Naplánované zájazdy

 • 29. Septemeber Septemeber 2018
  29 - 30.9.2018 Salzburg - zámok Hellbrun - Orlie hniezdo 110,- €

  1.deň: Odchod z BA cca 6:00-.príchod Salzburg – zámok Hellbrunn cca 11-11:30 h. Zámok Hellbrunn je známy svojim prekrásnym parkom a vodnými hrami, ktoré nechal vystavať biskup Markus Sittikus von Hohenems ako svoj letohrádok. Po prehliadke zámku sa presunieme autobusom do historického centra Salzburgu. Na začiatok si vyhradíme priestor na obed a následne sa spoločne prejdeme historickým centrom mesta (uvidíme prekrásnu záhradu zámku Mirabell, dom, v ktorom sa narodil Wolfgang Amadeus Mozart, vyvezieme sa lanovkou na pevnosť Hohensalzburg, navštívime prvého originálneho výrobcu známych čokoládových Mozartskugeln a pod.). Odchod do hotela bude až vo večerných hodinách, ca o 18:00.

  2.deň: Po raňajkách o 9:00 h odchod do dedinky "Obersalzberg", ktorá bola druhým centrom fašizmu počas 2. svetovej vojny. Navštívime "Orlie hniezdo", horskú chatu, ktorá sa nachádza vo výške 1.834 m na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom a bola postavená za 13 mesiacov ako dar nacistickej strany k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Vodca samotné hniezdo nevyužíval, keďže mal strach z výšky a trpel závratmi. Dnes je tu reštaurácia a slúži predovšetkým turistom. Hore sa dá dostať buď niekoľko hodinovým turistickým pochodom alebo sa necháte odviezť špeciálne upraveným turistickým autobusom. Celá trasa jazdy je 7 km, prevýšenie má 800 m a trvá asi 20 min. Po úzkej a strmej ceste prechádza 5 tunelmi. 

  Odchod do Bratislavy 16:00 h. Predpokladaný príchod 21:00 h 

  V cene zájazdu je:  x ubytovanie + raňajky, preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene nie je: jednotlivé vstupy (ca 45 EUR v závislosti od navštívených miest), cestovné poistenie / možnosť dojednať /

  Nástupné miesto : Bratislava - Istropolis 6:00 h.

  Príplatok za 1 posteľovú izbu 30,- € Zmena programu vyhradená.

  Trasa zájazdu Bratislava - Helbrun - Salzburg - Orlie hniezdo - Bratislava

   Cena za zájazd: 110,- €

  + obedy/večere + vstupy, kam chcete ísť (alebo Salzburg kartu)

  + Orlie hniezdo

  Zmena progtamu vyhradená.

  cena zájazdu 110.00 € Detail
 • 6. Október Október 2018
  6.10.2018 Šternberk- hrad a bývalý augustiniánsky kláštor + Svatý Kopeček pri Olomouci 21,- €

  Tentoraz navštívime zaujímavosti Olomouckého kraja. Najprv sa zastavíme v moravskom mestečku Šternberk. Tu navštívime hrad Šternberk a bývalý augustinánsky kláštor.

  Potom sa presunieme na neďaleký Svatý Kopeček, významné pútnicke miesto, kde si prezrieme baziliku Navštívenia Panny Márie.

   

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 20:00 h

  Hrad Šternberk

  Hrad založil v polovici 13.storočia Zdeslav zo Šternberka, ktorý vykonával významné funkcie na kráľovskom dvore. Šternberkovci, starý český šľachtický rod, vlastnili hrad až do konca 14.storočia. Od roku 1397 do konca 17.storočia sa na hrade vystriedali viacerí majitelia. V roku 1415 sa tam stretli viacerí príslušníci nižšej šľachty a poslali odtiaľ do Kostnice sťažnosť proti upáleniu Jana Husa. Po ničivom požiari v roku 1538, ktorý zasiahol celé mesto, bol hrad renesančne prestavaný. V roku 1678 ho postihol ďalší veľký požiar. 1699 sa hrad dostal do rúk Lichtensteinovcov. Požiarom zničený hrad dlho nik nepoužíval a neopravoval, až v druhej polovici 19.storočia sa ho knieža Jan II. z Lichtensteinu rozhodol dať obnoviť. Postupne z neho vytvoril veľkolepé šľachtické sídlo. Majetkom Liechtensteinovcov bol až do roku 1945, keď bol na základe Benešovych dekrétov zoštátnený.

