Detail zájazdu

18.5.2019 Výhľady zo Schneebergu a hrad Seebenstein 23,- €

Popis zájazdu

Neďaleko Viedne sa nachádza pohorie Viedenské Alpy a najvyšší vrch Dolného Rakúska, Schneeberg. Už na konci 19. storočia vybudovali obyvatelia zubačku na tento vrch, viezol sa ňou dokonca i samotný cisár Franz Josef. Od roku 1999 bola historická zubačka doplnená modernou, rýchlejšou Salamandrou, ktorou sa počas nášho výletu odvezieme i my. Maximálnou rýchlosťou 19,5 km/h nás vyvezie približne za 40 minút z dedinky Puchberg do výšky 1800 mnm. Na konečnej stanici sa nachádza chata s reštauráciou.

Už z tohto miesta sa návštevníkom núkajú prekrásne výhľady do širokého okolia. Tí, ktorí prídu na tento výlet skôr relaxovať a oddychovať, budú mať dostatok času pre individuálnu prechádzku na vrchole podľa vlastných fyzických možností a následne priestor vychutnať si obed v horskej chate, prípadne si nazbierať na prechádzke bylinky.

Tí zdatnejší sa s nami vyberú ešte vyššie, na samotný vrchol Schneebergu - Klosterwappen, do výšky 2075m. Ide o stredne náročnú túru, počas ktorej prekonáme do 300 výškových metrov. Dobrá obuv, vode- a vetru- odolné oblečenie a niečo pod zub so sebou sú podmienkou. Trvanie ca 3 hod.

Po návrate do Puchbergu presun do Seebensteinu. Na spestrenie navštívime malý hrad, ktorý je v súkromnom vlastníctve. Nebude to žiadny rozprávkový zrekonštruovaný zámok, ale príklad toho, ako aj v Rakúsku menší vlastníci kultúrnych pamiatok bojujú o záchranu svojho a kultúrneho dedičstva. Cesta z parkoviska k hradu trvá približne 20 minút, ide o nenáročnú prechádzku. Prehliadka časti hradu – múzea – trvá približne hodinu. Treba rátať aj so schodami.

O 18:00 odchod späť do Bratislavy, predpokladaný príchod okolo 20:00h.

 

Odchod autobusu: 7:45h parkovisko Istropolis

 

  • 10:30h – cesta zubačkou Salamandra na Schneeberg (ca 40 min)

  • 11:30 – pobyt na vrchole, individuálna nenáročná prechádzka po okolí alebo skupinový výstup na vrchol Schneebergu - Klosterwappen

  • 14:45 – cesta zubačkou späť do doliny (ca 40 min)

  • 15:30 – presun autobusom do Seebensteinu

  • 16:00 výstup k hradu Seebenstein a prehliadka hradu

  • 18:00 – odchod domov

 

Predpokladaný príhod do Bratislavy o 20:00 h

 

V cene zájazdu je: doprava klimatizovaným autobusom, služby tranzitného sprievodcu.

 

V cene zájazdu nie sú zarátané jednotlivé vstupy (zubačka na Schneeberg – záujem je potrebné záväzne nahlásiť pri prihláške na zájazd - obojsmerná jazda 33 €, jednosmerná jazda 24 €; návšteva hradu Seebenstein 6 €), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

 

Zmena programu vyhradená.

Trasa zájazdu

Bratislava - Schneeberg - Seebenstein

Dátum zájazdu

18. Máj 2019

Približná obsadenosť

Voľných 48 z 51 miest