Detail zájazdu

19.5.2019 Mohyla na Bradle, Brezová pod Bradlom, Košariská-rodný dom M.R.Štefánika16,- €

Popis zájazdu

V roku 2019 si pripomenieme 100 rokov od úmrtia Milana Rastislava Štefánika, významného politika, diplomata a astronóma. Počas nášho zájazdu navštívime jeho rodný dom v Košariskách a mohylu na Bradle, dielo architekta Dušana Jurkoviča, ktorého meno je tiež spojené s krajom pod Bradlom.

Po prestávke na obed si prezrieme novootvorené Jurkovičovo múzeum v Brezovej pod Bradlom. Na miestnom cintoríne si ukážeme pomníky, ktoré Dušan Jurkovič navrhol a miesto jeho posledného odpočinku.

 

 

Miesto nástupu: 8:00 h Bratislava – Istropolis

Predpokladaný príchod: 19:00 h

 

 

Múzeum M.R. Štefánika

Štefánikovo múzeum v Košariskách sa nachádza v budove bývalej evanjelickej fary. Tu pôsobil jeho otec a tu sa Milan Rastislav Štefánik narodil. Expozícia nás oboznámi so Štefánikovým životom, štúdiami, prácou, aj záľubami. Prezrieme si aj predmety, ktoré si priviezol zo svojich ciest do zahraničia. Iste nás zaujmú jeho osobné veci, napr. cestovný kufrík, či letecká bunda, ktorú mal oblečenú, keď jeho lietadlo havarovalo neďaleko Ivanky pri Dunaji. 

Múzeum Dušana Jurkoviča

Jurkovičovo múzeum v Národnom dome Štefánikovom v Brezovej pod Bradlom nám pripomenie život a dielo tohoto známeho slovenského architekta. Nájdeme tu nielen Jurkovičove osobné predmety, ale aj reprodukcie náčrtov a návrhov. Vrcholným dielom architekta je Štefánikova mohyla na Bradle. V múzeu je vystavený roztvárateľný model mohyly, vďaka ktorej sa dozvieme, ako vyzerá vo vnútri.

Jurkovičova izba s pôvodným nábytkom, ktorý si sám navrhol, nám priblíži jeho súkromie.

 

 

 

V cene zájazdu je: preprava moderným autobusom, sprievodca

V cene zájazdu nie je: vstupy, cestovné poistenie (možno dojednať pri objednaní zájazdu)

 

Zmena programu vyhradená.

Trasa zájazdu

Bratislava - Bradlo - Brezová

Dátum zájazdu

19. Máj 2019

Približná obsadenosť

Voľných 51 z 51 miest