   

  Počas prehliadky hradu (1.základný okruh – Lichtensteinské zbierky) nás sprievodca zavedie do gotickej kaplnky so zbytkami gotických nástenných malieb, rytierskej sály, aj do renesančnej prístavby hradu. V nej uvidíme okrem iného “vizitkovú sálu”. Jej steny zdobia mená hostí, ktorí hrad v danej dobe navštívili. Prezrieme si aj izby Lichtensteinovcov so zariadením z čias posledných majiteľov a s hodnotnou zbierkou umenia kniežaťa Jana II. z Lichtensteinu. Navštívime aj novozrekonštruovanú kuchyňu.

   

   

  Vstupné hrad 1.základný okruh:

  - plné vstupné: 130,- Kč

  - seniori, deti nad 6 rokov, študenti, ZŤP: 90,- Kč

   

  Bývalý augustinánsky kláštor Šternberk

  Kláštor založil v 14.storočí biskup Albert II. zo Šternberka, významný cirkevný hodnostár, diplomat a radca cisára Karola IV.. Súčasný vzhľad získal v 1.polovici 18.storočia. Augustiniánski mnísi v ňom pôsobili do roku 1784, keď cisár Jozef II. prikázal kláštor zrušiť.

   

  Počas prehliadky so sprievodcom navštívime kláštor, pivnice, historické sály s obnovenou nástropnou maľbou moravského barokového maliara Jana Kryštofa Handkeho, ktorý zdobil napríklad aj kostoly a iné budovy v Olomouci a Vroclavi. Uvidíme hodinové stroje vežových hodín a prezrieme si kostol Zvestovania Panny Márie z druhej polovice 18. storočia. Súčasťou prehliadky budú aj živé hudobné ukážky na historických hudobných nástrojoch.  Vstupné kláštor s lektorovanou prehliadkou:

  - plné vstupné 100,- Kč (po preukázaní sa vstupenkou z hradu len 80,- Kč)

  - seniori, študenti 50,- Kč

   

   

   

  Bazilika Navštívenia Panny Márie Svatý Kopeček

  Na mieste dnešnej baziliky dal počas ťažkého obdobia tridsaťročnej vojny, v rokoch 1629-1633 postaviť malú kaplnku zasvätenú Panne Márii olomoucký mešťan Jan Andrýsek. Kaplnka sa stala miestom modlitieb ľudí z okolia a keďže mnoho z toho, o čo ľudia prosili, sa im splnilo, chodilo sem čoraz viac veriacich. Ešte v tom istom storočí bola kaplnka nahradená novým kostolom Navštívenia Panny Márie. Ročne tam prúdili desaťtisíce pútnikov. Aj v súčasnosti je to jedno z najnavštevovanejších pútnickych miest v Českej republike. V roku 1995 kostol navštívil pápež Ján Pavol II. a povýšil ho na “baziliku minor”, čím ho zaradil medzi najvýznamnejšie kostoly.

   

   

  Program zájazdu

  7:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – príchod do Šternberka, presun na hrad spojený s krátkou prehliadkou mesta

  11:00 – 12:00 h prehliadka hradu

  12:00 – 14:00 h osobné voľno

  14:00 – 15:00 h prehliadka bývalého augustiniánskeho kláštora

  15:00 – 15:45 h presun autobusom na Svatý Kopeček

  16:00 – 17:00 h prehliadka baziliky

  17:00 – 20:00 h presun autobusom do Bratislavy

   

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možno dojednať pri objednaní zájazdu)

  Cena zájazdu : 21,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 13. Október Október 2018
  13.10.2018 Vranov nad Dyjí + Znojmo 19,- €

  Počas tohoto zájazdu navštívime zaujímavosti juhomoravského okresu Znojmo. Program začneme prehliadkou zámku vo Vranove nad Dyjí, ktorý patrí medzi najkrajšie svetské barokové stavby v strednej Európe. Potom sa presunieme do Znojma. Tu po prestávke na obed navštívime známe znojemské katakomby.

