 • 15.12.18 Budapešť - Vianočné trhy 19,- €<
  Detail

  15.12.18 Budapešť - Vianočné trhy 19,- €

 • 27.12.18 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 10,- €<
  Detail

  27.12.18 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 10,- €

 • Crikvenica 21.6 - 30.6.2019 dospelá osoba ubytovanie + doprava. Cena od 310,- €<
  Detail

  Crikvenica 21.6 - 30.6.2019 dospelá osoba ubytovanie + doprava. Cena od 310,- €