Detail zájazdu

14 + 15.4.2018 Rosenburg + České Budejovice + zámek Hluboká 85,- €

Popis zájazdu

1. deň

Odchod autobusu: 7:00 h parkovisko Istropolis

 

Príchod Rosenburg: 9:30 h

Tento zájazd začneme prehliadkou rakúskeho zámku zo zaujímavým názvom „Rosenburg“ alebo „Ružový hrad“. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza z r. 1175 a spája sa s vtedajším majiteľom, Gozwinom de Rosenberg, podľa ktorého dostal hrad svoj názov. Prvou veľkou prestavbou hrad prešiel v 16. storočí, kedy bol upravený na zámok. Odvtedy bol ešte viackrát upravovaný a rekonštruovaný. Od roku 1681 až do dnes je v súkromnom vlastníctve rodiny Hoysos, ktorá sa stará o jeho udržiavanie a prezentáciu.

Zámkom nás prevedie česky hovoriaci sprievodca, oboznámi nás s históriou zámku i rodiny Hysos a ukáže nám ich zbierku zbraní (v Rakúsku vraj najväčšiu v súkromnom vlastníctve).

Vďaka svojmu rozprávkovému vzhľadu a okoliu (obklopený je prekrásnymi ružovými záhradami a disponuje najväčším zachovaným turnajovým nádvorím v Európe), ho často využívajú aj filmári.

Po prehliadke zámku bude mať každý príležitosť individuálne sa prejsť záhradami a naobedovať sa v zámockej Taverne alebo hostinci Rosenburg.

 

Odchod autobusu smer České Budějovice bude o 13:30 h.

 

Našou prvou zastávkou v Českých Budějoviciach bude budějovický pivovar Budějovický Budvar. Počas prehliadky sa dozvieme, ako sa tento svetoznámy ležiak vyrába a samozrejme ho aj ochutnáme.

 

17:30 h odchod do hotela + osobné voľno

 

2. deň

9:00 h odchod z hotela a prehliadka mesta České Budějovice so sprievodcom. Počas prehliadky spoznáme históriu mesta (založil ho Přemysl Otakar II., ktorý má veľa spoločného aj s našim územím), prejdeme sa historickým jadrom mesta, ktoré je vďaka zachovalému komplexu budov z obdobia renesancie a baroka zapísané na zozname mestských pamiatkových rezervácií. Centrálne námestie, Námestie Přemysla Otakara II. patrí k najväčším v strednej Európe. Keď budeme mať trochu šťastie, možno sa nám podarí vypočuť si pred radnicou zvonkohru a prípadne aj nájsť známy tzv. Bludný kámen.

Po skončení prehliadky (ca o 12:00 h) sa presunieme autobusom na zámok Hluboká.

 

12: 30 - 15:00 Prehliadka zámku Hluboká a individuálne voľno.

Zámok patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike. Rovnako ako zámok Rosenberg je aj tento v súkromnom vlastníctve. Rodina Schwarzenberg na zámku stále žije. Počas tohto zájazdu budeme mať teda jedinečnú príležitosť porovnať situáciu dvoch zámkov, dvoch rodín, v dvoch rozdielnych krajinách. Hoci, samotné stavby nie sú až tak úplne porovnateľné. Hluboká je romantický zámok postavený v 19. storočí v štýle tudorovskej gotiky podľa vzoru anglického kráľovského zámku Windsor. Samotná stavba trvala skoro 40 rokov. Tento fakt sa jednoznačne premietol do výsledku. Očarení interiérom si budete vychutnávať aj romantické zákutia anglického parku.

 

O 15:00 h odchod autobusu smer Bratislava.

 

Predpokladaný príhod do Bratislavy je 19:30 h.

 

 

V cene zájazdu je: 1 x noc v hoteli (vrátane raňajok), doprava moderným autobusom, služby sprievodcu.

 

V cene zájazdu nie je: jednotlivé vstupy, strava (okrem raňajok), cestovné poistenie (osoba do 71 r. 1,70 €, osoba nad 71 r. 2,50 €).

 

 

 

Cena zájazdu: 85,- €

 

 

 

Zmena programu vyhradená.

Trasa zájazdu

Bratislava - Rosenburg - České budejovice - zámek Hluboká

Dátum zájazdu

14. Apríl 2018

Zájazd sa už uskutočnil