   

  Miesto nástupu: 7:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 10:00 h

  Zámok Vranov nad Dyjí

  Predchodcom dnešného barokového zámku bol pohraničný hrad, vybudovaný na skale nad riekou Dyje. Prvý raz sa spomína v roku 1100. Rozsiahly požiar v roku 1655 hrad značne poškodil. O pár rokov ho kúpil gróf Jan Michal II. z Althannu, cisársky tajný radca a prísediaci moravského zemského súdu. Ten začal veľkolepú barokovú prestavbu podľa projektu významného rakúskeho architekta Johanna Bernarda Fischera z Erlachu. Dominantou zámku sa stala oválna sála predkov s rozmermi 25 x 15 x 15m vyzdobená sochami pánov z Althannu. O jej sochársku a maliarsku výzdobu sa postarali poprední umelci tej doby. Ďalšou významnou stavbou celého komplexu je kaplnka Najsvätejšej Trojice.

  Počas 19.storočia vranovské panstvo vlastnil rod Mniszkovcov, ktorý sa významne pričinil aj o rozvoj vranovskej továrne na výrobu kameniny. Neskôr panstvo patrilo rodu Stadnických, ktorí ho vlastnili až do roku 1938, kedy sa stalo súčasťou Hitlerovej Tretej ríše. Po skončení II.svetovej vojny zámok pripadol štátu.

   

   

  Vstupné zámok:

  okruh “Celým zámkom”:

  - plné vstupné: 240,- Kč

  - seniori, deti nad 6 rokov, študenti, ZŤP: 170,- Kč

   

   

  Znojmo

  Prehliadku Znojma začneme presláveným Znojemským podzemím, ktoré je známe už od 14. storočia. Zo začiatku sa používalo na uskladnenie vína a potravín ako prírodná chladnička, nakoľko je tu celý rok stála teplota. V čase vojen sa tu skrývali ľudia. Prepracovaný systém komínov im umožňoval v sklepoch variť a kúriť aj v nepokojných časoch. Tak aj vznikla prezývka „ mesto duchov „ , lebo vojaci nikoho nenašli, aj keď sa z komínov dymilo. Neslávnu úlohu malo podzemie v stredovekom súdnictve. Pod bývalou radnicou sa našli dve miestnosti, ktoré slúžili k mučeniu. Viac nám o tomto mieste porozpráva sprievodca.

  Z miestnych zaujímavostí stojí za pripomenutie aj radničná veža a Znojemská rotunda.

  Vstupné podzemie:

  - plné vstupné 95,- Kč

  - seniori, študenti, deti 55,- Kč

   

   

   

   

   

  Program zájazdu

  7:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – 12:00 Vranov nad Dyjí, veľký okruh zámkom

  12:00 – 12:30 h presun autobusom do Znojma

  12:30 – 13:30 h obed

  13:30 – 14:30 h prehliadka podzemie

  14:30 – 15:30 h prehliadka mesta

  15:30 – 17:00 osobné voľno

  17:00– odchod autobusu smer Bratislava

  Predpokladaaný príchod 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možno dojednať pri objednaní zájazdu)

  Cena zájazdu : 19,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 20. Október Október 2018
  20. 10. 18 Poobedie s kultúrou v rodisku Jozefa Haydna 10,- €

  Cestou na iné výlety prechádzame často cez mestečko Rohrau, okolo nenápadného domčeka pokrytého trstinovou strechou, označeného rakúskymi vlajkami, až sme sa rozhodli zvoliť si ho za cieľ nášho ďalšieho výletu.

  Mestečko Rohrau, vzdialené od Bratislavy len niečo cez 30km, je rodiskom významného hudobníka a skladateľa, Jozefa Haydna, ktorého život je úzko prepojený aj s Bratislavou. Hoci Haydn už ako šesťročný Rohrau opustil, mesto stále žije jeho duchom. Spája sa s ním aj druhá dominanta obce, zámok rodiny Harrach, ktorý tiež navštívime. Tento zámok postihol po druhej svetovej vojne podobný osud ako väčšinu našich kaštieľov (slúžil ako sklad), našťastie v druhej polovici 20. storočia bol zrekonštruovaný a po prenesení súkromnej obrazovej zbierky z Viedne sa stal sídlom Galérie. Zbierka obrazov rodiny Harrach je najväčšou a najvzácnejšou súkromnou zbierkou obrazov v Rakúsku. Galériu spravujú potomkovia rodiny Harrach, ak budeme mať šťastie, pani grófku stretneme aj počas našej prehliadky.

  Naše príjemné kultúrne poobedie ukončíme prechádzkou v mestečku Bruck an der Leitha a posedením pri kávičke v miestnej kaviarni. Predpokladaný návrat do Bratislavy je okolo 19:00h.

   

  Odchod autobusu: 12:00h parkovisko Istropolis

   

  • 13:00h – Zámok Rohrau

  • 15:30 – Rodný dom Jozefa Haydna

  • 17:00 – Bruck an der Leitha

  • 18:15 – odchod do Bratislavy

   

  Predpokladaný príhod do Bratislavy o 19:00 h

   

  V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného sprievodcu.

   

  V cene zájazdu nie sú: zarátané jednotlivé vstupy (zámok Rohrau 12 €, rodný dom J.Haydna 4,- €), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

   

  Cena zájazdu: 10,- €

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail
 • 27. Október Október 2018
  27.10.2018 Retz - tekvicové slávnosti 19,- €

  Strašidielkovo – tak by nazvali deti atmosféru vo vinárskom mestečku Retz, ktoré je necelé 2 h. jazdy autobusom. Tekvice vyrezané do rôznych strašidelných úškrnov, posmeškov a tvarov pripomínajú tváre rôznych strašidiel. Zároveň ich miestni obyvatelia poukladajú do všakovakých pyramíd a vzorov.

  Ale nie len tekvice budeme pri našej návšteve obdivovať. Pokocháme sa aj samozrejme miestnou architektúrou a navštívime podzemné pivnice, ktoré sa nachádzajú priamo pod hlavným námestím. Je tu aj najväčšia vínna pivnica 21 km dlhá v hĺbke až 70 m.

  No a samozrejmosťou je, že na slávností nebudú chýbať všakovaké dobroty ako polievky, koláče, lekváre a samozrejme dobré vínko.

  Odchod Bratislava7:30 h

  Príchod Retz: 9:30 h

   

  Odchod Retz: 17:30 h

  Príchod Bratislava: 19:30 h

   

   

  Cena zájazdu: 19,- €

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie.

   

  Zmena programu vyhradená.

   

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 10. November November 2018
  10.11.2018 Valtice- zámok a výstava kostýmov z filmu Mária Terézia + Svätomartinský Mikulov a zámok Mikulov 19,- €

  Prvou zastávkou nášho zájazdu budú Valtice. Tu si prezrieme zámok, ktorý patril rodu Liechtensteinovcov. Uvidíme viac ako 20 miestností, medzi nimi aj komnaty, v ktorých býval cisár František Jozef I., či kancelár Metternich. Navštívime aj výstavu kostýmov z historického filmu Mária Terézia. Veľká časť tohoto veľkofilmu sa natáčala práve na valtickom zámku.

  Potom sa presunieme do neďalekého Mikulova, v ktorom sa bude konať svätomartinský festival. Po prestávke na obed, počas ktorej môžete zájsť do niektorej z reštaurácií na špeciálne svätomartinské menu, navštívime zámok. Zúčastníme sa prehliadky o jeho histórii a prezrieme si zámockú knižnicu.

  Po prehliadke si môžete pozrieť kultúrny program v rámci festivalu Svätomartinský Mikulov, navštíviť jarmok, či zájsť na ochutnávku mladých vín do niektorej z pivníc alebo vinoték.  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava – Istropolis

  Predpokladaný príchod: 18:30 h

  Zámok Valtice

  Prvá zmienka o Valticiach je už z 10.1.1193, kedy ich nadobudol Wichard zo Seefeldu. Panstvo a hrad mali niekoľko vlastníkov. V rokoch 1387 – 1391 sa dostali do rúk Liechtensteinovcov, ktorým patrili až do konfiškácie v r. 1945.

  Areál zámku, spolu s okolitými stavbami a krajinou, bol v roku 1996 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

   

  Vstupné zámok:

  - plné vstupné 180,- Kč

  - seniori, deti, študenti 130,- Kč

   

  Vstupné výstava kostýmov z filmu Mária Terézia:

  - plné vstupné 60,- Kč

  - seniori, deti, študenti 40,- Kč

   

   

  Zámok Mikulov

  História zámku v Mikulove sa začala písať v 13-tom storočí, kedy dal Přemysl Otakar II. rozostavaný hrad Jindřichovi z Liechtensteina. Tento hrad, ktorý stál na hraniciach medzi dolným Rakúskom a Moravou, musel plniť aj obrannú povinnosť. V priebehu vlastníctva si ho rod Liechtensteinovcov zvolil za svoje hlavné sídlo, neustále ho zveľaďovali a upravovali. Nakoľko viedli nákladný život, museli celé panstvo v r. 1560 predať Ladislavovi Kereczenyimu z Kaniafeldu za 60.000 toliarov.

  Zámok potom po smrti jeho syna Kryštofa / zomrel bezdetný /, pripadol aj s priľahlým panstvom cisárskemu dvoru.

  Cisár Rudolf II. ho daroval Adamovi z Dietrichšteina. Zámok vlastnili až do roku 1945.

  Na zájazde si pozrieme okruh A– priestory Regionálneho múzea v Mikulovskom zámku a okruh B- zámockú knižnicu v podobe, akú mala v 18.storočí.

   

  Vstupné zámok:

  Okruh A- História:

  - plné vstupné 120,- Kč

  - seniori, deti, študenti 60,- Kč

   

  Okruh B- Zámocká knižnica:

  - plné vstupné 60,- Kč

  - seniori, deti, študenti 30,- Kč

   

   

   

  Festival Svätomartinský Mikulov

  Svätomartinské oslavy v Mikulove sú spojené s jarmokom, hudobnými vystúpeniami, špeciálnou gastronomickou ponukou a ochutnávkami mladých vín. Do 16:00 hod. budú sprístupnené aj viaceré historické pamiatky, ich návšteva bude spoplatnená.

   

   

   

  Program zájazdu

  8:00 h -odchod z Bratislavy, parkovisko Istropolis

  10:00 – 11:30 h Valtice - prehliadka zámku a výstavy kostýmov

  11:45 – 12:00 h presun autobusom do Mikulova

  12:00 – 14:00 h osobné voľno (možnosť návštevy pamiatok)

  14:30 – 16:00 h prehliadka zámku a knižnice

  16:00 – 17:00 h osobné voľno

  17:00 – 18:30 h presun autobusom do Bratislavy

   

  V cene zájazdu je: preprava autobusom, sprievodca.

  V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, cestovné poistenie (možnosť dojednať pri objednaní zájazdu).

  Cena zájazdu : 19,- €

   

   

   

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 1. December December 2018
  1 a 2.12.2018 Praha - Vianočné trhy 85,- €

   

  1. deň

    

  Keď sa povie Praha, každý z nás si ju predstaví inak. Niekto má rád v obľube Hradčany, iný Malú stranu a ďalší Vyšehrad.

   

  Našu uvolnenú Vianočnú návštevu teraz zameriame na Nové mesto Pražské.

  Spolu s miestnym sprievodcom sa pomalým tempom potúlame po jeho uliciach. Spoznáme históriu Václavského námestia. Prejdeme sa okolo Jeruzalemskej synagógy a Slovanského domu. A kto bude vládať ten sa s nami zavíta k Prašnej bráne a na Staromestské námestie / Staré mesto /. Pozrieme si Národní třídu kde sa dozvieme o pohnutých novembrových dňoch v roku 1989. Tu si dáme rozchod. Ty najzdatnejší môžu snami zájsť ešte ku „Chrámu Svatých Cyrila a Metodeje“. Tu ukončili svoj život parašutisti, ktorí spáchali atentát na Heydricha. Prehliadku nového mesta Pražského ukončíme pohľadom na veselú stavbu „Tančíci dům“.

  Nasleduje osobné voľno spojené s nákupom Vianočných darčekov.

   

  Poznámka: v Novom meste Pražskom sa nachádzajú reštaurácie „U Fleků a u Pinkasu“

   

  Stretneme pri autobuse bude o 17:30 h a pôjdeme na prehliadku s výkladom televíznej veže na Žiškove.

   

  O 19:00 h odchod autobusom do hotela.

  Osobné voľno,

   

  2. deň

  ráno o 10:00 h odchod autobusom smer centrum.

  Osobné voľno do 16:00 h, následne odchod autobusu smer Bratislava.

   

   

  Odchod Bratislava - Istropolis: 8:00 h.

  Príchod Bratislava: 20:30 h.

   

  V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca, 1 x ubytovanie s raňajkami

  V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie

   

  Cena zájazdu: 85,- €

   

  Samostatná izba: + 15,- €

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 30 osôb.

   

  Zmena programu vyhradená.

  Prihlásiť sa dá na telefónnom čísle: 0905 202 303

  cena zájazdu 85.00 € Detail
 • 8. December December 2018
  8.12.2018 Vila Stiastssni + brnenské podzemie 21,- €

  Počas tohoto zájazdu do Brna navštívime vilu Stiassni, známu ako “vládna vila”. Súčasťou prehliadky bude aj výstava “Československí štátnici vo vile”, ktorá nás oboznámi s tým, ktorí významní politici boli na tomto mieste ubytovaní, alebo ho navštívili.

  Potom sa presunieme do centra mesta, kde po krátkej prehliadke budeme mať voľno na obed a na návštevu vianočných trhov.

  Zájazd ukončíme návštevou jednej zo sprístupnených častí brnianskeho podzemia, tzv. Labyrintu pod Zelným trhem. Nebojte sa, blúdiť v ňom nebudeme. Cez “labyrint” nás bezpečne prevedie miestny sprievodca, ktorý nám porozpráva aj veľa zaujímavostí z histórie Brna.  Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava - Istropolis,

  8:30 h Malacky – parkovisko pred Billa

  Predpokladaný príchod: 19:30

  Vila Stiassni

  Vila Stiassni bola postavená v rokoch 1927 – 1929 podľa návrhu architekta Ernsta Wiesnera pre židovského textilného továrnika Alfreda Stiassni a jeho rodinu. Hoci zvonka je budova veľmi moderná, funkcionalistická, časť jej vnútorného vybavenia je úplným opakom. Pani Stiassni si totiž želala mať svoje obydlie zariadené na spôsob zámockého sídla. Vo vile je však aj veľa miestností s moderným zariadením. Ide najmä o priestory pre služobníctvo a zamestnancov. Rodina žila vo vile len 9 rokov, už v roku 1938 odišla zo strachu pred hroziacou nemeckou okupáciou do zahraničia.

  Počas vojny vilu užívalo gestapo, počas oslobodzovania v nej bývalo sovietske vojsko. Krátko po vojne v nej pobudol aj prezident Eduard Beneš. V roku 1946 bola vila a celý majetok rodiny Stiassni zoštátnené.

  Vila bola využívaná na stretnutia a ubytovanie významných politikov, boli v nej ubytovaní československí prezidenti a zahraničné štátne návštevy. Počas medzinárodných strojárskych veľtrhov v Brne tam bývala kancelária ministra zahraničného obchodu.

  V rámci našej prehliadky navštívime reprezentačné a súkromné miestnosti vily a priestory pre zamestnancov a služobníctvo.

   

   

  Vstupné Vila Stiassni:

  plné vstupné: 190,- Kč

  deti a mládež od 6 do 18 r., študenti, seniori nad 65 r., ZŤP: 130,- Kč

  Labyrint pod Zelným trhem

  Brno bolo v minulosti významným vinohradníckym mestom. A aby ľudia mali kde sudy s vínom skladovať, hĺbili si v zemi pod domami veľké pivnice. Okrem vína v nich skladovali aj pivo, zeleninu, ovocie, mäso a ďalšie potraviny. Takéto pivnice sa budovali už od stredoveku. V 19.st. sa začal rozvíjať priemysel, vinohrady zanikali. Také veľké pivnice už nebolo treba, preto ich zasypali a postupne sa na ne zabudlo. Až neskôr sa začal dôkladný prieskum podzemných priestorov, začali sa čistiť, upravovať a sprístupňovať pre verejnosť.

  V súčasnosti je sprístupnených niekoľko podzemných priestorov, v ktorých sú umiestnené rôzne expozície. My počas nášho zájazdu navštívime tzv. Labyrint pod Zelným trhem. V skutočnosti to žiaden labyrint nie je. Je to systém pivníc, ktoré sú umelo prepojené chodbami. Uvidíme, ako boli pivnice v minulosti zariadené a používané a prezrieme si historické exponáty, ktoré nás oboznámia s niektorými témami z histórie Brna. Uvidíme napr. podzemnú expozíciu, ktorá nás oboznámi s vývojom svietidiel používaných v podzemí, alebo alchymistické laboratórium, ktoré pripomenie slávnych alchymistov, lekárov a lekárnikov, ktorí v meste pôsobili. Nájdeme tu aj expozíciu o mučení a trestaní v minulosti a historickú krčmu.  Vstupné Labyrint pod Zelným trhem:

  plné vstupné: 160,- Kč

  deti a mládež od 6 do 15 r., študenti, seniori nad 65 r., ZŤP: 80,- Kč

  Program zájazdu

   

  • 8:00 – odchod Bratislava Istropolis

  • 8:30 – Malacky parkovisko pred Billa / pod mostom /

  • 10:00 - prehliadka vily Stiassni

  • 12:00 - 13:00 krátka prehliadka centra

  • 13:00 – 17:30 osobné voľno / obed, vianočné trhy/, prehliadka podzemia (Labyrint pod Zelným trhem)

  • 17:45 - odchod z Brna

  • 19:00 – príchod Malacky Billa

  • 19:30 príchod Bratislava Istropolis

   

   

  V cene výletu je zahrnuté: preprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

   

  V cene výletu nie je zahrnuté: cestovné poistenie (možnosť dojednania pri objednávke), vstupy

  Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 21.00 € Detail
 • 15. December December 2018
  15.12.18 Budapešť - Vianočné trhy 19,- €

  Pozývame Vás na náš koncoročný zájazd do Vianočne vyzdobenej Budapešti.

  Náš program bude oddychový – najprv navštívime historickú tržnicu, pokračovať budeme na Vianočných trhoch v centre.

  Vianočné trhy: Ak chcete kúpiť niečo jedinečné a originálne pod stromček pre svojich blízkych, budapeštianske vianočné trhy sú pre Vás tým pravým miestom. Koncom novembra sa námestie Vörösmarty mení na slávnostný trh. Jeho poloha je viac ako ideálna – námestie sa nachádza v srdci mesta na konci ulice Váci. Počas koncoročných sviatkov zaujmú drevené stánky a dve vonkajšie pódiá najatraktívnejšie miesta v Budapešti. Už z diaľky je cítiť vôňu tradičných medových koláčikov, vareného vínka a škorice. Rozmanité arómy jednoducho lákajú na trh. Tak ako každý rok si usporiadatelia pre Vás pripravia zaujímavé novinky, ktoré Vám na našej stránke prinesieme. Z minuloročného programu vyberáme: Program prebiehal na dvoch pódiách od 17:00 do 20:00 a zabavil návštevníkov folkovou a jazzovou hudbou, hudobnými koncertmi a tanečnými vystúpeniami. V 122 stánkoch boli ponúkané vysoko kvalitné produkty vyberané a schválené špeciálnou porotou odborníkov na ľudové umenie. Z gastronómie určite stojí za zmienku okrem obvyklých pochúťok (kürtös kalács, pečené gaštany..) aj tradičné maďarské vianočné jedlá – plnená kapusta, pečená husacie stehná, grilované klobásky a mäsá. Domov ste si mohli odniesť aj vianočný hrnček s novým dizajnom v červenej alebo bielej farbe, zakúpiť sa dal vo všetkých stánkoch, kde predávali varené víno alebo horúci čaj (600 HUF).

  Tržnica (Vásárcsarnok): Preslávená tržnica (Vásárcsarnok) sa nachádza v Pešti, tesne pri moste Szabadság. Na troch podlažiach ponúka rozmanitý tovar a milovníci nielen nakupovania ale aj krásnej architektúry si určite prídu na svoje. Je určite viac ako len trh. Postavená bola podľa projektu architekta Samu Petz v roku 1897 a rekonštrukciou prešla v roku 1994. Prízemie: zmenáreň, ovocie - zelenina (viac ako 50 obchodíkov), potraviny, údeniny – mäso - hydina (viac ako 50 obchodíkov). 1. poschodie: darčekové predmety, módne doplnky, kvety, sklo - porcelán, oblečenie, reštaurácia, bufety, ľudová tvorba. -1. poschodie: naložená zelenina všetkého druhu, morské a riečne ryby, divina, bufety, potraviny, prvovýrobcovia, včelári, toalety.

  Miesto nástupu:

  ·         Bratislava – Istropolis

  ·         

  Plánovaný program:

  -        07:00 h – odchod Bratislava Istropolis

  -        10:00 – 13:00 – príchod do Budapešti, návšteva tržnice

  alebo

  autobusová prehliadka so sprievodcom

  -        13:00 – 14:00 – individuálna prehliadka mesta a osobné voľno (oddych, kávička, koláčik v centre Budapešti)

  -        14:00 – 18:00 – návšteva Vianočných trhov

  -        cca 18:00 – odchod z Budapešti

  -        cca 21:00 – príchod Bratislava Istropolis

   

  V cene zájazdu je: preprava klimatizovaným autobusom, tranzitný sprievodca

  V cene zájazdu nie je: cestovné poistenie.

   

  Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 osôb.

   

   

  Jednodňový výlet.

  cena zájazdu 19.00 € Detail
 • 27. December December 2018
  27.12.18 Viedeň - SCS návšteva obchodného centra 10,- €

  Pozývame Vás na návštevu druhého najväčšieho nákupného centra v Európe vo Viedni. Na ploche 270.000 msi každý nájde tovar cenovo prístupný od luxusu až po bežný.

  Odchod autobusu z Bratislavy:

  9.12.2017  parkovisko Istropolis 8:00 h

  odchod autobusu z Viedne - SCS: 16:30 h - príchod BA cca 18:00 h

  Cena zájazdu: 10,- €

  V cene zájazdu je: perprava klimatizovaným autobusom

  V cene nie je: cestovné poistenie, vstupy

   Zmena programu vyhradená.

  cena zájazdu 10.00 € Detail

Sezónne zájazdy

 • 1 a 2.12.2018 Praha - Vianočné trhy 85,- €<
  Detail

  1 a 2.12.2018 Praha - Vianočné trhy 85,- €